148 Shares 2807 views

Zapalenie zatok: Co to jest i jak ją leczyć?

Pod zatok zrozumieć stan zapalny w zatokach. Ale to jest wspólna nazwa dla kilku chorób. Dlatego wymagane jest, aby zrozumieć często: zapalenie zatok – co to jest? Pozwól nam dowiedzieć się, jak poważna choroba i jakie zabiegi istnieje.


W zależności od położenia w procesie zapalnym, wyróżnić następujące choroby:

 • Zapalenie zatok (gdy stan zapalny zatoki szczękowej).
 • Sphenoiditis (gdy stan zapalny zatoki klinowej).
 • Etmoidit (zapalenie krata Maze).
 • Zapalenie zatok (zapalenie zatok czołowych).

Zatok (zapalenie zatok) są często zapalenie ze względu na fakt, że bardzo obszerne i wyprowadzające otworów w jamie nosowej małe (1-3 mm). Jeśli wystąpi obrzęk przetoka zwężone lub zamknięte całkowicie. Śluz gromadzi się zapalenia zatok wyniku. Jest ból związany z faktem, że ciśnienie wylotowe na ścianie zatok. Czasami tworzy się podciśnienie w gnieździe zatokowego, co również powoduje działanie na ból. W takim przypadku lekarz stawia diagnozę „zatok”. Co to jest i jakie są objawy omówione poniżej.

Typowe objawy zapalenia zatok

 1. wydzielina z nosa, często ropne.
 2. Stały ból, który jest odczuwalny szczególnie silnie w godzinach porannych.
 3. ból ucha, promieniujący do szyi i głowy. Pojawienie się tych objawów jest charakterystyczne sfenoidita, co jest dość rzadkie.
 4. Bóle w górnej szczęki, policzków, ból zęba często towarzyszy zapalenie zatok.
 5. Jeśli stan zapalny zatok czołowych, pacjent odczuwa silne bóle głowy w czoło z lokalizacją, gorzej gdy pochylona.
 6. Etmoidit towarzyszy obrzęk wokół oczu, ból często występuje w tym regionie, nie jest uczucie zatkanego nosa, niekiedy z utratą węchu.

Aby dowiedzieć się, zapalenie zatok – co to jest, wystarczy spojrzeć na resztę objawów. To uczucie zatkanego nosa, zmęczenie, gorączka, ból gardła, kaszel. Zatok – jest to proces zapalny, który charakteryzuje się objawami towarzyszącymi SARS.

Przyczyny zapalenia zatok

Rozważmy najczęstsze przyczyny, które pomogą odpowiedzieć na pytanie, zapalenie zatok – co to jest. Wynika to z tej choroby są wirusy, lub, w prostych słowach, przeziębienia. Patogeny, penetrując błonę śluzową zatok zaatakowany, powodując organizm reaguje limfocytów i zwiększenie produkcji śluzu. Z tego powodu trudności w oddychaniu. Pojawiają się obrzęki i produkcja śluzu jest utrudnione. To powoduje jeszcze większy wzrost liczby bakterii. Samoleczenie jest źle, to ma tendencję do zaostrzenia sytuacji. Może rozwinąć się powikłania. W szczególności może to być polisinusit do obróbki musi być ściśle określony przez lekarza. Znacznie mniej osoba zachoruje, gdy w organizmie zaczynają agresywnie przenoszą bakterie Streptococcus pneumoniae. O osłabionej odporności zatok może powodować infekcje grzybicze. Należy zauważyć, że w obszarze o zimnej mokrej choroby zanieczyszczenia powietrza i klimat występuje znacznie częściej.

terapia

Sprowadza się ona do szeregu środków w celu zaspokojenia objawy i przyczyny, przypisany tylko laryngolog. W zależności od stopnia zaawansowania, może być zalecana:

 • Zwężające naczynia do miejscowego leczenia.
 • leki przeciwwirusowe.
 • Fizjoterapia.
 • Miejscowe leki przeciwbakteryjne.
 • leki antyalergiczne.