243 Shares 7430 views

Szew ręczny. Ręcznie stachnoy szew. Instrukcja dekoracyjny szew

części ubrania są połączone w jedną całość za pomocą szwów. Odbywa się to za pomocą igły. Wraz z nim na płótnie lub innym materiale wątku szwów są wykonane, ich komplet tworzy szew.

Przed wynalezieniem maszyn do szycia wszystkich praca została wykonana ręcznie. W domu iw branży rzemieślniczej, praktyka ta istnieje do dziś. Szew instrukcja jest niezbędna i w początkowym etapie tworzenia mody. Różne techniki są wykorzystywane do dekoracyjnych wykończeń szycia tkanin.

zasady szycia

Połączenie szew jest utworzony przez przeplatanie jeden lub więcej ciągów w określonej kolejności. Poszczególne elementy wzorców Wskazane jest, aby wstępnie przymocować tymczasowo. Związki takie są zwykle wykonywane ręcznie. Po montażu i wykończenia ostateczną maszynę ręcznie szwem otrzymuje.

W zależności od ostatecznego celu, elementy odzieży mogą być połączone na różne sposoby. Szwy w ten sposób będzie się znacznie różnić w zależności gęstości ściegu, siłę, i tak dalej. N.

W niektórych przypadkach pierwsze miejsce nie ma cech jakościowych i dekoracyjne połączenie włókna układanie na przedniej powierzchni. Połączenia te nazywane są dekoracyjne i są stosowane do wykończenia gotowego produktu.

Kompletny ruch igły z gwintem do wytworzenia materiału ściegu. Kolejność działań nazywa się szwy. Część związek materiału wykonanego w jednym lub więcej rzędów, tworzy szew.

Niezależnie od wdrożenia technologii, szwy po prawej i po niewłaściwej stronie muszą być ułożone równo, w równej odległości od siebie i mają jednakowe naprężenie nici.

Rodzaje połączeń ręcznych

Na tymczasowe elementy przyłączeniowe i oznaczenia są stosowane podczas montażu Basting, amortyzację i transferu ściegu. Tak zwane pułapki są wykorzystywane do przesyłania linii obwodzie z symetryczną część produktu na drugiej.

Krawędzie materiału potraktowano okrągłym szwu. Jest to przydatne do przygotowania falbanki, falbanki i inne szczegóły. Ręcznie ścieg spoiny, przypomina maszynę o nazwie stachnym. Jest on używany do stałego montażu części odzieży.

Znakowanie szew jest wykonywany jako stachnoy, ale nie z tej samej gęstości. Odległość pomiędzy sąsiednimi szwów była równa połowie ich długości. Aby zapobiec „przelania” krawędzie tkaniny potraktowano obmetochnym szwu. To może być ukośny lub pętli techniki krzyża.

Szwy ścieg jest stosowany do obróbki krawędzi schowany. W technice, to może być proste (otwarta), lub ukryta postać.

połączenie Stachnye

Przed wynalezieniem maszyny do szycia ściegiem ręcznie używane do mocowania części odzieży. W odróżnieniu od stachnogo Fastrygowanie połączenia jest to, że igła jest w ruchu nie zawsze jest do przodu, ale z każdym nowym ukłucie wraca.

Szwy nie są wytwarzane w tym samym czasie, na przemian z przodu na dolnej powierzchni, oraz przekrój. Zapewnia to większą wytrzymałość i elastyczność związek.

Na przedniej stronie ściegów uzyskuje Krótko mówiąc, w tej samej odległości od siebie. W tym samym czasie, w środku są trzy razy dłużej się jeden po drugim, nie mają luki i tworzą ciągłą linię.

Tzw ściegu Maszyna używana, lub „linia”, jest szczególnie trwały. W jakościową wątpliwości, że jest wykonane ręcznie. Szwy na przedniej części tej samej wielkości bez przerw, idą od wewnątrz siebie jest dwa razy dłuższy.

Związki techniki stachnyh

Połączenia te są nazywane „back igła”. I jest to uzasadnione, ponieważ z każdym wyjściem na przedniej części jest ona zwracana do poprzedniego kroku. Odległość może być równa połowie ściegu tylnej lub jednej trzeciej. W zależności od różnic w celach połączenie może być w zakresie od 1 mm do 7 mm.

Szew biegnie od prawej do lewej. Igła jest włożony od góry do dołu, jest przeprowadzany w tkaninie i jest przesyłana w przedniej części w celu utworzenia ściegu z odwrotnej strony pożądaną długość. Potem wraca do poprzedniego kroku. Siła nacisku jest wytwarzana ponownie pierwszy otwór, po tym cykl jest powtarzany, a tył i w części przedniej. „Ścieg” szew wytwarzany ręcznie w tym przypadku.

Jeżeli po gwint na części przedniej ponownego nakłucia nie odbywa się w pierwszy otwór, w połowie drogi pomiędzy wejściem i wyjściem igły, takiej ręcznej stachnoy wspólnej rozmowy dla „igły”. Nie tworzą ciągłą linię szwów na przedniej stronie, nie jest tak silna jak „linii”, ale jest szybsze.

wykończenia szwów

W niektórych przypadkach, gdy montaż elementów odzieży, utrwalacze jego poszczególne części są utworzone na powierzchni oka przyjemny wzór. Taki związek nazywany jest wykańczania.

Spoiwo do dzianin i zszywanie grubszych tkanek nesypuchih zastosowanie ręcznego dekoracyjny szew „koza”, tworząc prostą krzyżowy.

Connection „nun” kieszenie wykończenia krawędziach cięcia i fałdy. Tego rodzaju elementy mocujące są wykonane w postaci równobocznego trójkąta. Jak zapętlonych szwów i sieci oddziałów charakterystycznych ściegiem łańcucha i związku „jodełkę”. Są one wykorzystywane do zszycie brzegów materiału.

Takie wykończenie może być stosowany do montażu elementów odzieży, a być używane oddzielnie, lecz gotowego produktu do nadania charakterystyczne cechy ozdobne.

haft

Fabryka masowa produkcja odzieży pchnął szycia ręcznego na planie dalekiego zasięgu. Poważnie zaangażowany w tym zawodzie tylko prawdziwi koneserzy oryginalnych ubrań lub haftu artystycznego. Czasami fantazja uderzające krawców, gdy istnieją tylko unikalne przedmioty z ozdobny haft przybraniem klapy, sloty, pętle i kieszenie.

Kolegiata siostra i ręcznie ściegu do wykańczania szaty kapłanów – jest to obowiązkowe praktyki. wymagana jest szczególną ostrożność i precyzja w przygotowaniu szat biskupich. Man-made szyte ikony – unikalna technika, która wymaga zarówno wytrwałości i specjalnych umiejętności i czystości myśli.

Zajmuje szczególne miejsce ze złota i jedwabiu haftem, a także dywan i techniki pomiarowej. Niesamowite piękno pracy, ozdobione cekinami, lustra, paciorki i złota. Cross-stitch jest znana od czasów starożytnych, został urządzony i ręcznie obrazy i przedmioty dekoracyjne i odzież.

Handmade ścieg ozdobny haft – to seria płaskich szwów na tkaninie. W pracy są one całkowicie wypełnione pętli zastosowano motyw dekoracyjny. różne stawów wykonania stosowanych w technice: „Vladimir”, „śledzony”, „węzeł”, „wąskie rolki satyna ściegów”, „pętli sformułowane ściegu techniki” i inne. Istnieje kilka rodzajów warstw: kolor artystyczne, biały, satyna, chiński, japoński, rosyjski i Mstiora Aleksandrow.

Ręcznie ścieg kuśnierz

Jest on używany do łączenia części skór futerkowych oraz z ich małych napraw. W przypadku igły do szycia i nici stosuje się w zależności od grubości warstwy skór skóry. Nie jest grubsza i dłużej niż futra, średnicy przędzy, a ilość dłuższych igieł. Dla związków tonkomezdrovyh skóry częstotliwość oczek musi wzrosnąć.

Szew biegnie od prawej do lewej. Pod koniec zespołu włókna nie jest zrobione, to jest przymocowany kilka szwów w jednym miejscu. Przed rozpoczęciem pracy należy umieścić stos w taki sposób, aby nie kolidować z szyciem. Aby to zrobić, skórki są dodawane futro wewnątrz. Poszczególne włosy są wypełnione igły na przedniej stronie.

Wykonywane ręcznie ruch igły do szycia kuśnierskie z dala od ciebie. Przebite tylko dwóch powłok, wątek jest ciągnięta, rzucony na krawędzi i umieścić z powrotem na tym samym otworze. Po ścisła siły naciągu nitki jest zamocowane. Igła zostaje wyrzucony raz przez krawędź, a proces powtarza się z drugim otworem.

tajemnice doskonałość

Szew obsługi rozpoczyna wciągania nici igły przez oko. Aby zrobić to praca była posłuszna, nie mylić i curling, należy odciąć z rolki po gwintowaniu.

Skubać psuje gwint zęby i wygląda całkiem profesjonalnie. Lepiej robić czyste cięcie z ostrymi nożyczkami niż po nim, i pod kątem, wówczas łatwiej jest dostać się do ucha.

Knot w końcu gwintu lepiej nie robić na drutach i zdobyć przyczółek w kilku odwrotnych szwów. Doświadczony fachowiec wie, że każda uszczelka na tkanki kiedy prasować można drukować na powierzchni lub będą widoczne.

Gwint szwy długości (ponad 70 cm), jest niewygodne. W dawnych czasach fachowcom praktykowania tej metody została opisana jako leniwe dziewczyny, którzy nie chcą, aby zbyt dużo ruchu.