521 Shares 7414 views

Jako „light” samochodu z samochodu? Jak „lekki” pojazdy wtrysku?

Prawdopodobnie każdy kierowca napotkał problem jak rozładowanego akumulatora. Jest to szczególnie prawdziwe w mroźnej zimy. W tym przypadku problemem jest często rozwiązane przez „Booster” z innego samochodu. Co muszę zrobić? Jak zapalić samochód z samochodu?

A jeśli bateria się naprawdę?

Przed rozpoczęciem „zapalić” samochód, należy wiedzieć dokładnie, jakie są bezczynne przyczyna leży w nim. Znaki skurczony bateria jest słaba blask reflektorów, lub jej brak, wydrążony dźwięku klaksonu wyjąc alarm. Jednocześnie rozrusznik nie działa. Kiedy różne odbiorniki elektryczne słabe dźwięki trzaski (na przykład, gdy kierunkowskazy, awaryjne gang).

Czasami prawie takie same objawy obserwowane w niskiej podłączenia zasilania z zacisków akumulatora, ciała lub silnika. Ale z reguły przyczyną jest po prostu rozładowany akumulator. W tym przypadku, należy spojrzeć na samochód „na żywo” do „Booster”.

Co jest potrzebne?

Jako „light” samochodu samochodu, który jest niezbędny do tego? No, oczywiście, przede wszystkim, samochód z naładowaną baterią, z którym będzie musiał zacząć. Po drugie, potrzeba specjalnych kabli. Niektórzy kierowcy są czasami używane, a wszelkie poręczne przewody, które z reguły nie są do tego przeznaczone. Mogę uzyskać lekki samochód w tym przypadku? Można, ale wciąż jest zalecany do zakupu specjalnie zaprojektowany kabel, który jest wyposażony na końcach zacisków. Zastosowanie takich przewodów bezpiecznych i łatwiejsze.

zapobieganie wypadkom

Jak „zapalić” samochód? Konieczne jest, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa. W przeciwnym razie można uszkodzić zarówno samochód i zranił się.

Najpierw musimy zagłuszyć samochód i wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia generatora. Samochody muszą być tak blisko siebie, ale w żadnym wypadku nie dotykać. Podłączając baterie muszą działać w ścisłej kolejności zgodnie z polaryzacją. Ma to na celu zapobiec ewentualnemu obwód wystąpienia. Tylko w kolejności powinien działać podczas odłączania przewodów.

Nie zaleca się korzystania z samochodu kompaktowego dla „booster” dużych maszynach jak „dawcy” W rezultacie może być rozładowany. Nie można również korzystać z silnika benzynowego do silników Diesla rośliny, jak w tym przypadku, siła jest nierówny.

Do podłączenia należy wykorzystać cały przewód, bez uszkodzeń, załamań. Zaciski powinny być wykonane jako „krokodyla”, aby zapewnić niezawodne i wysokiej jakości połączenia.

Jest to szkodliwe dla „światło jest” samochód? Nie, jeśli się środki bezpieczeństwa i ostrożności.

Kolejność działań

Jako „światło” na inny samochód? Postępować w następujący sposób:

 • Samochody umieścić kaptury do siebie tak blisko, jak to możliwe, silnik w maszynie działa to trzeba utopić.
 • baterie złożone z wykorzystaniem przewodów.
 • Uruchomienie samochodu dawcy. Musi biegu jałowym przez około pięć minut, a następnie uruchomić samochód z rozładowaniem baterii. Drugi samochód musi jechać z umiarkowaną prędkością około 5-10 minut.
 • przewody odłączone. Jednocześnie musimy działać w ścisłej kolejności. Zaleca się również, aby zawierać żadnych urządzeń elektrycznych w samochodzie (np naładowanego radio, podgrzewaną tylną szybę, i tak dalej. N., ale bez światła, mogą one uszkodzić żarówkę), aby zapobiec skokami napięcia.
 • Urządzenie musi mieć przepracowany co najmniej 20 minut, tak, że bateria jest w pełni naładowana. Dlatego należy zrobić długie podróże na wysokich obrotach (2000 obr / min).

Podczas procesu, zaleca się wyjąć kluczyk ze stacyjki i zablokować wszystkie drzwi. To dlatego, że alarm jest uruchamiany podczas ładowania. W rezultacie, drzwi mogą być zamknięte. A jeśli trzymać je otwarte, może zawieść w systemie sygnalizacji. Obecnie stało się jasne, jako „światło” na akumulatorze samochodowym?

Kolejność łączenia i odłączania przewodów

Jest to bardzo ważne podczas „Booster” samochód prawidłowo podłączyć przewody. Musimy działać w ścisłej kolejności:

 • Pierwszy przewód musi być podłączony do zacisków plus maszyny.
 • Drugi przewód łączy zacisk ujemny pojazdu dawcy i na wadze (na przykład blok silnika, silnika). Podłączyć przewód do minusa baterii urządzenia nie może być zwolniony, ponieważ cała energia idzie do rozrusznika, a nie baterii. A następnie cały proces odbędzie się na próżno. Przy podłączaniu należy postępować ostrożnie, nie można dotknąć terminal Plus Minus. W przeciwnym razie może dojść do zwarcia.

Po samochód jest ładowany, odłączyć wiązkę przewodów. Niezbędne działania w ściśle określonej kolejności, połączenie zwrotne. Najpierw odłączyć zaciski minus następnie – Plus-.

Ważne jest, aby pamiętać, że samochody mogą mieć różne przyczyny ze schematem. Dlatego zaleca się wstępnie zapoznać się z technikami instrukcji. Zgodnie z ogólną zasadą, producent wspomina się w niej o niuanse tego procesu.

„Booster” z wtryskiwacza i urządzenia

Czy to możliwe, aby „światło” na samochodzie wtryskiwaczy? Znaczy „dawca” lub „pacjent” nie zaszkodzi? Odpowiedź: „To jest możliwe.” Najważniejsze jest to, aby wiedzieć, jak do „light” pojazdy wtryskowych. Ale jest to niezbędne do podjęcia środków ostrożności. Jeśli ich przestrzegania, a następnie cały proces odbędzie się prawidłowo i „Iron Horse” znów będzie w szeregach.

Proces odbywa się analogicznie do „booster” samochód z carbureted silnika. Należy przestrzegać środków ostrożności, aby zapobiec zwarciu i zranienia.

Ponadto, wiele z nich interesuje się pytanie – czy to możliwe, aby dać „zapalić” samochód z automatyczną skrzynią biegów? Należy zauważyć, że typ przekładni nie ma wpływu na zdolność samochodu do ładowania akumulatora innego sprzętu. Operacje przeprowadzane są zgodnie z ogólną zasadą „zapalając” akumulatora.

W „Booster” nowoczesnego samochodu należy również zauważyć, że jeśli nie zagłuszyć silnika z „dawcy”, to jest zagrożone nie tylko złamanie generatora. Może to prowadzić do awarii systemów elektronicznych, które są zapchane maszyn i automatycznego wstrzykiwacza.

Dlaczego rozładowany akumulator

Przyczyny mogą być różne. Często rozładowaniu ze względu na nadmierne zużycie energii przez różne elementy. Może to być, na przykład, włączone reflektory, podgrzewane fotele i tylną szybę, i tak dalej. W efekcie pojazd nie może się rozpocząć.

Może akumulator jest rozładowany i od ciężkiej i długotrwałej zimnej pogody. Jest to szczególnie istotne dla starych baterii, zasób, który jest już znacznie ograniczone. Dla nich, niekiedy dość temperatura poniżej 15 stopni, a rano samochód nie uruchomi. Również powodować wyładowania mogą być następujące sytuacje:

 • Zła izolacja przewodów;
 • Uszkodzony akumulator;
 • generator do ładowania uszkodzony;
 • Alarm awarii;
 • niezależny przyłącze elektryczne.

W celu zidentyfikowania problemu z ładowania baterii, należy zamknąć wszystkie drzwi i wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne. Następnie, obwód akumulatora połączony jest amperomierz i mierzona wartość prądu. Wskaźnik powinien wynosić nie więcej niż 50 mA. Jeśli wartość jest większa, konieczne jest, aby szukać usterki. Aby to zrobić, należy wyłączyć bezpiecznik. Gdy prąd spada, i tym, że łańcuch należy poszukiwać wycieku.

ładowanie akumulatora

Omówiliśmy jak „light” dostać samochód. Ale można całkowicie wykluczyć takiej sytuacji. Aby zapisać stan uptime akumulatora podczas jego pracy należy kierować się zaleceniami producenta. można również ładować akumulator, że wielu kierowców zrobić. Proces ten można również przeprowadzić bez wyjmowania baterii z pojazdu. Tak zrobić, co do zasady, w garażu, gdzie jest dostęp do sieci 220 V. To właśnie z jej napędem ładowarki. Należy również podjąć środki ostrożności. Przed ładowaniem należy koniecznie wyjąć wtyczkę z akumulatora. Jeśli podczas procesu baterii stał się bardzo gorący, należy odłączyć go od źródła zasilania.

Przy niskich temperaturach proces ten postępuje bardzo powoli. W wyniku tego, że bateria nie może być ładowana. Dlatego zaleca się, aby podłączyć baterię do zasilania powietrzem w dodatnich temperaturach.

Niuanse „booster”

Przypadki i sytuacje, w których trudności pojawiają się, gdy „booster” samochodu. Na przykład, niektóre pojazdy bateria znajduje się w nietypowym miejscu dla wszystkich: w bagażniku, pod siedzeniem, pod podłogą, itd. Jako „lekki” Samochód z samochodu w tym przypadku ..? W takich maszynach, zazwyczaj istnieją specjalne terminale znajdujące się pod maską, i oznaczone symbolem „+” lub słowami POS lub „-” lub NEG.

W niektórych przypadkach, „koń żelaza” stoi w miejscu, aby dostać się tam, gdzie jest bardzo trudne lub niemożliwe. Jak „lekki” samochód Wtrysk w tej sytuacji? Można zapisać samochód jeśli cofnąć się trochę w jednym lub drugim kierunku do zbliżania się do innego pojazdu. Można odjechać samochód odholowany do innego, bardziej dogodnej lokalizacji. Inny przykład wykonania – w użyciu wielu zestawów kabli (z reguły są one krótkie długości). W tym ostatnim przypadku konieczne jest, aby zachować szczególną ostrożność, aby nie dopuszczać do kontaktu z kabla i innych elementów ze sobą. Najlepiej jest użyć taśmy dla połączeń przewodowych.

wykroczeń drogowych

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę inną sytuację. Jeżeli samochód jest podzielone na drodze, drugi samochód będzie musiał stanąć przed ruchem. Można to uznać za naruszenie przepisów ruchu drogowego, która mogłaby sprostać zawieszenie licencji. Oczywiście, policja drogowa będzie zrozumieć pomoc, ale nadal. Aby wykluczyć nieprzyjemnej sytuacji należy umieścić trójkąt ostrzegawczy, pre-record wszystkie manewry aparatu (jeśli jest dostępny).

Zatem, należy rozumieć, jako „light” samochodu z samochodu, trzeba zrobić i jakie kroki trzeba przestrzegać środków ostrożności.