625 Shares 8251 views

Jak rośnie kapusta chińska

Nasz znajomy z tego warzywa był zaledwie kilka lat temu. Potem miał niebotyczne ceny, popyt nie jest szczególnie zadowoleni. To musiało być zrobione z daleka, że wpływ, oczywiście, ostateczny koszt. Że cena nie petsay najpopularniejszą gości na naszych stołach. Dziś to warzywo nazywamy „pekinkoy”. Nadszedł czas, kiedy rosyjscy i ukraińscy agronomów dowiedzieć się w szczegółach jak rośnie kapusta pekińska, a produkt stał się niezwykle łatwo dostępne.

Nazwa warzyw natychmiast mówi o swojej ojczyźnie. W Chinach, kapusta chińska cieszy się szczególną cześć i jest ważnym składnikiem w kuchni orientalnej. Petsay – przedwczesne rodzaj kapusty pekińskiej, jej uprawa jest znany wielu mieszkańców Państwa Środka. Chiński agronomów wieków szlifowane podejście do tego przydatne warzyw. Teraz, jak uprawiać kapustę chińską można znaleźć wszystkich, a najbardziej śmiałe może zacząć robić dzisiaj.

Kapusta pekińska – roczne, rośliny odporne na zimno uprawiane jako sałatkę. Owoce zbierane są w gniazda fazowego głowy i liści. Kochan cylindryczny dlinnoovalny i luźne. Uprawa kapusty pekińskiej może być przeprowadzone w okresie letnim. W ciągu 25-30 dni po posadzeniu, okazuje gotowego produktu.

„Pekinka” często zastąpić w daniach tribeswoman białego. W przeważającej części jest to spowodowane niewiarygodnym bogactwem liści i, oczywiście, ze względu na duże korzyści. Rywalizować o mistrzostwo użytecznych właściwości, to tylko z kalafiora. Aby dowiedzieć się jak uprawiać kalafior, zostaną omówione później.

Jeśli chcesz korzystać z kapusty chińskiej w upadku, nasiona trzeba siać w lipcu. Jeśli żniwa są potrzebne na początku lata, „pekinku” lepiej usiąść do powlekania. Słyszeliśmy, ale nie wiem jak uprawiać kapustę chińską na miesiąc przed? Wskazówka: za pomocą sadzonek. Biorąc pod uwagę, że rośliny mogą łatwo wytrzymać temperatury do minus 5 stopni, staje się jasne, że kapusta mogą być sadzone w kwietniu na Bliskim Wołgi.

Grube siedzisko nie jest zalecane na jednym metrze kwadratowym znajduje się maksymalnie 15 roślin. Nie kolidują z rosnącymi i złożonych nawozów. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę reakcję glebie. W przypadku kapusty chińskiej preferencji na glebach obojętnych.

Szczególne subtelności w pytaniu „Jak rośnie kapusta chińska” nie jest zaznaczone. nasion roślin z odstępach 10-dniowych, można zapewnić sobie soczyste warzywa na niezwykle długi okres czasu.

Wiedzieć, jak rośnie kapusta pekińska, trochę. Należy również być prawidłowo usunięte. Zbioru rozpoczyna się, gdy głowa jest tworzony i rozety liści. Czyste owoce trzeba „na sucho” stan, gdy rosa zstąpił. Co do kolekcji jesiennej, a następnie oczyścić kapustę aż do pierwszych przymrozków.

Wiedząc, jak rośnie kapusta pekińska, można zapewnić sobie z tego pożytecznego warzyw przez cały rok. Takie pędy mogą być przechowywane do 2,5 miesięcy.

Kontynuując temat konkursu kapusty, należy również zwrócić uwagę na kolor i „siostry”. Odkrył smak i dobroczynne właściwości tego warzywa przez starożytnych Rzymian, aby odkryć te owoce na Cyprze. W Europie, przez długi czas nie mógł znaleźć rośliny technologia lądowania. Nie wiedząc, jak uprawiać kalafior, został ochrzczony bardzo wybredny roślinę, i nie bez powodu. Przy obecnych odmian tego warzywa jest znacznie łatwiejsze.

Odnosząc się do powyższego, możemy powiedzieć, że nie wie, jak rośnie kapusta pekińska, można łatwo zapewnić co najmniej udane lądowanie koloru. Zasada jest taka sama, a warunki opieki, też są takie same. Podobnie, w razie potrzeby, w połowie czasu, aby zebrać zaleca się sadzonki roślin nie oszczędzać wodę. Podlewanie, nawozić i nie zapomnij, że trzeba zwrócić uwagę na poziom wilgoci w glebie i nawozów. Mieć dobre zbiory!