113 Shares 7740 views

Obliczanie alkoholu na weselu. Alkohol wzór obliczeniowy

Ślub – to najszczęśliwszy dzień w życiu każdego człowieka. Więc chcesz to być zapamiętany na całe życie. A do tego konieczne jest, aby wszyscy byli zadowoleni, a goście również. Ślub bankiet nie można porównać z żadnym innym. A żeby policzyć wymaganego budżetu na zakup napojów alkoholowych, nie pasują standardowe techniki.

Funkcje ślub „menu” alkoholik

Najczęściej na weselny stół można znaleźć wódka, koniak, wino i szampana. Nie jest zalecane, aby kupić piwo, ponieważ butelka będzie wyglądać bardzo tanie. Możesz też kupić alkohol, tequila, martini – jest bardziej prawdopodobne dla kobiet napojów. Należy również mieć na uwadze, że potrzeba i napoje bezalkoholowe (woda, sok), którzy będą korzystać dzieci, kobiet w ciąży i osób bez picia. Ponadto, tworząc obliczenie ilości alkoholu na weselu, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę niektóre z indywidualnych cech świętowania. Tak więc ważne jest, aby określić wiek gości, którzy będą więcej (mężczyźni / kobiety, czy i ile dzieci), ile będzie pijących i niepijących. Czasami trzeba wziąć pod uwagę nawet indywidualnych preferencji danego użytkownika (na przykład ktoś jest przeciwwskazane wódki). Ważne jest, że alkohol był wystarczający. W żadnym wypadku nie należy zakończyć przed ślubem.

Algorytm zakup alkoholu na bankiet?

Istnieje wiele wzorów można użyć, aby wykonać obliczenie ilości alkoholu na weselu. Tak czy inaczej, ale wszystkie mają jeden i ten sam algorytm:

  • Pierwszym krokiem jest, aby dokładnie określić, ile osób będzie na ślubie. W tej kwestii należy uznać za absolutnie wszyscy (dorośli i dzieci). Po tym wszystkim, trzeba kupić kilka rodzajów napojów, aby zadowolić wszystkich.
  • Następnie trzeba liczyć o liczbie tych gości, którzy piją zbyt dużo; tych, którzy piją niewiele; tych, którzy nie piją w ogóle. Oczywiście, przy obliczaniu wymaganej alkoholu może być zaniedbane dzieci i tych, którzy nie piją alkoholu.
  • Należy również zwrócić uwagę na sezon uroczystości. W lecie jest bardzo gorąco, więc ciężko alkohol w trakcie nie pójdzie. Lepiej jest kupić lekkie wina i szampana. I rzeczywiście, w zimie ilość spożytego alkoholu zwiększa się kilkakrotnie. Dlatego zaleca się, aby zrobić ślub latem lub wiosną.

Co należy wziąć pod uwagę?

Przed udaniem się do sklepu na zakup napojów alkoholowych, konieczne jest, aby dokonać prawidłowego obliczenia alkoholu na weselu. Aby to zrobić, należy określić, jak wiele osób pije. Tak więc, jeśli dobra przekąska może zająć dużo picia, zaleca się, aby kupić jedną osobę butelką wina i pół butelki wódki. Chociaż to zależy bardziej od tego, co bardziej prawdopodobne, napoje są wykorzystywane przez gości (silne lub słabe). Jednocześnie, jeśli goście nie piję dużo, trzeba kupić 1 butelkę szampana dla każdej kobiety i pół butelki spirytusu dla każdego człowieka.

Porady restauratorów

Doświadczeni restauratorzy twierdzą, że obliczenie alkoholu do ślubu muszą być wykonane trzeźwy. Chociaż pożądane jest, aby to nie sam, ale razem z oblubienicy i jej rodzicami. Ponadto, zaleca się podczas zamawiania wina przestrzegać następującej proporcji: 1/2 i 2/3 biały czerwony. Ale przed wyciągnięciem wniosków, konieczne jest, aby pamiętać, preferencje swoich gości. Ponadto, należy pamiętać, że niektórzy będą chcieli więcej po spacerze i szampana. Być może te osoby będzie niewiele, ale jest lepiej do stołu i był drink. Ważne jest, aby zwracać uwagę na jakość alkoholu. Nie można zapisywać na nim, bo to może kosztować zdrowie zaproszonych gości. Dlatego należy kupować tylko znanych marek i zaufanych sklepów.

Alkohol do wykupu, sekretarza i spacery

Robi obliczenia alkohol na wesele, należy pamiętać, że oprócz uczty, może być konieczne nawet podczas wiano. Oczywiście, w tym przypadku, to najlepiej, aby dopasować światła szampana lub półsłodkie wino. Należy unikać picia alkoholu przed bankietem, jako dodatkowe przygody nie są potrzebne. Zakup szampana, musimy postępować z tych obliczeń:

  • Pod koniec wykupu do każdego gościa trzeba wlać szklankę.
  • Urząd stanu cywilnego jest również konieczne, aby traktować wszystkich gości alkoholu (1 szklanka).
  • Podczas spaceru jest również zalecany do nich wlać szklankę 2-3.

W rezultacie jeden gość do restauracji trzeba 5 szklanek, których – 1 butelkę szampana.

Wzór obliczeniowy

Jak wspomniano wcześniej, istnieje wiele wzorów, które mogą być stosowane do obliczania ilości alkoholu w obchodach. Tak, formuła obliczania alkoholu na weselu jest następujący: należy pomnożyć liczbę przybliżoną szklanek wypitych przez liczbę gości. Następnie należy podzielić tę wartość przez 5, aby zorientować się liczby butelek. A suma zaleca się rundzie do liczby całkowitej (ale w górę). Będzie to minimalna liczba butelek mają być zamawiane. Wskazane jest, aby dodać do nich kolejna 10-20 alkoholu wystarczyło.

Zależność ilości alkoholu na liczbę gości

Należy rozumieć, że im większy ślub, tym bardziej alkohol piją zaproszonych gości. Dlatego też, oczywiście, obliczenie alkoholu na wesele na 50 osób będzie się różnić od uroczystości z setkami gości. Proces ten opiera się na szacunku dla jednej prostej zasady, która brzmi następująco:

  • Jedna butelka szampana powinien być wystarczający dla 3 osób.
  • 1 butelki wódki – dla dwóch osób.
  • Dla każdej osoby potrzebują 1 butelkę wina.
  • Wody i sok – 2 litrów każdy.

Jednakże przy obliczaniu alkohol na wesele (60 osób), muszą być brane pod uwagę tylko pijących. Jednocześnie, napoje bezalkoholowe są obliczane z uwzględnieniem każdego gościa. Czasami nawet zdarza się, że obliczenie alkohol na wesele (30 osób) są mniej ambitny charakter wymaga zakupu droższej niż byłoby na festiwalu z dużą ilością gości. Należy również wziąć pod uwagę wiek wszystkich gości, ponieważ jest to bardzo ważne. Ponadto, jeśli niektórzy goście mają kobiety w ciąży, należy oczekiwać, że będą pić tylko sok i wodę sodową. Zaleca się również, aby zrobić mały bufet, że goście mogli wypić kawę lub herbatę. Ponadto, należy zwrócić uwagę, aby w czasie uczty. Tak, lato pić więcej wina niż wódki. I wszystko będzie się działo w zimie jest dokładnie odwrotnie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę miejsce celebracji (wewnątrz lub na zewnątrz). Menu jest również odgrywają ważną rolę. Im więcej osób jeść, tym bardziej będą one potrzebne do picia. Zaleca się, aby skonsultować się z ludźmi, którzy mieli niedawno ślub.