491 Shares 3053 views

Jak przechowywać czosnek w mieszkaniu zimą

Kiedy zima zbliża się, gospodynie domowe zadają sobie pytanie, jak przechowywać czosnek w mieszkaniu? Korzyści z tego warzywa są znane prawie wszystkim. Dlatego bardzo ważny jest problem zachowania czosnku w domu. Przede wszystkim warto przypomnieć, że hodowane są dwie odmiany tej cennej rośliny. Czosnek jest wiosna. Jest to również nazywane latem. Rosną i zimą warzywa. Odmiany lato i zimy czosnku różnią się między sobą nie tylko przez czas sadzenia i zbioru, ale także przez zdolność do przechowywania. Wiosenne warzywa są łatwiejsze do zaoszczędzenia. Zimowe odmiany czosnku są bardzo kapryśne i nie mogą być przechowywane przez długi czas. Można to wytłumaczyć strukturą żarówek. W zimowym czosnku mają znacznie mniej okrywowych łusek, a więc wysychają szybko, łatwo tracąc wilgoć.

Jak przechowywać czosnek w mieszkaniu tak, że utrata cennego produktu jest minimalna? W tym celu można zastosować jedną z tradycyjnych metod. Starą i sprawdzoną metodą, która pozwala na odpowiedź na pytanie jak przechowywać czosnek w domu jest tkactwo wieńców i warków. W celu przygotowania warzyw w ten sposób pozostanie na nim fałszywy łodyg bez liści. Włó warkę z dołu. Stopniowo dodać do piętnastu żarówek. Aby splot był silny, można wstawić sznur między łodygami. Stosując tę metodę, można przechowywać cenne warzywa aż do zebrania nowej uprawy.

Jest inny sposób, który pozwala odpowiedzieć na pytanie, jak przechowywać czosnek w mieszkaniu. Żarówki można układać w małych koszykach, pudełkach, pudełkach z kartonu lub umieszczonych w pończochach lub pończochach. Czosnek tak umieszczony musi być umieszczony w chłodnym i suchym miejscu. Od czasu do czasu trzeba go posortować, wyrzucając zepsute głowy.

Istnieją również niezwykłe sposoby przechowywania czosnku w mieszkaniu. Suszone i nierafinowane żarówki można składać do sterylizowanego szklanego słoika, zamykając go normalnym nylonem. Jednocześnie pożądane jest nalewanie głowic warzywnych mąką. Oszczędność zbiorów pomoże i płytkich drewnianych pudełkach z otworami wywierconymi w ścianach bocznych. W nich warzywa są układane warstwami, na przemian z solą. Pole jest wypełnione na samej górze. Sól można zastąpić suchym trocinem.

Czosnek jest również doskonale zachowany w workach z tkaniny lnianej. Są przypadki, gdy wilgotność w pomieszczeniu jest obniżona. Następnie głowice warzyw są dodatkowo wylane na skórę cebulową. Przy wyższych wartościach wilgotności przed układaniem czosnku torba musi być wstępnie potraktowana nasyconym roztworem soli fizjologicznej. Pozwoli to tkaninie nie tylko na wchłonięcie nadmiaru wilgoci, ale także ochronę warzyw przed szkodnikami i chorobami. Suszenie czosnku można uniknąć przez potraktowanie główkami stopioną parafiną. Substancja ta utworzy cienką warstwę ochronną, która zapobiegnie odparowaniu wilgoci. Przed przechowywaniem żarówki można lekko wypalić palnik gazowy. Procedura ta eliminuje możliwość kiełkowania warzyw.

Gdzie przechowywać czosnek w mieszkaniu? W celu minimalnej utraty plonów przygotowany warzywo należy umieścić w suchych, ciemnych i chłodnych miejscach, z dala od urządzeń grzewczych i systemów grzewczych. W takich przypadkach, gdy zimą jest ciepło, można przechowywać czosnek na balkonie. Dla małych żniw, zrobi to lodówka.