555 Shares 9464 views

Najlepsze filmy o II wojnie światowej: lista

Najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej – doskonały wybór dla użytkowników, którzy chcą uzyskać więcej informacji o tym trudnym okresie dla naszego kraju. Ta kategoria obejmuje głównie zdjęć wykonanych w okresie istnienia Związku Radzieckiego, ale są też nowoczesne taśmy, godne uwagi. Więc, co zobaczyć?

zrób listę

Ulubione zdjęcia przeznaczone do wydarzeń II wojny światowej – kategoria, do której można włączyć wiele godnych filmów. Lista poniżej zawiera najsłynniejsze dzieła kina radzieckiego:

  • „Na wojnie jak na wojnie”.
  • „Oni walczyli za ojczyznę”.
  • „Lecą żurawie”.
  • „Zaświta Oto Quiet”.
  • „Idź do walki niektórych” starych „”
  • "Ata-Two, Żołnierze jechali."

Ponadto konieczne jest, aby zwrócić uwagę na bardziej nowoczesne obrazy: „The White Tiger”, „ich”, „Twierdza Brzeska”.

Najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej: od czego zacząć

„Na wojnie, jak na wojnie” – fascynujący dramat, stworzony przez utalentowany reżyser Victor Tregubovich w 1968 roku, ale są nadal aktualne. Jest to niemożliwe, nie mówiąc już o obraz, wymieniając najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Widzowie będą mogli dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu codziennym radzieckiego czołgu, aby ocenić ich wkład w obchody naszej armii. Koncentruje się załoga „SU-100”, który jest kierowany przez ppor Maleshkin. Obraz młodego absolwenta szkoły, poszedł do przodu bez odpowiedniego szkolenia, znakomicie zrealizowany Mikhail Kononov. Oczywiście wiarygodność charakteru stale kwestionowane bardziej doświadczonych i dojrzałych tankowce, ale nie poddawaj się.

Krytycy wojny dramat pracy UWAGA Flawless reżysera, a także wielka obsada (Borysow, Kononov, samotny).

Film Sergeya Bondarchuka

Należy zauważyć, oraz dramat „Oni walczyli za ojczyznę”. Dobrą tradycją jest coroczna demonstracja tego w Dniu Zwycięstwa. Siergiej Bondarczuk stworzenie po raz pierwszy zaprezentowany publiczności w sądzie w 1975 roku, ale jest popularny do dziś.

Akcja toczy się w lecie 1942 roku, okres ten jest uważany za jeden z najtrudniejszych dla naszego kraju. Armia Radziecka została pokonana w pobliżu Charkowa, zmuszony do wycofania się do Wołgi. Wydaje się, że armia Hitlera nie może zostać pokonany. Ale proste żołnierze radzieccy stanowią przeszkodę nie do pokonania na drodze wroga.

Wielcy aktorzy – że różnice między najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, których lista została przedstawiona w niniejszym artykule. Obraz jest godne uwagi, ponieważ już w gwiazdorskiej obsady. Obsada uznaną gwiazdą kina radzieckiego: Tichonow Nikulin, Lapikov, Shukshin.

Feat-przeciwlotnicze Strzelec dziewczynki

Najlepsze filmy o II wojnie światowej – kategorii, która obejmuje wielki dramat „zaświta Oto cicho”. Grafika Stanisław Rostocki, który został wydany w 1972 roku, a teraz sprawia, że wielu widzów płakać podczas oglądania.

Fabuła gry nie jest łatwym losy młodych dziewcząt przeciwlotniczych karabinu dobrowolnie wzięli na siebie rolę obrońców Ojczyzny. Nie posiadające odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, są zmuszeni do zaciągania krwawej bitwie z niemieckich dywersantów. Podobnie jak wszystkie rówieśników, przyjaciół marzy o rodzinie, miłości, dzieci, ale Opatrzność pozbawia ich to wszystko.

O pilotów i exploitów

Co jeszcze warto pamiętać, najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej? Lista nie byłaby kompletna, jeśli wyłączyć z jego dramatu „iść walczyć niektóre” stare „” Reżyser tego z powrotem w 1973 roku stał się genialnym Leonid Bykov. Co ciekawe, mistrz jest także zawarte w jego twórczości jest jednym z centralnych obrazów. Film jest ciekawy fakt, że twórcy zostały zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami historycznymi.

Nacisk na widowni są ciężkie dni powszednie myśliwskich pilotów, którzy należą do słynnej „śpiewu” szwadronu. Wśród dzielnych pilotów ma żadnych starców w klasycznym tego słowa znaczeniu. Piloci – młodzi ludzie są zmuszeni do dorastają znacznie wcześniej niż przewidziany przez naturę. Bohaterowie mają codziennie poczuć radość zwycięstwa i gorycz porażki, angażują się w śmiertelnej walce. Są też historie miłosne, które tworzą historię jeszcze bardziej tragiczne.

Dramat Aleksandra Kotta

Oczywiście, powyższe jest daleko od wszystkich najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. Lista obejmuje nie tylko prace, podjęte w czasach sowieckich, istnieje nowsza taśmy, godne uwagi. Na przykład, „Twierdza Brzeska” – fascynujący dramat, stworzony przez Aleksandrom Kottom w 2010 roku. Film przyciąga uwagę do własnego budżetu, co stanowi łącznie ponad 250 mln rubli.

Opowieść o obronie twierdzy brzeskiej, dzięki publiczności filmowej zorientować się o pierwszych dniach krwawej wojny, które pochłonęły miliony istnień ludzkich. Główny bohater – chłopiec Sasha Akimov, w imieniu której opowiada o wydarzeniach. Co ciekawe, nie jest to fikcyjna postać, człowiek istniał w rzeczywistości, był jednym z tych szczęśliwców, którym udało się opuścić na żywo otoczony fortecy wroga. prawdziwe fakty zostały wykorzystane do stworzenia scenariusza.

Wojna i ludzie

Najlepsze filmy wojenne o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej – kategoria, w której nie można nie wspomnieć, że film „Lecą żurawie”. Taśma Michael Kalatozova został przedstawiony do publicznej wiadomości w 1957 roku, zasłużenie zdobył „Złotą Palmę”.

Fabuła obraca się wokół historii mężczyzny i kobiety w miłości ze sobą, których życie jest rażąco koliduje z wojny. Obraz poświęcony jest smutny los milionów ludzi, którzy utracili prawo do szczęścia w trudnych latach wojennych. To ciekawe, że Chruszczow był krytyczny o dramacie, za zbyt lubieżny bohaterkę. Mimo, że film udało się nie tylko w naszym kraju, aby zdobyć serca publiczności, ale również za granicą.

Film karena Shahnazarova

Jakie trendy zasługują na zawarte w liście, który składa się z najlepszych filmów wojennych o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej? Film „Biały Tygrys” został wydany w 2012 roku, trafiając swój budżet publiczny, który wynosił sześć milionów dolarów.

Nacisk publiczności jest ostatnim etapem krwawej wojny Niemcy ponoszą klęskę za klęską. Centralną postacią dramatu staje podporucznika NAJDENOW, który nabył nadprzyrodzone moce, będąc w zbiorniku spalania. Nic więc dziwnego, że bohater musi odgrywać decydującą rolę w eliminacji „Biały Tygrys” – ogromnego niewrażliwy zbiorniku wroga.

Co jeszcze zobaczyć

Jakie inne najlepsze filmy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej są warte oglądania? To jest „nasz” – dramat Dmitry Meshieva, założona w 2004 roku, dysponuje budżetem w wysokości ponad dwóch milionów dolarów. Reżyser postanowił nie koncentrują się na bitwach, ale na relacjach międzyludzkich, trudnych wyborów w obliczu których znaleźli się nagle.

Nieruchomość najlepszych filmów o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, warto również obraz o nazwie „Ata-Two, Żołnierze jechali”, nakręcony w 1976 roku. Dramat opowiada historię odważnego bohaterstwie zwykłych żołnierzy, czołgistów, którzy byli w stanie utrzymać kolumnę czołgów niemieckich. Ciekawostką jest, że w tej taśmie grał ostatniej roli geniusza Leonid Bykov, wykonany obraz jednego z najbardziej charyzmatycznych z głównych bohaterów.

Są to najlepsze filmy wojenne o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.