827 Shares 9917 views

Podstawowym zapobieganiu zaburzeniom, choroby naczyniowe

Człowiek jest na ryzyko jakiejkolwiek choroby. To może wpłynąć na dowolny narząd. W naszym organizmie, wszystkie narządy są zjednoczeni w ich funkcji w systemie. Najbardziej narażone jest sercowo-naczyniowego. Mimo, że składa się tylko z dwóch elementów – serca i naczyń krwionośnych, ale z jej pracy zależy od jakości zdrowia i życia ludzi. Nic dziwnego, że nie wspomniano o jakości życia, co jest związane ze stanem serca i naczyń krwionośnych. Po tym wszystkim, żadnych komplikacji lub procesy patologiczne w nich może pozbawić człowieka zdolności do pracy i funkcji zawsze. Dlatego zapobieganie serca, choroba naczyń odgrywa ważną rolę w życiu każdego z nas.


Choroby układu sercowo-naczyniowego

Odtąd bronić i jakie choroby serca i naczyń krwionośnych są?

 • Wrodzone i nabyte wady serca. Czasami od urodzenia zawory nie pracują, nie mają wystarczająco elementu w strukturze serca, i tak dalej. D.
 • Mózgowej miażdżycy – krew pustych rur przerośnięte blaszki cholesterolu, zapobiegając pełnej dostarczanie tlenu do mózgu.
 • CHD – choroba niedokrwienna serca – brak tlenu do serca.
 • Procesy patologiczne w tętnicach obwodowych.
 • Żylaki – zaburzenia krążenia krwi w naczyniach z powodu zwiększonego powstawania zakrzepów krwi.
 • Zapalenie mięśnia sercowego, z różnych powodów.
 • Zakrzepica żył głębokich.

Historia ogarniając osób zagrożonych

Zapobieganie ryzyku chorób układu krążenia zaczyna z kolekcji medycznej historii. Specjalista jest ważne, aby wiedzieć, co ludzie chorzy, aby opracować środki zapobiegające rozwojowi choroby serca i naczyń krwionośnych. Ponadto, lekarz zadaje pytania, aby dowiedzieć się, co to systemowe choroby mają bliskich krewnych.

Dalej znajduje się ankieta na temat dostępności złych nawyków – palenia tytoniu, alkoholu. Substancje zawarte w papierosach i napojów alkoholowych, wpływa na stan naczyń krwionośnych, poszerzając lub zwężając je i przenikają do krwi, co znajduje odzwierciedlenie w pracy serca.

Specjalista ważne jest również, aby dowiedzieć się o mobilności pacjenta i jego diety. Jeśli wciąż jest styl życia, spożywa szkodliwe produkty lub bez limitu ilości, takie zachowanie koniecznie prowadzić do klęski naczyń i serca. Zapobieganie chorobom sercowo pomaga osobie, aby zrozumieć, co musi się zmienić w swoim życiu, aby pozostać zdrowym.

Ocena pacjentów z chorobami układu krążenia

Wszelkie diagnoza jest ustawiony po każdym badaniu. Może to być jakiś specjalny manipulacja lub analizy. Nawet po rozpoczęciu procesów patologicznych, profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowych istotne. Rzeczywiście, istnieją różne poziomy choroby, na przykład, nadciśnienia ma 3 stopnie. Pierwszy z nich, odpowiednio, jest to łatwiejsze do kontrolowania niż jedną trzecią. I dotyczy to innych chorób. Nawet jeśli mają już rozwinięte, konieczne jest kontynuowanie środków zapobiegawczych w celu uniknięcia komplikacji.

Wraz z rozwojem chorób układu sercowo-naczyniowego jest przypisany do poniższej ankiety:

 • ciągły pomiar ciśnienia krwi – należy to zrobić 3-4 razy dziennie, aby kontrolować ich stan i wydajność mięśnia sercowego;
 • monitorowanie rytmu serca – w celu zapobiegania atakom serca;
 • osłuchiwania płuc – prowadzi się na badaniach hałasu dróg oddechowych;
 • Impuls stopy – kontrola przepuszczalności naczyń kończyn;
 • Pomiar masy ciała – dodatkowy ciężar, biorąc pod uwagę obciążenie serca i naczyń krwionośnych;
 • obwód talii.

Ponadto, lekarze przepisują testy laboratoryjne wskazujące stan narządów wewnętrznych, ich wydajności i jakości ich funkcji:

 • moczu na obecność glukozy i białka;
 • badanie krwi na obecność cholesterolu i innych lipidów, glukozy i kreatyniny w surowicy.

Jest również pouczające w badaniu chorób sercowo-naczyniowych jest przeprowadzenie EKG, echokardiografia. Najczęściej przepisują cardiogram z podejrzeniem dławicy piersiowej.

Jaki jest profilaktyka chorób tego układu?

Wiele obaw i trudności przynieść choroby układu sercowo-naczyniowego. Leczenie i profilaktyka tych patologii na poziomie państwa jest priorytetem. Po tym wszystkim, że zwiększona śmiertelność wśród osób cierpiących z nich w ostatnich latach.

Zapobieganie serca, choroba naczyń obejmuje działania, które są potrzebne, aby poprawić jakość i długość życia poprzez zapobieganie powstawaniu i rozwoju takich zaburzeń. Ich wygląd jest nie tylko problem medyczny, ale również społeczny, więc zapobieganie podano taką uwagę.

Rozwój środków dotyczy profilaktyki chorób serca i naczyń krwionośnych, ale również maksymalne zmniejszenie ryzyka powikłań. Najczęstsze z nich to: zawał serca, zatorowość płucna, udar.

Program stan , aby zapobiec powikłaniom chorób sercowo-naczyniowych

Program państwowy obejmuje trzy główne z nich:

 • ludności;
 • Podstawowym profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego;
 • zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań u pacjentów z chorobami układu krążenia (wtórny).

Pierwszy – najważniejszy, ponieważ jego realizacja poprawie jakości życia na poziomie całej populacji. Pociąga to za sobą redukcję czynników ryzyka chorób serca i naczyń. W tym celu podejmowane są działania mające na celu zmianę stylu życia. To nawet nie zawsze konieczne jest badanie lekarskie.

Strategia wysokiego ryzyka lub profilaktyka pierwotna ma na celu zapobieganie występowaniu takich chorób wśród ludzi, którzy w swoich nawyków i stylu życia, które już weszły w grupie ryzyka.

Trzecia strategia jest kontrolowanie stanu już chory chorób sercowo-naczyniowych. Jest ona przeprowadzana w celu wspierania zdrowia i prewencji zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Która obejmuje zapobieganie serca, choroba naczyń?

Takie działania nie są prowadzone „z sufitu”. Istnieją specjalne przedmioty przydzielone przez Ministerstwo Zdrowia planuje się przeprowadzić. Profilaktyka czynników ryzyka chorób sercowo-naczyniowych odbywa się na kilka sposobów, które zostaną omówione poniżej. Podstawowym zadaniem specjalistów – w celu identyfikacji i oceny ryzyka tych chorób. Ocena przeprowadzana jest za pomocą specjalnych tabel, a nawet pozornie zdrowych osób z grupy ryzyka, aby zakończyć swoje życie z powodu ukrytej prądu chorób układu sercowo-naczyniowego.

do sterowania mocą

Profilaktyka chorób układu krążenia zaczyna z obowiązkowych warunków ludzkiej egzystencji – jedzenie. To zależy od niego jakość życia ludzkiego i jego trwania. Jeśli nie sprawuje kontroli nad jedzeniem, unikać oczywistych błędów w diecie preparatu, może się wydawać, przewlekłych chorób różnych narządów, w tym serca i naczyń krwionośnych.

Jedzenie – to więcej niż nasycenie danej osoby. Dla współdzielonych ludzi kolacji mogą towarzysko i cieszyć się jedzenie i tak dalej. Ale przyjął jedzenie nie powinno przynieść tylko satysfakcję moralną, ale także korzyści ciało. Zdrowe odżywianie – jest to jeden z głównych aspektów nie tylko energii, ale również zapobieganie różnym chorobom.

Aby zapobiec rozwojowi chorób przewlekłych, ważne jest, aby jeść prawo, warunek ten wiąże się z koniecznością zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym. Notatki do grupy ryzyka, że ludzie znajdują się następujące zalecenia:

 • Jeść więcej ryb. Pomaga pracę serca lepiej.
 • Zmniejszyć spożycie mięsa z odmian tłuszczu generalnie powinien odmówić.
 • Stosowane w żywności, roślin strączkowych, warzyw warzywa, suszone owoce i płatki owsiane – pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi.
 • Wszystkie produkty mleczne mogą być używane tylko z niską zawartością tłuszczu. Szczególnie użyteczne produkty mleczne.
 • Zmniejszenie spożycia soli w dużych ilościach, nie jest szkodliwa dla naczyń krwionośnych.
 • Ogranicz spożycie słodyczy i produktów skrobiowych.
 • Powinniśmy nie obciążają toniki serca.
 • Należy prawie zrezygnować z jedzenia ser, żółtka jaj, masło, śmietana, nerkach, wątrobie, jajach, mózgi. Te pokarmy są bogate w tłuszcze i cholesterol.
 • Tyle, ile można jeść owoce i warzywa. Włóknem zmniejsza apetyt.
 • Z olejów roślinnych, lepiej jest użyć oliwy z oliwek.

Taka rada na odżywianie polega na profilaktykę chorób układu krążenia. Notatka dla Rady, który można otrzymać od specjalisty, należy przypomina również znaczenie jedzenia różnorodnych pokarmów dziennie.

zgubne nawyki

W tym momencie, trzeba wziąć pod uwagę czas trwania palenia i liczby wypalanych dziennie papierosów. biernych palaczy są narażeni na ryzyko wystąpienia przewlekłej choroby CCC. Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko chorób serca i naczyń.

stałe zatrudnienie

Regularne zajęcia sportowe są silnym czynnikiem w zapobieganiu patologicznych związanych z chorobami serca i naczyń krwionośnych. Małe cardio powinny być także obecne u osób cierpiących z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego. Aktywność fizyczna wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, wznawianie zdrowe serce i pomoc w całym organizmie, aby być w dobrej kondycji. statki szkoleniowe, jeden zabezpiecza ochronę przed chorobami, takimi jak udar mózgu, choroby wieńcowej, zawału serca i wielu innych.

Kontrola wagi ciała

Według statystyk, ponad 300 milionów ludzi otyłych na świecie. Kwestia ta zajmuje czołowe miejsce wśród przyczyn chorób układu krążenia na całym świecie. Wraz z wzrostem masy ciała wytwarzania wolnych kwasów tłuszczowych, wzrostu, wzrost ciśnienia i ilości cholesterolu. Pociąga to za sobą pogorszenie serca i naczyń krwionośnych. Profilaktyka chorób układu krążenia u kobiet i mężczyzn obejmuje kontrolę masy ciała, ponieważ otyłość może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak choroba wieńcowa, udar mózgu, osteoporoza, zakrzepicy żylnej, zatorowości płucnej. Poza tym systemie, cierpieć i inni – zwiększa obciążenie nóg, pleców, cierpi z przewodu pokarmowego, układu rozrodczego i tak dalej. Ponadto wydaje się defekty: zwiększenie obwodu talii, brodzie i innych.

pomiar BP

Gwałtowny spadek ciśnienia może prowadzić do zaburzenia integralności naczyniowej. Dlatego przed stosowanie leków powinny być sprawdzone wskaźniki ciśnienia. Profilaktyka zaburzeń naczyniowych, sercowych musi zaczynać się od kontroli pomiaru ciśnienia krwi. Potrzeba ta powstała dla określenia stopnia choroby lub jej zapobieganiu.

Profilaktyka chorób układu krążenia u dzieci

Szczególnie smutne, aby zobaczyć, że te dzieci cierpią na poważne choroby. Ale można ich uniknąć! życie ludzkie zaczyna się na długo przed jego narodzinami. Serce płodu zaczyna bić 6-7-ty tydzień rozwoju płodu. Zapobieganie serca, choroba naczyń może się rozpocząć już w tym okresie. A kobieta w ciąży powinna porzucić złe nawyki, złe odżywianie, nadmierne spożycie płynów.

choroby układu krążenia, leczenie i profilaktyka, która jest nieco inna u dzieci niż u dorosłych, mogą towarzyszyć małym zamieszkałych przez całe życie, przynosząc trudności do niego i jego otoczenia. Dlatego rodzice powinni monitorować żywienia dzieci, umiarkowane ćwiczenia, masę ciała, tryb spoczynku.