432 Shares 7978 views

Patelnie „Biol”: opinie

Coraz częściej konsumenci zrezygnować z naczynia z inną okładkę, preferując odlewów żeliwnych lub aluminiowych. Jakie są zalety i wady takich potraw? Powinienem rzucić moje patelnie z powłoką ceramiczną i teflonu? I jak korzystać z „nowy-stary” Iron?


Firma „Biola” i jej produkty

„Biola” – znana ukraińska spółka. Zajmuje się produkcją aluminium kuchennych żeliwa i ceramiczną powłoką nieprzywierającą i bez niego.

Jej produkty są sprzedawane jako długotrwałe. Nadaje się do użytku na wszystkich rodzajach płyt. Niektóre modele są kompatybilne z kuchenki indukcyjnej, ale nie wszystkie. Dlatego przed zakupem patelnie trzeba zwrócić uwagę na instrukcje. Jak zwykle jest to niemożliwe, aby umieścić kuchenkę mikrofalową. Ponieważ nie można myć w zmywarce.

Produkowane przez firmę „Biola”:

 • Żeliwny rondel naleśnik.
 • Wok we wklęsłe dno, przeznaczone do brązowienia na działanie wysokiej temperatury, cały czas mieszając.
 • Smażenie grill kwadratowy kształt.

 • Naczynia ze stali nierdzewnej i aluminium z antyadhezyjną powłoką ceramiczną. Należą do nich Pan "Classic" serii, patelni naleśniki, "Optima".
 • Cast garnków aluminiowych. Są dobrze zachowują swój kształt, równomiernie rozprowadzać ciepło. I cena mają dostępne.
 • Zapiekanka, gusyatnitsy, garnki żeliwne o różnych rozmiarach.

Wszystkie produkty są dostępne w rozmiarach od 22 do 28 cm, z dokładnością do 2 cm.

Przygotowanie do korzystania z naczynia żeliwnego

Żelazo rdzewieje szybko. W związku z tym, wyroby wykonane z nim w przedsiębiorstwie traktuje się oleju smarowego. Po zakupie garnków „Biola” musi być dokładnie oczyszczone.

Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 • rag wycierania oleju;
 • przemywa się gorącą wodą ze środkiem odtłuszczającym, wycierania;
 • Sól wylano na patelnię i smażone do 20 minut, przy jednoczesnym mieszaniu;
 • pan z głębokimi zderzaki lepiej zapalić w piecu, na piecu, ponieważ nie nagrzewają się na całej wysokości;
 • wlać patelni sól i przemywa zimną wodą, po ochłodzeniu ściereczki;
 • ogrzewa się i smaruje olejem roślinnym.

Po zakończeniu tej procedury, z oleju tworzą cienką powłokę antyadhezyjną w wysokiej temperaturze. Ona zmywane stosowania detergentów. Więc nie gorliwy, starając się osiągnąć ideał czystości. Będzie tylko zranić, a jedzenie w garnku zaczyna się palić.

Jeśli na opakowaniu wskazuje, że procedura ta została już przeprowadzona w fabryce, to nie muszą być powtarzane.

Patelni z powłoką nieprzywierającą z „Biol” służy niemieckie środki Greblon marka bazie wody.

Przechowywanie i pielęgnacja

Poprzez zakup naczyń z żeliwa szarego, nie zapomnij, że teraz trzeba stale dbać, że nie zardzewiały. Dlatego konieczne jest, aby wykonać szereg dość proste wymagania:

 • Nie przechowywać żywność na patelni żeliwnej.
 • Umyć bez użycia agresywnych środków czyszczących.
 • Nie używać substancji ściernych.
 • Po myte patelnię, umieścić go na kilka minut na ogniu, tak że woda wyparuje. Następnie posmarować olejem roślinnym.
 • Trzymać patelnię w suchym miejscu dobrze wentylowanym.

PAN z powłoką antyadhezyjną przemyto miękkiej gąbki lub bambusa szmaty w ciepłej wodzie. Można stosować detergentów w płynie. Nie silnie przegrzaniem, a jeśli nagle to się stało, w każdym razie nie wlać do miski zimną wodą. Nie używaj łyżki metalowe. Żywności mieszać z drewna lub silikonowych szpatułki.

Jeśli nie było rdzy

Gdy zauważysz, że dno patelni „Biola” Jeszcze nie było rdzy, nie panikuj. Szczoteczka do usuwania żelaza zaczerwienienia, kalcynowany lub znacznie rozgrzać przesuwania i warstwę dolną warstwę oleju roślinnego.

Jak przygotować patelnie aluminiowe „Biola”? Opinie mówią, że nie trzeba być praży solą. Po tym wszystkim, nie rdzewieje, więc smarować olej silnikowy nie ma sensu. Mogą być smarowane olejem słonecznikowym i dobrej rozgrzewki. Jedzenie na patelni nie zostaną spalone.

zalety

Producent oferuje do zakupu garnków „Biola”, ponieważ:

 • Mogą one być ogrzewane do wysokiej temperatury.
 • Na jedzenie mieszania można stosować metalowych narzędzi.
 • Przedłużone stosowanie efektu nieprzywierającą staje się zauważalne.
 • Są bezpieczne dla zdrowia.
 • Tanie.

Popularne patelnie żeliwne „Biol” ze zdejmowaną rączką wykonaną z drewna lub bakelitu. Obsada gruby korpus pozwala zgasić produktów na patelni. Ponieważ żelazko nagrzewa się wolniej niż żelazo. Więc jedzenie na patelni mogą być na ogniu przez długi czas bez spalania.

pozytywne recenzje

Wielu klientów doceni Pan „Biola” z powłoką ceramiczną, ponieważ są ogrzewane równomiernie, zachowuje ciepło przez długi czas. Przez długi czas nie były one spalone cokolwiek. Są bezpieczne, posiada wygodny uchwyt. Członkowie zauważyć, że pan nie trzymać, nawet w miejscach zadrapania z metalowych narzędzi.

Lubią patelnię z serii „Classic” z wysokimi bokami i solidny uchwyt. To nie odkształca się w użyciu, dno jest płaskie.

Kupcy twierdzą, że jest wygodny i dobry pan do codziennego użytku. Jest to wygodne, aby przygotować wiele tradycyjnych potraw. Jedzenie nie przywiera. Podobnie jak fakt, że uchwyt można szybko odkręcona, jeśli masz zamiar gotować w kuchence.

Wiele takich jak patelnie żelazka „Biol.” Opinie mówią, że naleśniki na patelni poręczny linię piekarnik, „Optima”. Zderzaki w jej niskie i płaskie. Dlatego usunięcie naleśniki wygodne.

Ten pan może gotować bez oleju.

negatywne opinie

Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że oryginalne patelnie „Biola” pokryta ceramiczną dobrze z gotowania, nie trzymać. Ale po jakimś czasie na krawędzi powłoką ceramiczną pojawiać żółte plamy z tłuszczu. Pozbyć z nich jest bardzo trudne. Użytkownicy zaczynają stosować różne środki czyszczące, w tym materiałów ściernych. W wyniku tego, warstwa ceramiczna jest usuwana i rondle pogarsza.

Ale to nie zawsze jest pochodzący z użycia detergentów. Są zarzuty, że powłoka ceramiczna bulgocze właśnie w użyciu. Odnosi się to do patelni „tradycja”, która jest obecnie na produkcji, ale może być na sprzedaż.

Informacje zwrotne od innych kupujących powiedzieć, że te plamy mogą być czyszczone przy użyciu różnych metod tradycyjnych. Tak, można próbować smarować krawędzi spalonego pasty do zębów, dać go do wyschnięcia, a następnie zmyć gąbką. Ale pasta do zębów – to ścierny. Więc jeśli często korzystają z takich środków, warstwa ochronna przyjdzie szybko.

Ale ten grzech jest nie tylko do gotowania „Biol.” Opinie konsumentów powiedzieć o tym i wielu innych patelni z ceramiczną powłoką nieprzywierającą nie pali się, tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy od daty zakupu. A producent sugeruje, że życie takiej powłoki nie jest nieograniczona. To zależy od:

 • materiał PAN;
 • Właściwości powłoki;
 • jakość jej stosowania.

Dlatego wiele z nich zastąpił naczynia żeliwnego dalej.

Są zarzuty, że część montażu uchwyt wątek jest odcięte od środka. To sprawia, że jego zastosowanie niebezpieczne.