648 Shares 6516 views

Tradycji i kultury w Norwegii

W ostatnich latach wśród naszych współobywateli zwiększone zainteresowanie w krajach skandynawskich. Biura podróży zauważyłem, że popyt na wycieczki do Danii i Norwegii wzrosła prawie dwadzieścia procent. To jednak nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę długą historię i niezwykle surowe piękno naturalne z tych miejsc. Każdy taki wyjazd przynosi duże doświadczenie, nieporównywalne podróżować w ciepłych krajach egzotycznych. Biorąc pod uwagę to zainteresowanie, mamy dedykowany nasz artykuł Norwegia. Historia, kultura i zwyczaje tego północnej piękna jest bardzo ciekawy i nietypowy. Na niektóre z nich można dowiedzieć się dzisiaj.

Kultura Norwegia: tworzenie

Ci, którzy przynajmniej raz odwiedził Norwegię, pozostał na zawsze w miłości jest najbardziej północna wszystkich państw europejskich. W tym kraju, przemieszane tradycje Wikingów, średniowiecznych tradycji różnych narodów Europy i życia prostych rodzin chłopskich, którzy pot i trud, aby zarobić na życie. Można powiedzieć, że kultura Norwegii, stała się swego rodzaju koktajli, które zostały utworzone w ciągu kilku stuleci pod wpływem różnych narodów i epok. Kwestia ta zostanie omówiona w następnym rozdziale.

Kultura Norwegia krótko o główną

Przede wszystkim Norwegowie są związane w wielu ludzi z dzielnych i groźnych Wikingów, którzy byli ich przodkowie. Te osoby pozostawił spuściznę w postaci folkloru, który odzwierciedla wszystkie swoje kampanie i exploitów. Dzięki tej nowoczesnej Norwegów nabytych cech, takich jak spójność, integralność, godności i odwagi. Zostali chwalony w legendy i opowieści, w końcu staje się częścią kultury norweskiej.

Trudne i ciężkie życie codzienne Norwegów, jak i długie zimowe wieczory przyczyniły się do powstania pragnienia zwykłych ludzi w jakikolwiek sposób ozdobić swoje życie. Dlatego rzemiosło charakterystyczne dla kultury norweskiej, jak odbicie w kuciu i biżuterii, produkcji odzieży i budowy domów. Wszystko to stanowi prawdziwe dziedzictwo kulturowe kraju, który jest teraz starannie konserwowane i eksponowana na wystawach muzealnych.

Jest to niemożliwe, aby mówić o kulturze i obyczajach Norwegii, nie wspominając gastronomicznych upodobań mieszkańców. Większość potraw, które są uważane za tradycyjne (Norwegowie przygotowują je na co dzień i na święta), wynaleziony w czasach starożytnych, kiedy dieta była bardzo słaba, a dywersyfikacja to było bardzo trudne.

Szczególnie chcemy podkreślić literatury w kulturze norweskiej. Początkowo został utworzony na podstawie poezji skandynawskim, a później otrzymał nowy impuls do rozwoju w związku z pojawieniem się na północnych ziemiach duchowieństwa chrześcijańskiego. Teraz jest rzadkim połączeniem dzieł literackich powstałych pod wpływem starożytnych nordyckiej legendy, baśni i duńskich tekstów filozoficznych znanych teologów.

Oczywiście, w skrócie trudno jest mówić o tym, co jest rzeczywiście Norwegia. O kulturze i tradycji tego kraju surowym, powiemy w tym artykule w sposób bardziej szczegółowy.

rękodzieła

Kowalstwo było bardzo zaszczycony rozrywką wśród Norwegów. Masters wsi rywalizowali w zdolności do tworzenia prawdziwej sztuki przedmiotu żelaza, które są następnie przekazywane z pokolenia na pokolenie, i stali się prawdziwymi strażnikami ogniska rodzinnego. Specjalna duma żadnej sadzonek domowych były noże, szczypce, garnki i wiele innych rzeczy w gospodarstwie domowym.

Niewiarygodnie piękne wyroby z rąk norweskich jubilerów. Najbardziej cenione srebro, więc są to dekoracje w dużych ilościach przechowywanych w każdej rodzinie. Na przykład, niezbędnym atrybutem weselu był kuty stroik srebra. Przeszła z matki na córkę i cenione nawet losem spraw w rodzinie nie może dostać kobietę zrezygnować z tej rzeczy.

Od początku XVIII wieku w kulturze Norwegów przeznaczono specjalny kierunek – malarstwo na drewnie. Zaczęła ozdobić liczne artykuły gospodarstwa domowego, meble i ściany domów. Teraz te zabytki kultury w Norwegii dłużej pieniądze są kupowane od lokalnych mieszkańców pracowników muzealnych w kraju.

budowa

Cechą kultury norweskiej można uznać za strukturę drewna. Architekci byli w stanie stworzyć niezwykły dom z dużą ilością budynków gospodarczych, które wyglądają jak prawdziwe rozliczenia dla kilku rodzin. Grupy te są nazywane „dumny”, z których każdy może składać się z maksymalnie dwadzieścia budynków. Dziś z dumą w kraju pozostało trochę, dzięki czemu są starannie chronione przez państwo.

Co ciekawe, norweski dom z przeciętnych dochodach osiągnąć wysokość trzech kondygnacji. Na ziemi było zdecydowanie kominek, kuchnia, przedpokój i pokój dzienny. Reszta jest przeznaczona do sypialni. Do gotowania w lecie, urządzenie do prania i przechowywania wystawił oddzielne budynki na wysokich słupach wykonanych z drewna.

Najczęściej te budynki były malowane w jasnych kolorach sprawia, że wiele szarych dni powszednie chłopskich. Ulubione odcienie są niebieskie, zielone i czerwone, absurdalny z białymi gzymsami i opaskami. Na tle ogólnie ponurym Norwegian Sky te domy wyglądają zabawy i jasne.

Kuchnia norweska

Jak już wspomniano, norwescy mieszkańcy Kuchnia pod wpływem wielowiekowej walce o zbiorach. Ostry klimat nie wolno zbierać dobre plony, często w sezonie nie udało się uzyskać wystarczającej ilości warzyw, które byłyby wystarczające do jednej rodziny, nawet przez kilka jesiennych miesięcy. Dlatego prawie wszystkie dania są przygotowywane z ryb, mleka i owoców morza.

To opracowała specjalną relację z Norwegów do pieczenia. Chleb rośnie w tych miejscach było dość trudne, więc jeszcze wiele festiwali podjęte gotować kilka potraw z mąki. Po tym wszystkim, zanim były one dostępne tylko w nielicznych świąt, kiedy cała liczna rodzina zebranych przy stole.

klimat Północnej doprowadził do tego, że prawie wszyscy Norwegowie jedzenie bardzo trudne do żołądka. W przeciwnym razie, organizm nie będzie miał podczas długiej i mroźnej zimy tyle kalorii. Najczęściej wytwarza się i utwardza się w mięso dusić oleju maślanego. Było to również popularny wśród chłopów i bogatych Norwegów twardych serów, zwłaszcza kozy. Oczywiście, każdy dzień w żywności spożywane ryby gotowane na różne sposoby – na parze, gotowane, suszone, wędzone, smażone, a nawet w postaci kremowej zupy. Do tej pory większość norweskich potraw w oparciu o dietę swoich przodków.

Norwegowie i natura

Zastanawiam się, jak bardzo współczesne zwyczaje ludzi w kraju są związane z dawnych wierzeń i zwyczajów. Każdy, kto odwiedził Norwegię, powiedział, że populacja jest bardzo popularne sporty i gry na świeżym powietrzu. Wydaje się, że każdy norweski ciągu weekendu zamierza podzielić się z kolegami z opowieści, ile czasu spędził w przyrodzie. Chcesz wiedzieć, co jest tego powodem?

To proste. Codzienne Norwegowie walczył z kaprysami natury. Zostali zmuszeni do przynieść ją w postaci potu i zdrowia ofiary, aby uzyskać jego skromne plony, a północna charakter klimatu zmuszony cały czas, aby chronić się przed różnymi klęskami. Ta urodziła niesamowitej szacunku dla natury, był postrzegany jako bóstwo, z którymi trzeba było utrzymywać stały kontakt.

Spowodowało to konieczność szacunkiem, a później często pragną być na zewnątrz. Nawiasem mówiąc, należy stwierdzić, że do tej pory, Norwegowie uważana za jedną z najzdrowszych narodów w Europie.

sztuka norweski

Literatura – poważny hobby Norwegowie. Wielu mieszkańców kraju mogą wyrecytować na pamięć dzieł słynnych poetów, a prawie każdy norweski chętnie dzielą się ze sobą starożytne opowieści i legendy swego ludu. Ten folklor będzie etnografów i jest uważana za własność Norwegii. Znaczenie literatury dla kraju, można powiedzieć, że trzy z potomkami Wikingów zdobyła Nagrodę Nobla.

Raczej skłaniają mieszkańców i dla muzyki we wszystkich jej przejawach – od motywów ludowych odbywają się często na festiwalach jazzowych. Wiele Norwegowie doskonale grał na skrzypcach i gitarze. Wśród kompozytorów jak najbardziej Edwarda Griega, którego prace są bardzo blisko ludzi Norwegii.

religia

przekonania religijne są uważane za część kultury każdego kraju, więc w tym artykule nie możemy ominąć ten temat partii. Jeśli uważasz, że oficjalne dane, ponad osiemdziesiąt dziewięć procent ludzi w Norwegii są luteranin. Ale w rzeczywistości, sytuacja wygląda nieco inaczej.

Norwegowie początkowo zidentyfikowano się do pogan, stworzyli zupełnie zrozumiałą panteon bogów, który jest podstawą nordyckiej mitologii. Te bóstwa były surowy, sprawiedliwy i rozpaczliwie odważny, podobnie jak Wikingowie, doprowadziły do nich. Ale przyjść do chrześcijańskich księży aktywnie roślin wśród mieszkańców ich religia, ostatecznie wypiera zwykłą kult Odyna. Ale w rzeczywistości, większość nawróconych pogan były na sercu, które można przypisać do dnia dzisiejszego.

Wiele nowoczesnych tradycji mają swoje korzenie w tych czasach, kiedy przodkowie czcili Norwegów starożytnych bogów. Na przykład, nadal niezamężne kobiety noszą na szyi mały młot Thora Silver. Uważa się, że chroni ich zdrowie i urodę, a także przyciągnięcie narzeczoną.

Kilka słów na zakończenie

Trudno mówić o tym tajemniczym kraju jak Norwegia, w kilku słowach. W swojej kultury są ściśle splecione historie, mitologia i życie codzienne ludzi. Wydaje podróżujących tkane tkaniny na którą ręką haftowane wzory niesamowitej złożoności. A jeśli chcesz dotknąć piękno to koniecznie przyjść do północnej Norwegii – jego tradycje kulturowe nie może pozostawić obojętnym.