191 Shares 5568 views

wiertło do wiercenia betonu

Jako materiał do konstrukcji nośnych ścian i podłóg w ścianach budynków są często stosowane betonu. Podczas remontu i prac wykończeniowych należy go wiercić. Najlepiej jest, aby poradzić sobie z tym stemplem zadanie, ale można to zrobić w jego nieobecności. Jeśli liczby małych otworów, a także ich wielkości, jest całkiem możliwe, aby zarządzać i wpływ ćwiczeń, wybierz odpowiednie wiertło na betonie.

Jak wybrać

Wiertło beton – rdzeń o kształcie cylindrycznym, który może być podzielony na trzy strefy: trzonu, część tnąca przyrządu. Aby wiertarka udarowa musi być wybrany konkretny wiertło z chwytem cylindrycznym. Nie należy kupować wiertarka SDS chwytem – są one przeznaczone do młotów obrotowych. Obszar kaliber określa ilość przyszłych otworów. Dwie spiralne rowki w mierniku służą do odprowadzania materiału odpadowego. Bardziej precyzyjne, stabilne i wydajne – beton wiertło z profilem szlifowania. Technologia produkcji jej dość czasochłonne, stąd wyższe koszty produktów gotowych.

Część tnąca wiertła w betonie różni się od jakiejkolwiek innej części ostrza tnącego. Jest wyposażony wkładkami z węglika, która kruszy beton, cegła, granit, kamień naturalny. Z powodu tej różnicy wiertarki były nazywane „pobeditovye”. Nowoczesna składu stopu zmienił się od wynalazku, jak technologia produkcji. Początkowo zamontować lutowania przeprowadzono w ostatnich światowych producentów użyciu wysoce wydajną technologię spawania laserowego. Jego zaletą – jest zamontowany i narażone na stabilność termiczną. Skorygować kąt części tnącej 130 stopni.

Jak wiertła do betonu wiertarek udarowych

Eksperci zalecają dla wiercenia betonu i innych materiałów o wysokiej wytrzymałości stosowanych punch. Ale to narzędzie jest dość drogie. Aby wywiercić kilka dziur w ścianie, jest całkiem odpowiedni wiertarka udarowa. Przygotować trzpień metalowy, młot i mały zbiornik z wodą. Wiercenie otworów w betonie towarzyszy zwykle ogrzewania wiertła, zwłaszcza jeśli spadnie na zbrojenia. Okresowo należy zwilżyć wodą.

1. Zaplanuj markera lub ołówek miejsce obok dziury.

2. wywiercić wiertarką konwencjonalnej małą depresję.

3. Zmień konwencjonalnego wiertła do wiercenia na betonie.

4. Ustaw wiertło do trybu „szokowej”.

5. Przejdź do wiercenia.

6. Gdy wiertło wchodzi w ścianę, włącz wiertła, pozwalając jej cool.

7. Umieścić przygotowaną metalowy kołek prostopadle do ściany i umieścić pobity młotkiem. Kiedy ten pin jest konieczne, aby obrócić trochę.

8. Następnie wiertło działa ponownie.

Zasadniczo, za pomocą wiertarki udarowej, a niekoniecznie do korzystania z dodatkowego kołka (stempel). Ale proces wiercenia to szybciej.

Ostrzeżenia bezpieczeństwa

  1. Podczas pracy nosić maski. Będzie to chronić przed wdychaniem pyłu.
  2. Oczy przed kurzem i zanieczyszczeniami chroni specjalne okulary z tworzywa sztucznego.