448 Shares 3501 views

Rosyjski Desman: opis, zdjęcia i ciekawostki

Rosyjski Desman – niesamowita istota, komfortowe uczucie na Ziemi od ponad 30 milionów lat. Podobnie jak w przeszłości, a dziś, wygląd zwierzęcia rzeki przypominające mały szczur i należący do rodziny mol na jego zdolność do głęboko kopać nory, nie uległa zmianie.

Rosyjski Desman: opis

Wszystkie takie same, jak w bagażniku, długi nos, łapy z webbed palców bocznie sprężonego długi ogon pokryty rogowych łusek i jest doskonałym szybkiej jazdy i stromych zakrętów. Rosyjski piżmak ma dobre opływowy tułów; Brzuch jej srebrno-biały, z tyłu – brązowy. Ten kolor sprawia, że zwierzę niemal niewidoczny w wodzie, dogodnie przebraniu środowiska. Wełna jest wystarczająco grube i nie zawilgocenia, jak zwierzęcia za pomocą tylnych nóg smaruje piżmo specjalnie wytwarzane, znajduje się u podstawy gruczołów ogona. Wizja w rosyjskiej Desman nie rozwinął, jego brak w pełni zrekompensować doskonały węch. Słysząc od Desman chociaż dobrze rozwinięte, ale ma kilka cech. Można go całkowicie ignorować ludzie mówią, ale cofa się przy najlżejszym plusk wody, hrustnuvshey stopami gałązki, szelest suchej trawy.

Nora – Russian Desman ulubione miejsca

Rosyjski piżmak, wolą żyć w spokojnej przestrzeni przepływu (jezior i potoków), uwielbia kopać dziury, złożone i długie (ponad 10 metrów). Wygodne, pokryte roślinnością leśną, banki zorganizował cały labirynt podziemnych tuneli, wejścia są ukryte pod warstwą wody. Jesienią poziomu wody zwierzęcia jest zmuszony przedłużyć podziemne korytarze, ponownie prowadząc je pod powierzchnią rzeki. Również rosyjski piżmak sprawia krótki otwór komory i mokrej ściółki gdzie zimy uzupełnianiu dopływ powietrza podczas ruchu pod lodem. Zasadniczo, aparat w norach służyć do odpoczynku i posiłków.

Rosyjski piżmak karmi

Żywność dla hohuli (tak pieszczotliwie nazywany rosyjski piżmak w Rosji) w wiosennym, letnim i jesiennym okresie są pijawki, skorupiaki, owady wodne i ich larwy, rośliny bagienne. W zimie, rosyjski piżmak nie porzucić zdrętwiały żaba, brak małe ryby, małże. W norach czasem gromadzą stosy odpadków spożywczych – dokładnie to, czego potrzebują i małe zwierzę: Żywność wystarczalności i piękny staw z wygodnymi otworami siedzących. Czasami spożywana codziennie masy równą masie zwierzęcia.

W trosce o potomstwo

Potomstwo (od jednego do pięciu dzieci) piżmak może prowadzić dwa razy w ciągu roku. Young, którego masa nie przekracza 3,2 grama wykluć małe ślepe i nagie. Jednak po dwóch tygodniach ich ciała już pokryte włoskami. 23-24 dni, matka zaczyna zapoznanie się nimi ze światem. W miesiącu u zwierząt ząbkowanie, starają się larwami owadów i mięsa skorupiaków. Pomaga żeński, wspaniałą i troskliwą matkę do opieki nad potomstwem ojca. Jeśli dorośli opuszczają nory, dzieci w tym przypadku dokładnie pokrywać „koc” roślin. Kiedy zbliża się niebezpieczeństwo mamę na plecach przekazuje dzieciom w bardziej spokojne miejsce. Przez 7-8 miesięcy wzrosła potomstwo uniezależnić się i wyjść z domu.

Niebezpieczeństwo na każdym kroku

Żywotność piżmak jest około 5 lat, pod warunkiem, że nie skracać czynniki zewnętrzne. Może to być niespodziewane zimowe wejścia na wodzie, wypełnić dziurę, w którym cała rodzina może zostać zabity. Osoby, które przeżyły zmuszone do ucieczki do splavinah lub tymczasowe pilnie kopania nor w bezpiecznych miejscach. Piżmak, pozbawione naturalnego schronienia, odwraca na uwadze, co czyni go dostępnym dla ptaków drapieżnych jenotów, lisów, szarych szczurów i norek. Tej wiosny piżmak przeniesiono do pobliskich zbiorników wodnych, zmieniając zwykły siedlisko, patrzy daleko (maksymalnie 5-6 km od ich starego domu).

W wodzie rosyjskiej piżmaka czekają niebezpieczeństwa z okonie, szczupaki, sumy i duże rzeki okonie. W suchym latem zwierzęcia nie może znieść długie przejście do bardziej korzystnej lokalizacji i zginął na drodze. Nawet w swoim otworze istnieje ryzyko cierpienia z kopyta dzikich stad, łatwo uszkadzających się na powierzchni otworu.

Środa piżmak siedlisko powodzeniem wspólnie z bobrów, czasami wykorzystując swoich okopach i norach. Relacja tych zwierząt wyraźnie widać wzajemny szacunek. Istnieje nawet był postrzegany przez fakt, że piżmak bóbr wspiął się na odpoczynek na plecach, że ten ostatni poniósł cicho.

Zobacz rosyjskiego Desman

Wiele z nich jest zainteresowany ciekawskich spojrzeń jak rosyjski piżmaka, co widać gołym okiem, jest wystarczająco trudne: ona jest bardzo ostrożny i trąca nosem na powierzchni wody (do oddychania), wcześnie rano lub wieczorem. Zamknięta droga życia zwierzęcia nie daje pełną możliwość penetracji swoje sekrety, bez względu na to, jak wielkie może być pragnienie. Bardzo trudno jest dokładnie określić, gdzie mieszka rosyjska piżmak. Interesujące fakty widziane przez pasterzy: w miejscach otworów krów zwierząt chciał pić wodę. Domy piżmak nora zapewnia trwałe piżmowy zapach, ze względu na które do połowy 17 wieku wydobywano i zwierzę. W Rosji, suszone bielik piżmak przesunięte w bieliźnie w klatce piersiowej, później tajne gruczoły piżmo zaczął być używany w przemyśle perfumeryjnym jako utrwalacz zapachu drogich perfum. Negatywnie wpłynąć na istnienie piżmak masywnej nielegalnych połowów z wykorzystaniem łańcuchów stalowych i „elektrosachkov”, które niszczą nie tylko ryby, ale także bezkręgowców wodnych – główny żywności piżmaki.

Kłusownictwo – podstawowe zagrożenie dla zwierząt wodnych

Cenne futro rosyjski Desman doprowadziło do kłusownictwo w zwierzęciu, że smutny sposób naruszone jego numery. W 1835 roku na targach w Niżnym Nowogrodzie wyeksportowano 100 000 skórek tego zwierzęcia, w 1913 – 60 000. drapieżnictwo rzeka zwierząt miało miejsce na przestrzeni wieków, więc dzisiaj rosyjski Desman (Red Book potwierdza ten fakt) znajduje się tylko w kilku miejscach zadeklarowanych obszarach chronionych. To Ural Dorzecza, Don, Wołga, lub raczej niektóre z ich stron. W tej chwili, według ekspertów szacuje ilość rosyjskiego Desman wynosi około 35 000 osób.

Opieka antropogeniczne również powodować zmniejszenie liczby zwierząt; Ten wylesianie, budowa zbiorników wodnych u wybrzeży – rodzimych siedlisk piżmaka, rzeki zanieczyszczenia wody przez odpady przemysłowe, drenaż wody. Nawet zwykła ludzka obecność na stawie jest powód, dla którego samo czuje się niespokojny rosyjski piżmak. Czerwona Księga Rosji i Ukrainy na stronach nagrany obecnego problemu ludności rosyjskiej piżmaka zbawienia i zachowania, które zostały utworzone za pomocą specjalnych rezerw: Hopersky, Oka, Klyazma.