321 Shares 1405 views

A. S. Puszkina, „uznanie”: analiza wiersz

Aleksandr Siergiejewicz Puszkin „uznanie” napisał w wieku 27 lat. Ten wiersz został poświęcony jednej z wielu jego muzy – Aleksandre Osipovoy. Podobnie jak wielu innych ludzi twórczych, Puszkin miał zbyt miłosne i namiętny charakter. Osobiste doświadczenie pomogło mu się rozwijać i tłumaczyć swoją kreatywność na nowe poziomy. Każdy obiekt jego adoracji poeta poświęcił wiele wierszy. Podczas gdy Aleksander był zafascynowany innej muzy, to było dla niego najlepsze i najgorsze w tym samym czasie, ponieważ jego uczucia, mało odwzajemniona, piękno tylko dokuczał człowieka, powodując cierpienie i zazdrość.


To był jeden taki nieprzystępny ukochany Puszkin poświęcony „uznanie”. Który poświęcił ten wiersz, interesujące dla wszystkich fanów poety, ponieważ podziwiał wiele pań. Z niektórych dziewcząt Aleksandru Sergeevichu widział dość często z innymi Podobny los jechał tylko przez krótki czas i być rozdzielone na zawsze. Warunkiem napisanie wiersza było usunięcie Puszkina w 1824 roku przez służby cywilnej. Potem został wysłany do rodzinnej posiadłości Mikhailovskoye dla trudnych i wysypka wypowiedzi w stosunku do caratu.

W Manor więc musieliśmy spędzić dwa lata, do opuszczenia wioski jest surowo zabronione. Przyjaciele i znajomi skompromitowanego szlachcica przyszedł bardzo rzadko, więc Alexander zabawiali się komunikować ze swoimi sąsiadami. On często spadła do odwiedzenia swojego owdowiałego właściciela ziemskiego, który żył 19-letniego Aleksandra Osipova. Puszkin „Uznanie” napisany od razu, ale po dwóch latach pochodzącym z piękną kobietą. Alexander była adoptowaną córką ziemianina, więc czują się niepewnie i nieswojo. Poeta często grał z rodziny, dzieci sąsiada, ale dziewczyna w tych zabawach nie brał udziału.

poemat Puszkina „uznanie” przepojony szczerych uczuć dla urody, poeta cierpi z powodu faktu, że nie mógł powiedzieć jej o swojej miłości. On pielęgnuje każdy moment kiedy ona wokół, patrząc na niego lub rozmawiać. Jednocześnie, poeta uświadamia sobie, że nie jest to najlepszy mecz dla młodego piękna, a ona nigdy nie będzie reagował na odwzajemnia jego uczucia, i dlatego zwraca przynajmniej udawać, że mu sprzyjać.

Puszkin napisał „uznanie” w 1826 roku, ale do przedstawienia go do ukochanej nie miał czasu, ponieważ właśnie w tym czasie otrzymał pozwolenie na powrót do Petersburga. Po rozstaniu z przedmiotem adoracji poety nie zapomnieli o Aleksandre Osipovoy. Poświęcił jej kilka bardziej romantyczne i ekscytujące wiersze. Dopiero po 10 latach powrócił do Mikhailovskoye Puszkina. „Uznanie” do tej pory nie został odczytany Alexandra, tak więc zadowolony, kiedy dowiedział się, że jego muzą przebywa ze swoją macochą.

Osipov otrzymał krótką notatkę z Aleksander Siergiejewicz o utrzymywał się przez kilka dni, aż do tego czasu, dopóki nie dotrze do dworu, ale ona nie odpowiedziała. Alexander powodzeniem żonaty, więc nie jest zainteresowany Puszkina lub jego poezji. Więcej, nigdy nie przekroczył nigdy nie spotkał, ale Osipova w historii literatury i pozostaje jedną z wielkich muzy poety.