688 Shares 5146 views

Jak wybrać maść stłuczeń i siniaków?

Niestety, stłuczenia, otarcia i siniaki nikt nie jest odporny, ani dorośli, ani dzieci. Występują one po uderzeniu tępym narzędziem lub upadku. Oprócz bólu, najczęściej krwiak przynieść dyskomfortu z powodu defektu kosmetycznego, który przejawia się w zasinienie lub obrzęk w miejscu rannych. W większości przypadków są one na własną rękę, ale się ich pozbyć jak najszybciej, trzeba wiedzieć, co można udzielić pierwszej pomocy, a także używać maści stłuczeń i siniaków.


Na początek, warto pamiętać, że wybór metody leczenia stosowane zależy od rodzaju uszkodzenia. Tak więc, najpierw otwarte rany, traktuje się środkiem antyseptycznym (nadtlenek wodoru, chlorheksydyna, itd.). W tym przypadku często zalecają maść „Levomekol”, która nie tylko posiada działanie przeciwzapalne, ale również promować szybkie gojenie się ran.

Jeśli jest to zamknięty uraz, łącznie z pojawieniem się sińców, używać maści stłuczeń i siniaków, których podstawą może być ketoprofen, diklofenak, ibuprofen, i innych. Wiele uraz powinni mieć w swoim domu apteczce maść arniki. Na jej natychmiastowego użycia na szczycie urazu, jest duże prawdopodobieństwo, że siniak nie powstaje lub rozwiązać jak najszybciej. Lek ten jest stosowany, powodując kawałek gazy, które pribintovyvayut na obszarze zagrożonym. Jeśli nie możesz zrobić opatrunek, konieczne jest co 15-20 minut, aby smarować skórę leku.

Dość skuteczny maść na siniaki na twarzy, które można kupić w każdej aptece, w rozsądnej cenie – „Troxevasin”. To absorbujący działania, w tym zmniejsza obrzęk. Przed aplikacją, jednak konieczne jest zapoznanie się z producentem podsumowania jak istnieją przeciwwskazania. Na przykład, urządzenie nie jest stosowane na rany, w których skóra jest uszkodzony integralność.

Najbardziej popularny jest balsam „Rescue”, który, jeśli jest stosowany jako maść na stłuczenia i krwiaki, sprzyja eliminacji szkody jak najszybciej. Ponadto, narzędzie może być wykorzystywane do oparzeń, otarć, ran różnego pochodzenia.

Należy zauważyć, olejku lawendowego, który anesthetizes i w odpowiednim czasie wniosku oraz zapobiega siniaki. Stosuje się go bezpośrednio do siniaka w umiarkowanych ilościach. To narzędzie może również pomóc w przypadku drobnych uszkodzeń skóry, jak również je wysusza.

Dla siniaki, którym towarzyszy ból, mogą pochodzić maść na urazy i siniaki „indovazin” ma dość szerokie spektrum działania. Między innymi, pomaga przy niewydolności żylnej lub żylaków. Nie mniej skutecznym narzędziem, które można dostać w farmacji – maść z nagietka (można użyć nalewki). Jeśli możesz, trzeba dokonać kontuzji świeże kwiaty tej rośliny, pre-puree.

Wybór maść stłuczeń i siniaków, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego skuteczność, ale również przeciwwskazania. Należy pamiętać, że wiele leków z tej serii są przeciwwskazane u kobiet w ciąży, w okresie karmienia piersią, a także dzieci. Więc czasami można uciec się do środków ludowej.

Tak więc, na stłuczenia lub skręcenia w obszarze zagrożonym zaleca się przetrzeć spirytusem kamfory. Jeżeli szkoda wystąpiła na dłuższy czas, możliwe jest zastosowanie świeżych plasterków ziemniaka, który jest nieco złagodzić ból. Oczywiście, nie wspominając babki, który znajduje się niemal wszędzie, mając ogromną liczbę właściwościach leczniczych. Jej liście są świeże i może mieć działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwzapalne.

Jeden z najlepszych środków przeciwko siniaki jest uważany za „mikstury”, które można dostać w aptece w postaci proszku lub jako gotowe maści. Jest dobrze usuwa zastój krwi.