729 Shares 7473 views

Wybór gaśnicę samochód

Wśród wielu kierowców panuje przekonanie, że samochód gaśnica powinna znajdować się w samochodzie tylko dlatego, że jest napisane w przepisach ruchu drogowego. Na podstawie tych rozważań, duża liczba kierowców Przypominam konieczności kupowania lub napełniać tylko dzień przed upływem dozoru technicznego. Jest to bardzo złe podejście, które może mieć poważne konsekwencje, ponieważ pojazd jest jednym ze źródeł zwiększonego zagrożenia pożarowego. Pomyśl o tym, stały proces spalania odbywa się w odległości jednego metra od ciebie! Dlatego napisane zobowiązanie kierowcy aby być w samochodzie sprzętu pożarniczego skorzystają tylko.


Wybierz samochód gaśniczy nie jest bardzo łatwy do chetyrehkolosnogo inny, bo teraz na rynku oferuje bardzo szeroką gamę nich. Każda z próbek posiada określone zalety i wady. W zależności od rodzaju są podzielone na trzy duże grupy, które oddzielnie i zostaną omówione dalej. Tak, gaśnice samochód są klimatyzowane, piana, proszek, dwutlenek węgla.

Air-piankowe gaśnice w ludziach wciąż znany jako aerozol. Nazwa ta jest definiowana na wiele sposobów ich konstrukcji i funkcji, które są podobne do puszek. Taka gaśnica samochód jest usunięcie komory zapłonu i produkuje pianę strumienia Bell. Takie hartowanie byłoby bardzo skuteczne, jeśli nie jeden „ale”, który znajduje się w ilości od 1 do 3 litrów. Na tej podstawie, zwykle zestaw jest mało prawdopodobne, aby być wystarczające, aby wyeliminować poważne ryzyko pożaru.

gaśnice samochodowe różnią lepszą wydajność w porównaniu do poprzedniego widoku. Do gaszenia pożaru istnieje specjalna mieszanka, która właśnie wylatuje z ust wysokim ciśnieniem. Po powierzchnia samochodu jest pokryta proszkiem, pożar przerwał dostęp tlenu, bez którego nie można palić. Ale ta metoda ma poważną wadę. Faktem jest, że po proszku gaśniczego stanowi rodzaj twardej skorupy na powierzchni urządzenia, które jest bardzo trudno wyciągnąć.

Gaśnice z dwutlenkiem węgla są uważane za najbardziej wydajne i niezawodne wśród wszystkich. Sposób gaszenia ognia w przypadku nich występuje ze względu na dwutlenek węgla, który jest doprowadzany do silnego strumienia. Płomienia odbiega i powierzchni vosplamenonnye ochłodzono. Korzystanie z tego rodzaju, nie zapomnij, że w pojemniku bardzo dużym ciśnieniem, więc jego działanie i przechowywanie musi towarzyszyć pewnymi ograniczeniami.

Wreszcie należy zauważyć, że każdy gatunek ma swoje zalety i wady. Wybór gaśnicę samochód, nie zapominaj, że to, co można zaoszczędzić nie tylko pojazd, ale także życie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na jego zaleceń na etykiecie dotyczących przechowywania i należy zadbać o bezpieczne mocowanie i lekkiej Dostęp do tego środki gaśnicze.