476 Shares 4079 views

Urazy sportowe: pęknięcie więzadła stawu skokowego

więzadła pęknięcie stawu skokowego zauważyć najczęściej u sportowców. Zgodnie z ogólną zasadą, przede wszystkim grupa ryzyka obejmuje koszykówkę i siatkówkę. Ale nikt nie jest wolny od takiej kontuzji. Dzieje się tak podczas niezręcznej ruchu, najczęściej w wyniku nieudanego skoku. W tym przypadku, powstrzymać osobę są zagięte w kierunku do wewnątrz i wygięte nienaturalny. Rezultatem jest całkowite lub częściowe zerwanie więzadła.


rodzaje uszkodzeń

Więzadło pęknięcie stawu skokowego może mieć różną postać. Istnieją trzy rodzaje ciężkości obrażeń:

– Łagodny. Przy tym rozwiązaniu tylko cierpieć uszkodzenia pojedynczych włókien. Takie lekarze uraz, powszechnie określane jako rozciąganiem. Jednakże termin ten nie odpowiada rzeczywistości. wiązki włókien nie mają tę elastyczność, dzięki czemu mogą one być rozciągnięte.

– średnia ciężkości. Tutaj mówimy o znacznej uszkodzenie. Nie cierpią poszczególne włókna i ich znaczną część.

– ciężkie. W tym przypadku, całkowite zerwanie więzadeł stawu skokowego, są często wykrywane w trakcie rozpatrywania jego oddzielenia od przywiązania.

Objawy uszkodzenia stawu skokowego

We wszystkich formach uszkodzenia stawu, częściowe lub całkowite pęknięcie, zaobserwowano te same objawy. Ale stopień nasilenia jest różny. Człowiek otrzymał kontuzji do pierwszego skarżą się na ból podczas chodzenia. W ciężkich przypadkach, to będzie w stanie stawać na nogi. Wizualnie, można zauważyć obecność silnego obrzęku będzie również widoczne zasinienie w miejscu uszkodzenia. Z zespołem bólowym palpacyjne. pęknięcie więzadła stawu skokowego nie pozbawia zdolność chodzenia danej osoby. Ale ze względu na silny ból i obrzęk, rozprzestrzenia się do przodu, jak i na zewnątrz stopy, aby wykonać tę czynność będzie bardzo trudne.

Leczenie rozdarty więzadła stawu skokowego

W łagodnej postaci tego urazu leczy sam. Najważniejsze jest to, aby dostarczyć resztę kończyn, a nie go załadować. Jest to możliwe do dozowania środków przeciwbólowych. W ciężkich przypadkach wymagać operacji. Zazwyczaj operacja może być konieczne, jeżeli nastąpiło całkowite zerwanie wiązadeł lub szczeliny, jeżeli występuje nadmierne krwawienia i wyraźny w tkankach okołostawowych. Lekarze również muszą interweniować, gdy szkoda doprowadziła do otwartego urazu, stawów i więzadeł aparatu. Ale to zdarza się bardzo rzadko. Operacja jest wyznaczony dopiero po 5 tygodniach od daty wystąpienia szkody. Nie jest konieczne, aby odłożyć ją na później, gdyż w tym przypadku istnieje ryzyko powikłań z niepełnego odzyskania. stan pacjenta pogarsza się znacząco. Jeśli doszło do terminowego interwencja chirurgiczna, prawdopodobne jest, że wspólne działanie u ludzi i nie będzie w pełni odzyskać. Rozdarty więzadła stawu skokowego (obraz szkody i sytuacji, w których występuje, można znaleźć w tym artykule) jest, choć nie często, ale dość poważne obrażenia. Można go trwale pozbawić osobę normalnie poruszać, dzięki czemu wiele niedogodności w życiu codziennym.