220 Shares 7498 views

Sadzenie winogron na przedmieściach – to nie jest fikcja

Nie tak dawno temu sądzono, że każdy region powinien rozwijać tylko te rośliny, które są przeznaczone dla niego. Kilka plantatorów odważy się „przeskoczyć nad głową.” Ale powoli coś się zmienia, teraz dużo eksperymentują z uprawy roślin znanych południowych regionach. Sadzenie winogron w Moskwie nie jest zaskoczeniem. To by Miczurin zadowolony!

Sadzenie winogron w Moskwie rozpoczyna się od właściwego doboru odmian. Oczywiście, nie jest konieczne do nabycia okazów ciepłolubne. Jest to dość obszerny zbiór hybrydy, przeznaczone dla naszego klimatu. Są one bardziej odporne na zimno, na początku wydajności zbiorów, która jest głównym wegetacyjny utrzymuje w ciągu 100-120 dni. Jest to bardzo ważne: jak to, czy nie, i kaprysy wiosną nie został odwołany, a jesień przychodzi na nas bardzo wcześnie. Te hybrydy są: „Arcadia”, „Victory”, „cache”, „rodzynek promienna”, „północ wcześnie”, „Pleven gałka muszkatołowa”, „Miczurin” i wiele innych. Te wczesne odmiany uzyskując dużą szczotkę ze słodkich jagód. Ich zaletą jest to, że mogą one wytrzymać temperatury do 25 stopni. Uprawa odmian o dłuższym okresie wegetacji, jest możliwe tylko w szklarni.

winogrona sadzenia w środkowym pasie Rosji może być przeprowadzona zarówno wiosną i jesienią. Bardzo ważne jest, aby przygotować się odpowiednio. Winogrona kocha ciepło i światło, więc nie można umieścić obok innych drzew owocowych, które mogą być jego niejasne. To dobre miejsce dla niego może być południowej ścianie domu lub innych budynków i ogrodzeń. Z nich jest to konieczne do odwrotu około 50 cm. Jest również posadzone na otwartej przestrzeni, ale nie dmuchane miejsce. Uprawy winogron w prawie każdej glebie, pod tym względem, że jest skromny.

Sadzenie winogron w Moskwie na dwa sposoby: w poszczególnych dołów i rowów. Studzienki pod rośliny dokonać 60h60h60 size. Jeżeli tego wykopu, jego długość zależy od części pojemności, a szerokość i głębokość, że wynosi 60 cm. Należy pamiętać, że odległość pomiędzy krzewów, w zależności od odmiany, będzie wynosić od 1,5 m do 2 m. Odwadniania najpierw układa się na dnie otworu rozdrobnionych cegieł lub gruzu. Wylewa się na wierzch gleby – gleby miesza się z próchnicą i mineralnych. Sadzenie sadzonek winogron sobie na wiosnę lub jesienią odbywa się na głębokości do 25 cm. Sadzonki roślin drzewiastych jest już w ciepłym ziemi.

Jednoroczne rośliny można łatwo tolerować przeszczep w dowolnym momencie. Podczas pracy z takiego materiału powinien być bardzo ostrożny, aby nie uszkodzić systemu korzeniowego roślin. Jeśli oni zawiedli, muszą starannie Rozplątać. Jest to bardzo ważne więc, że winogrona są dobrze zablokowane. Należy dopilnować, aby pąki owocowe nie wystają poza krawędź wykopu lądowania, jak gleba wokół sadzonki będą musiały zamulchirovat będzie chronić roślinę przed mrozem. I, oczywiście, podlewanie. Powinno być dość obfite, ale niezbyt często.

Sadzenie winogron na przedmieściach – jest to dość kłopotliwe. Ale jeśli przestrzegać wszystkich niezbędnych technik rolniczych, możemy z dumą pokazać wszystkim swoją własną winnicę w przyszłości.