899 Shares 3609 views

Mogę mieć nasiona do odchudzania? Nasiona słonecznika, dyni: korzyści i szkody

Zdecydowana odpowiedź na pytanie, czy nasiona są szkodliwe czy nie, nie mogę, ponieważ każdy produkt ma swoje własne cechy, zalety i wady. I nasiona w rozsądnych ilościach nasycić organizmowi cennych substancji, w nadmiarze negatywnie wpłynąć.


Czy jedzenie nasion z diety?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją nasiona do odchudzania? Sądząc po ich wysokiej kaloryczności, nie nadużywać ich, zwłaszcza podczas diety, jednak umiarkowany jeść te smaczne jąderka bardzo przydatne i niezbędne dla ludzkiego organizmu. W szczególności odnosi się to do ścisłej diety wegetariańskiej, która jest ucztą, jak nasiona, przynosi pełne białka roślinne.

Są one bogate w niezbędnych aminokwasów, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Ze względu na fakt, że utrata masy ciała podczas człowiek pozbawia się z wielu składników odżywczych, nasiona kompensować w pewnym stopniu do tych strat, a ich zawartość kalorii i pomaga uporać się przetrwać bez negatywnych skutków w okresie diety.

Mimo to, jest to możliwe, aby nasiona do odchudzania? Lekarze i dietetycy są odpowiedzialni, że jest to możliwe. Radzą posypać sałatek warzywnych, lub stosować oddzielnie jako suplement witaminy. Akceptowalny poziom – nie więcej niż 20-30 gramów dziennie, a co najważniejsze, muszą mieć w swojej surowej postaci. Kiedy nasiona dieta może służyć jako substytut następnym posiłkiem. Jeden lub dwa razy dziennie mogą mieć zamiast ustanowił posiłek w diecie.

Jest to dieta oparta bezpośrednio na nasiona. Oznacza to moc nasion dyni i nasiona słonecznika, które mają praktycznie tę samą kompozycję, zawierających odpowiednią ilość korzystnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (55%), białka (100 g nasion – 20-35 g białka). Bardzo mała ilość węglowodanów (4-5%) po raz kolejny pozytywnie odpowiedzieć na pytanie „Czy mogę mieć nasiona do odchudzania?”.

Właściwe stosowanie nasion jest kilka prostych zasad:

 • powinny być one suszone, oczyszczone z powłoki, łuski;
 • niedopuszczalne posypać je wszystkie przyprawy;
 • Nie zaleca się picia wody nasiona. Można pić pół godziny przed posiłkiem lub po.

Opcja Jedną z diet opiera się na nasionach

 1. Na śniadanie zjadane talerzu owsianki, gotowane w wodzie. Więc organizm otrzymuje dzienną stawkę węglowodanów.
 2. Na obiad spożywany nasion słonecznika w ilości, które chcesz.
 3. Na obiad, pójść na nasiona dyni w ilości zbliżonej do słonecznika.

Czas trwania diety wynosi 3 dni. W tym czasie, trzeba pić dużo wody, a ponadto przyjmować apteki witamin wspierać poziom organizmu składników odżywczych. Mimo to, jest to możliwe, aby nasiona? Kiedy utraty wagi jest to możliwe, zwłaszcza, że nie ma nawet dieta oparta na nich.

Korzyści z nasion słonecznika

100 g nasion odmian dużych żywności kierowania zawiera 520-540 kalorii, oliwę z tej samej klasy więcej wysokokalorycznych – 560-580 kcal. Na pusty żołądek, można je jeść cały pakiet i uzyskać wystarczająco bezpiecznie – są bardzo pożywne.

Pomimo wysokiej kaloryczności, nasiona słonecznika przynieść wiele dobrych i niezbędnych składników do organizmu. zawierają witaminę A, B, E, D, C, pierwiastków takich jak magnez, cynk, żelazo, jod, krzemu, selenu, fosforu śladowych. Pozytywne wyniki w stosunkowo regularnych luzgani nasion:

 • obniżone poziomy cholesterolu we krwi poprawia stan;
 • zapobieganiu miażdżycy tętnic;
 • zwiększony apetyt;
 • poprawa stanu skóry, włosów;
 • kojący wpływ na ośrodkowy układ nerwowy z procesu kliknięcie nasion.

Prażone nasiona nie dają takich korzyści. Po obróbce cieplnej, ilość kalorii pozostaje ta sama, a stężenie substancji biologicznie czynnych zmniejsza się zamówienia – 90%. Dlatego, jeśli chcesz jeść nasiona słonecznika, a jednocześnie otrzymują porcję witamin, lepiej jest jeść je na surowo, formę lekko wysuszony, ale niekoniecznie w tym samym czasie zachowują swoją zewnętrzną powłokę.

Korzyści z nasion dyni

kalorie pestki dyni poziom nie jest gorsza słonecznika, nawet nieznacznie przekracza ją i jest 535-565 za 100 g Dlatego, jeśli istnieje wiele nadwagi nie oni będą nasyceni, a będąc na diecie, zbyt.

W tym samym czasie, są one doskonałym produktem przekąska dla wszystkich, od dzieci do dorosłych. Zawierają dużo witamin C, A, K, E, B5, B9, B2, B6, B1. nasion dyni są bogate w białko, włókna, mono- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, aminokwasów, węglowodanów, kwasów tłuszczowych nienasyconych, miedzi, żelaza, cynku, fosforu, magnezu, potasu, wapnia.

Nasiona są przydatne dla dzieci, ponieważ wzmacniają kości tworzące. W ogóle, to wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, poprawia wygląd skóry, normalizuje funkcjonowanie mózgu, zmniejszenie zmęczenia psychicznego, nerwowość, poprawia pamięć, służyć zapobieganiu zapalenia gruczołu krokowego, pasożyty, normalizuje sen, to lek przeciwdepresyjny. nasion dyni mają działanie lecznicze, pomagają odwodnieniem, wychodzący z toksynami bakterii jelitowych oraz w chorobach zapalnych, zachowują integralność błony śluzowej żołądka i jelit, po ekspozycji na toksyny.

Szkody spowodowane przez nasiona dyni

Nasiona dyni są użyteczne oczywiście, ale to, co jest szkodliwe dla nich? Przede wszystkim nie można ich nadużywać, zaleca się, aby jeść surowe ziarna 50-60 dziennie. Lepiej jest je kupić prażone i obrane, bo są one szybko utlenia się, tworząc szkodliwe substancje, oraz obróbkę cieplną będzie zwiększać swoją wartość kaloryczną.

Nie przejadać pestki dyni – zawierają kwas salicylowy, który w dużych dawkach prowokuje zapalenie żołądka (zapalenie błony śluzowej żołądka). Jądra oczyszczone, solone i prażone są bezużyteczne i do pewnego stopnia nawet szkodliwa, ponieważ organizm solone sole gromadzą się w stawach, dzięki czemu są nieruchome.

Obrażenia z nasion słonecznika

Prażone nasiona słonecznika w łupinach mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Dość częste jedzenie ich prowadzi do zniszczenia szkliwa zębów i w konsekwencji spożywczym chirurgii stomatologicznej. Aby uniknąć takich problemów, zaleca się jeść nasiona, czyszczenia rąk, a nie przez zęby, więc można chronić te ostatnie przed uszkodzeniem.

W wyniku spożyciu PRAŻONYM nagromadzenie występuje w stawach niepotrzebne sole, które degradują ich mobilności. Wielu rolników używać w swoich gospodarstwach, fosforan, nawozów azotowych, które gromadzą w nasionach. Gdy w ręce konsumenta, te zarodki, nasycone szkodliwe nawozy sztuczne (kadmowe), stopniowo wpływać na układ nerwowy rozwija się choroba nerek i układu mięśniowo-szkieletowego. Nasiona prażona powodować zgagę u niektórych osób i nie jest zalecane do spożycia przez osoby z chorobami przewodu pokarmowego.