534 Shares 4153 views

Artysta i pisarz Maxim Kantor

uwagę widza na jego płótnach artysty Maxim Kantor był w stanie naprawić długo przed końcem ery sowieckiej. Jako pisarz, myśliciel i filozof, stał się znany opinii publicznej czytania po rozpadzie ZSRR. Przyjrzyj się dokładnie do tego wybitnego człowieka.


Jak to wszystko się zaczęło? biograficzne fakty

Kantor Maxim Karlovich urodził się w 1957 roku. Dzieciństwo przyszłego artysty odbyła się w Moskwie, inteligentnej rodziny kręgu przyjaciół, które były gwiazdy pierwszej wielkości obszarów literatury, filologii, filozofii, poezji, malarstwa i muzyki. Siedliska te nie mogą mieć decydujący wpływ, gdy naprzeciwko młodego człowieka w obliczu problemu wyboru życia.

Zawodowe Maxim Kantor w poligraficzny Instytutu Moskwie, specjalizacja „portret malarza”. Jednak po drodze socrealizmu , że kategorycznie nie chcą.

niezależnych artystów

W najczarniejszych latach „okres stagnacji” Maxim Kantor przyciąga ludzi, którzy nie chcą pozostać w pół-oficjalnym sztuki. Już w połowie lat osiemdziesiątych wokół niego tworzą stabilną grupę podobnie myślących ludzi o podobnych zasad estetycznych i życia. Zatem Maxim Kantor kierowany przez znanego niezależnych artystów twórczą Stowarzyszenie „Red House”. Jego prace są popularne i stały się znane daleko poza granicami Związku Radzieckiego.

Z reguły są one charakteryzują się niezwykłą jasne obrazy, wyraziste tekstury i wolnym układ pomieszczeń, wielkości, linii i płaszczyzn. Dokładnie to, co jest uważane za artystycznej awangardy. W późnych latach osiemdziesiątych, artysta był w stanie opuścić kontynuowanie działalności twórczej w Europie. Jego prace zakupione i są na wystawie w wielu galeriach na całym świecie. Oceny te są wysoko cenione artystę Kantora. Maxim mogą być interesujące dla publiczności, zarówno w Rosji i za granicą.

dzieło literackie

Nie mniej udany Maxim Kantor był także pisarzem. Wielka literatura, przybył w czasach tzw „Dashing” lat dziewięćdziesiątych, kiedy nie było radykalna zmiana tradycyjnego sposobu życia radzieckiego. I to pomimo faktu, że dzieła literackiego artysta trwa bardzo długo, równomierne rozprowadzenie ich twórczą energię między malarstwem i artystycznej ekspresji. Jego pierwszy zbiór opowiadań pod tytułem „Dom na pustej parceli,” wyszedł w 1993 roku.

Znaczny rozgłos wywołała wydana w 2006 powieść Maksima Kantora „Drawing Podręcznik”. Ta książka dwutomowa, nominowany do wielu prestiżowych nagród literackich, rodzi szereg ważnych problemów życia rosyjskiego i stawia głębokie pytania filozoficzne naprawdę myśli.

Nie mniej ciekawy był również niedawno wydała powieść dla czytelników „Red Light”. W teatrach Rosja gra z powodzeniem kantora „Case Study” i „Wieczór z pawiana”.

Działania społeczne i dziennikarstwo

Indywidualista przez naturę, Maxim Kantor nie lubi być trudny do rangi dla niektórych określonych grup politycznych i kierunków estetycznych. Jednak nie może pozostać obojętna wobec napięć i zwrotów politycznych, że społeczeństwo rosyjskie życie. Na wielu wydarzeń i tendencji w społeczeństwie Maxim Kantor mówi krótkie i kąśliwe artykuły polityczne i eseje.

Znaczny rezonans w części myślenia ludności spowodował takiej publikacji jak „Scoop i miotły”, „Wolna szczęki demokracji” i „Imperium wewnątrz na zewnątrz.” Dużo uwagi poświęcono również Maxim Kantora i publikują swoje przemyślenia w sieciach społecznych. W wirtualnej przestrzeni stale powstają strefy turbulencji wokół nich publikowane materiały.