508 Shares 3400 views

Co daje kierowcy dostrojony panel przyrządów? "Priora" i jego strojenie

Tablica przyrządów jest jedną z najważniejszych i niezastąpionych części w samochodzie. Jest z nią, że kierowca czyta wszystkie niezbędne wskazania i podejmuje dalsze działania, decydując się na przełożenie przekładni lub na zmniejszenie prędkości lub zatrzymać się w stacji benzynowej. W każdym przypadku każda z tych czynności zależy bezpośrednio od odczytów urządzeń pomiarowych. A jeśli znudzi Ci się klasyczny wygląd deski rozdzielczej, możesz zmienić swój styl przez strojenie. W tej chwili takie produkty można znaleźć w dowolnym specjalistycznym sklepie i w postaci zmontowanej. W tym artykule będzie mowa o zaletach dostrojonego panelu przyrządowego dla kierowcy ("Lada-Priora").


Funkcje i cechy charakterystyczne

Nawiasem mówiąc, jeśli uważasz, że te urządzenia są instalowane tylko w celu zapewnienia funkcji estetycznej, jesteś głęboko mylący. Taki panel urządzeń "Priora 2170" może pasować do wszystkich, którzy chcą poszerzyć możliwości techniczne swojego żelaznego przyjaciela. Ta cecha oznacza możliwość monitorowania stanu technicznego wszystkich części i podzespołów (tj. Funkcji komputera pokładowego), a także informowania kierowcy o przyszłych wymianach przy użyciu sygnału świetlnego. Ale to nie wszystkie funkcje, które posiada panel instrumentów "Priora". Cena takiego urządzenia jest oczywiście wyższa niż części seryjne (ok. 200 USD), ale nadal warto.

I znowu z powrotem do funkcji. Poza diagnostyką urządzenie to spełnia funkcję estetyczną. Miłośnik samochodu może wybrać kolor podświetlenia, styl strzelca i typ prędkościomierza (klasyczny lub cyfrowy). Upewnij się – pasażerowie nie pozbawi tego samochodu. Również dostrojony panel przyrządów ("Priora") może zidentyfikować resztę paliwa w zbiorniku i dostarczyć informacje dokładne do mililitrów. Nawet to urządzenie, w zależności od kosztów, może poinformować kierowcę o tym, ile kilometrów pozostaje benzyny, a co przeciętne zużycie paliwa. I ostatni wskaźnik może być mierzony w trzech wariantach w zależności od terenu – cyklu miejskiego, mieszanego i podmiejskiego. Istnieją tablice przyrządów dla miłośników prędkości. Umożliwiają dokładne określenie czasu, w którym maszyna zostanie przyspieszona do "setek". Kierowca nie musi naciskać dodatkowych przycisków. Tryb "Konserwacja" może nie być obecny na wszystkich narzędziach. Jeśli jednak znajdziesz taką funkcję, ten panel urządzeń "Priora" może Ci pomóc i powiadomi o tym we właściwym czasie, gdy potrzebujesz wymienić olej, filtry, a nawet świece. Dlatego zwróć szczególną uwagę na takie narzędzia i nie obejmij ich.

Wnioski

Ogólnie rzecz biorąc, była to niekompletna lista tego, co może pokazać dostrojony panel instrumentów ("Priora"). Nadal istnieje wiele funkcji – i różne wskaźniki oraz czujniki temperatury powietrza, a nawet elektroniczny licznik kilometrów. Ale w każdym razie samochód zawsze będzie w dobrym stanie technicznym, a każdego dnia będzie zachwycać oczu swoimi kolorowymi wskaźnikami.