726 Shares 2446 views

Wskazówki jak się opalać

Wraz z nadejściem pierwszych dni ciepłe letnie kiedyś marzą o tym trochę tan w słońcu, kupić dobre wyglądający odcień skóry zazdrość kolegów i przyjaciół. Lub wyjazdem na wakacje, na plaży w myślach o tym, jak szybko uzyskać ładny brąz opalenizny. Czy wiesz, jak się opalać? Nie? Teraz będziemy o tym rozmawiać.


przydatne informacje

Ciemny odcień skóry – reakcja ochronna do ciała promieniami UV. Pod wpływem działania promieni słonecznych komórki zaczynają wytwarzać melaninę (ciemny pigment). Że nadaje skórze kolor czekolady. W zależności od cech charakterystycznych poszczególnych, różnych reakcji na promienie ultrafioletowe. Niektóre brakujące dwa lub trzy dni, aby spróbować na brązową opaleniznę, a niektóre nie będą wystarczająco tygodnia. Wszystko jest bardzo indywidualne.

Jak się opalać?

Ludzie z marmuru biała skóra jest lepiej nie brać kąpiele słoneczne, wystarcza im nosić ubrania wykonane z tkanin lekkich (naturalny), że promienie przenikają przez niego i dał skórę opalenizny. Istnieje opinia, zwłaszcza w ostatnich czasach, że opalanie w ogóle szkodliwe. Ale postaramy się rozwiać ten mit. Konieczne jest, po pierwsze, stosować się do zasady „opalać się w prawo." Trzeba opalać się do 12 dni, bo w południe bardzo aktywnego promieniowania ultrafioletowego, które przyniesie więcej szkody niż pożytku. Lub spróbuj się położyć w słońcu po 16.00. Po drugie, słońce – to doskonała profilaktyka takich chorób jak krzywicy. Niemowlęta, lekarze przepisują wziąć kąpieli słonecznych przez 10-15 minut, jak to jest głównym źródłem witaminy D, ważne dla życia każdego człowieka. Wiele lat temu, słońce potraktowano nawet ospa wietrzna.

ważne zalecenia

Jeśli dbasz o odpowiedź na pytanie, jak opalać się na słońcu, nie bądź leniwy, aby wstać wcześnie i lepiej przyjść do plaży przez 8 rano. Pamiętaj, że musisz nabyć opaleniznę stopniowo. Zacznij najpierw 15 minut, następnie zwiększyć czas każdy dzień w słońcu, stopniowo przenosząc je do 3 godzin. Im bliżej do wody, tym szybciej tan, ze względu na właściwości wody odzwierciedlać promienie słoneczne. Dlatego też, wychodząc z wody, to lepiej, aby wytrzeć ręcznikiem. Należy pamiętać, że można spalić podczas pobytu w wodzie – ramiona i plecy, przede wszystkim, zostanie wstawiony w palącym promieniowaniem. Jak się opalać? Używać sprzęt ochronny. Odebrać specjalną ochrony przeciwsłonecznej lub balsam z wysokim stopniem ochrony. Gorąco zachęcamy do rezygnacji na wakacje na plaży podczas stosowania kosmetyków dekoracyjnych. Nie zapomnij zabrać ze sobą okulary i oczywiście kapelusz (kapelusz lub Panama).

Jak opalać się dla osób z reakcją alergiczną, dużo moli na ciele i inne problemy skórne?

Uwierz mi, ze takie problemy byłoby poprawne do powstrzymania się od opalania w ogóle. Ponieważ poważniejsze będą konsekwencje nieostrożnego postawy wobec zdrowia. Relaks z korzyścią, a nie zaszkodzić sobie. Cieszyć się opalenizną!