616 Shares 3978 views

Uroczy begonia. sadzenie bulw

Porozmawiajmy o tym, jak prawidłowo sadzić bulwiastych begonii. Sam Begonia jest mało wymagająca roślina. I zapewnić, że to nie tylko miłe dla oka, i nie było ozdoba ogrodu, podąża za nim ostrożnie opieką. Begonia bulw sadzenia co wymaga żyznej gleby opatrunku (organicznych i mineralnych) jest warte czas spędzony na nim – roślina ta ciekawe. lądowanie istota polega na tym, że wierzchołek bulwy wstał i został posypany. Korzeń grzywny, więc podlewanie jest często wymagane. Należy upewnić się, że korzenie nie gniją. To nie zlać wodę wystarczająco.


Begonia – swiatlolubny roślin, więc nie ograniczają go w dobrym świetle dla normalnego wzrostu. Sama roślina dobrze położony po wschodniej lub zachodniej stronie domu. Zatem, światło będzie wystarczające, ale nie nastąpi przegrzanie. Od begonia lubi dużo wody, a powietrze wokół rośliny lepiej jest dobrze spryskać.

Jeżeli zakład został wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, oparzenia mogą tworzyć na liściach. Jeśli dostęp nie jest dostępne bezpośrednie promienie, a liście żółte, potem begonie potrzebują karmienia czy nie obfitego podlewania (ale istnieją również sytuacja odwrotna). Jeśli roślina jest potrzebne jeszcze więcej wilgoci, a następnie można dowiedzieć się liści. W okresie tym, że suszy się. A jeśli odpadną pąki, dlatego istnieje nadwyżka nawadniania.

Głównym zadaniem w opiece nad Begonia – jest wspieranie zdrowia gleby. Begonie bulwiaste wymagają specjalnej ziemi, mianowicie gleby składników pokarmowych. Jeśli masz gęsty gleby, trzeba będzie begonie hybrydowych. Idealny gleby do wyboru roślin – do mieszaniny gleby i piasku z liści torfu (3: 1: 1), z dodatkiem nawozy organiczne.

W lecie trzeba przygotować wszystkie niezbędne warunki do wzrostu i ozdobić swój ogród begonia. sadzenie bulw zaczyna się na początku czerwca. W pomieszczeniach zamkniętych jest to możliwe, aby umieścić roślinę w połowie maja. W przypadku planowanego spadku temperatury ostry, sadzonki powinny być przykryte. Dobry produce hartowanie, wprowadzenie zarazków na otwartym powietrzu na chwilę. W przypadku zakupu begonia sadzenia bulw, oczywiście, nie jest to konieczne – konieczne jest jedynie, aby przeszczepić kwiat. Przy pielęgnacji roślin nie należy zapominać o codziennym podlewaniu. Podczas lądowania na klombie powinny przylegać do dokładności, w przeciwnym razie roślina może umrzeć, jeśli przypadkowo złamać łodygę.

Jeżeli sadzonki wyhodowane z nasion w ziemi siedzi na 2 centymetrów głębokości. W każdym razie, bardzo szybko będzie wzrastać piękne begonie. sadzenia bulw odbywa się w odległości około 30 cm pomiędzy roślinami.

Jeśli opieka wysokiej jakości, roślina rozwija zdrowe, że jest zadowolony z jego rozkwitu i wyglądu w ogóle. Podstawą zalotów, jak wspomniano powyżej, jest prawidłowe nawadnianie. Najlepiej jest podlewać roślinę w godzinę rano, jak odparowana wilgoć w ciągu dnia, jak wiemy, jest wchłaniany. Głównym rozwój odbywa begonie w okresie letnim, więc ważne jest, aby stworzyć roślinę do ciepłego oporu powietrza zatkany. To wymaga specjalnej obsługi do substancji wzrostowych. Jeśli begonii uprawy w pojemnikach, to wymaga rozpylanie ciepłą wodą (rano i wieczorem w ciągu godziny). Na listowie było także zdrowe, po wylądowaniu w glebie karmić rośliny powinny być azotanów (następnie złożone nawozy). Najważniejsze – nie robić nawozy zaszkodzić, czyli używać minimum azotu.

Od begonia przetrwa przez długi czas, ważne jest to, że gleba jest luźna i chwastów-free. Wysoka roślina rozmiar powinien być związany z podłożem, chroniąc go przed złamaniami macierzystych.

Nieprawidłowa pielęgnacja Begonia może prowadzić do chorób. Na przykład takich jak mączniaka lub zgnilizny. Mączniak pojawia się, gdy ekstremalnych temperatur i wilgotności. Jeśli liście są widoczne oznaki choroby, powinny one zostać usunięte. Rot pojawia się także w deszczu lub zimna. Należy również pamiętać, że obiekt wymaga leczenia przeciwko pasożytom.

Przez całe lato, zachwyci swoją begonia oczy. Sadzenie i pielęgnacja nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. A wynik jest warte wysiłku.