416 Shares 3038 views

Tajne znaki: które ukrywają znanych marek?

to jest bardzo ważne dla każdej dużej firmie, że jej logo jest nie tylko łatwo rozpoznawalny na całym świecie. Ma również transmitować pomysł lub informacji dla konsumenta. Dlatego projektanci starają się zmieścić w niewielkiej przestrzeni jak najwięcej rozsądku.


Proponujemy spojrzeć na logo znanych firm i dowiedzieć się, co oryginalna wartość tych symboli ukryć swoją prostotę i minimalizm.

FedEx

Logo znana na całym świecie firma transportowa zawiera ukrytą intencję. Po szczegółowe badanie jest możliwe, aby zobaczyć strzałkę, powstałego związku z litery „E” i „X”. Symbolizuje to dwie główne zasady firmy – dokładność i szybkość. Badania wykazały, że ludzie patrząc na logo FedEx, pierwsze ogłoszenie jest strzałka.

Organizacja „Nadzieja dla afrykańskich dzieci”

Organizacja charytatywna poświęcona wspieraniu małych mieszkańców kontynentu afrykańskiego, opracowała bardzo ciekawym logo. To pokazuje, Afryka, kontury zewnętrzne, z których tworzą dzieci i osób dorosłych patrząc na siebie.

Bluetooth

Historia logo popularnej technologii bezprzewodowej transmisji danych odbywa się w czasach starożytnych. Tysiąc lat temu był duński Harald Blatant Korol, któremu udało się zjednoczyć wiele rozbieżnych plemion w jeden naród. Jest on często nazywany „golubozubym” ze względu na skłonność do borówki Harald zębów miały niebieskawy odcień.

Bluetooth – technologia używana do połączenia w jedną sieć dla wielu użytkowników. Jej logo składa się z kombinacji dwóch starożytnych skandynawskich run. Pierwszy – „Hagal”, związany z łacińskiego na literę H, a drugi – Bjarkan – z litery V. Jednak te runy tworzą inicjały króla duńskiego. Być może z tego powodu, pierwsze urządzenia Bluetooth mają kolor niebieski, a wyglądało na ząb w kształcie.

Amazonka

Wydawałoby się, że logo międzynarodowej popularny amerykański sklep nie niesie żadnego ukrytego znaczenia.

Ale jak się okazało, to pomaga zrozumieć filozofię firmy. Na przykład, strzałka zwany kształt uśmiechu, który symbolizuje pragnienie, aby sklep wszyscy ich klienci są zadowoleni. Ponadto strzałka podłączony do pierwszych i ostatnich liter alfabetu – A i Z. Ten Amazon chce pokazać, że mogą kupić wszystko.

joga Australia

Logo popularnego australijskiego klubu gdzie fani zbierają jogi też ma trick. Jeśli przyjrzeć się bliżej, widać noga dziewczynki i ramienia tworzą zamkniętą przestrzeń, powtarzając zarysy „zielonej” części kontynentu.

Sony Vaio

Wartość tego logo jest dość interesująca. Pierwsze dwie litery łączą się falę, która stanowi rodzaj sygnałów analogowych, a ostatni – przypomina liczby „1” i „0”, który koduje sygnały cyfrowe.

Unilever

Unilever – jest producentem szerokiej gamy produktów. Wszystkie z nich są wyświetlane na logo firmy przypominającym literę tytułu. Każdy element ma swoją własną ikonę zapis. Tak, ptak – symbol wolności i radości życia, a serce symbolizuje miłość i troskę o innych.

Wzór 1

Najbardziej znanym wyścigowy logo niesie również ukryty sens. Między literą F i czerwone paski miejsca na numer formularza 1, co oznacza prędkość i chęć zwycięstwa.

Symbol moc

Symbol ten znajduje się na ciele praktycznie wszystkich urządzeń elektrycznych, ale rzadko myślą o jego pochodzeniu. W latach 40. ubiegłego wieku inżynierowie wynaleźli binarny system transmisji danych. Składał się on z 1, który ma obejmować, i 0 – aby wyłączyć. Po pewnym czasie, dwa znaki zamieszkali razem, a otrzymaną postać zaczęła być używana do określenia mocy.

BMW

Początkowo, legendarny samochód firmy produkujące samoloty i jego logo pozostaje od tego czasu. W przeciwieństwie do błędnym przekonaniu, na którym ikona przedstawia śmigło, w rzeczywistości nie jest pokazany bawarską flagę z jego szachownicy.

jabłko

Twórca jednego z najbardziej rozpoznawalnych logotypów świata Dzhanoff Rob powiedział mi, że pomysł na ikonę Apple urodziła mu się zupełnie przez przypadek, gdy wziął kęs jabłka i położył ją na stole. W tym momencie, artysta dostrzegł, że ukąszenie jest podobna do „bajt” – jeden z warunków obliczeniowych.

Przez chwilę logo Apple została ozdobiona wielobarwne pasy, symbolizujące monitory kolorów. Jednak w 1998 roku, firma wróciła wersję monochromatyczne ikony.

Sun Microsystems

Logo producenta oprogramowania i sprzętu jest ambigram stworzony przez profesora Vaughan Pratt z Uniwersytetu Stanforda. Podstawą placu jest angielskie słowo od Słońca, co oznacza „słońce”, a to może być odczytywane z każdym z narożników.

kontynentalny

Firma specjalizuje się w produkcji opon, pamiętaj tę kwestię w swoim logo. Pierwsze dwie litery są połączone, tworząc autobus.

Big Ten

Stowarzyszenie Akademickie „Big Ten”, założona w 1896 roku, jest sojuszem z 10 największych uniwersytetów w USA. W 1990 roku, po przystąpieniu do University of Pennsylvania, organizacja postanowiła nie zmieniać nazwy i tylko przeprojektowane logo. Teraz w środku ikony znajdują się dwie spacje w formularzu jest liczbą „11”.

Mercedes-Benz

To logo symbolizuje zaufanie niemieckiej firmy samochodowej w siebie i w przyszłości. Gwiazda z trzech promieni symbolizuje dominację w powietrzu, wodzie i ziemi.

NBC

W 50-tych ubiegłego wieku, firma zaczęła produkować telewizji NBC z kolorowego obrazu. Ta rewolucyjna innowacja powiadomiony i kolorowych ogon pawia, przedstawiony w logo firmy.

osiemdziesiąt 20

Ta mała firma konsultingowa ma bardzo nietypowe logo, składające się z kwadratów o różnych kolorach. Jak się okazuje, jeśli wziąć ciemne kwadraty jednostki, a światło – za zero, wtedy górna linia w kodzie binarnym ukrywa liczbę 1010000, a dolny – 0010100. Jeśli przełożyć je na systemie dziesiętnym, otrzyma numer 80 i 20, zaczerpnięty z nazwą firmy ,

Toblerone

Słynna szwajcarska firma Toblerone cukierniczego znajduje się w Bernie, który jest często nazywany „nosi miasto.” To z tego powodu, że firma nie zapomnij umieścić niedźwiedzia sylwetka na jego logo

Baskin Robbins

Elementy kolorowe logo znane firmy Baskin Robbins, produkując lody, przeprowadzić przydatnych informacji. Z części literą B i R, pomalowane na różowo, jak się okazuje numer 31. To liczba różnych smaków i dodatków stosowanych przez spółkę w produkcji lodów.

Carrefour

Logo jednej z największych sieci detalicznych w Europie, z siedzibą we Francji, jest wykonany w barwach lokalnego flagi. Ponadto, kolor biały oznaczone literami nazwy firmy.

Milwaukee Brewers

Loga drużyn sportowych są również bardzo interesujące. Na przykład, ikona profesjonalny zespół baseball of Wisconsin Milwaukee Brewers – litery M i B, które łączą się w obraz rękawic baseballowych.

Greenlabs

Logo z liści drzewa jest bardzo podobny do ludzkiego mózgu. Tak więc, twórcy ikon chciał pokazać ogromny potencjał intelektualny pracowników.

McDonald

Wszystkie rozpoznawalne logo wyświetlane na głównym zdjęciu, jest zaokrąglona litera M. Ale pół wieku temu, prawie opuszczony jego ikonę z powodu jego błędnej interpretacji. Fakt, że niektórzy psychologowie twierdzą, że to logo kojarzy się w wyobraźni wielu ludzi z kobiecych piersi.

PR-technologie społeczne
357 shares 1947 views
Rozmiary Banner: co wybrać?
290 shares 8854 views
589 shares 6444 views