633 Shares 3006 views

Które nie mogą być spożywane w poście

Postu przed jednym z najbardziej znaczących i ważnych świąt religijnych – Wielkanoc – dla wielu staje się poważnym wyzwaniem. W starym kościele zażądał jego ścisłego przestrzegania. I po obejmuje praktycznie wszystkie dziedziny życia. To było niemożliwe, aby zorganizować kulki i pójść do teatru, nakazał ścisłą abstynencję w życiu seksualnym. Ale głównie dla laików „szybko”, co oznacza zmianę nawyków żywieniowych. Które nie mogą być spożywane w czasie Wielkiego Postu, ludzie znali się od dzieciństwa, w taki czy inny sposób przez całe życie przestrzegać określonych zasad.

Picie stanowisko w naszych czasach nieco inny. A naprawdę szybko churched ludzie, a dla większej części ludzi – to jest abstynencja od białka, tłuszczu, słodkich pokarmów.

Rzeczywiście, jest to niemożliwe, aby mieć w post, więc jest żywność pochodzenia zwierzęcego: mięso (dowolny rodzaj), boczek, podroby (wątroba, nerki, serce, płuca), mleko i produkty mleczne, dania przygotowane na tej podstawie ryb, jajek, masła – masło i warzyw. We wszystkich szybkich dni nie mogą pić napojów alkoholowych.

Są to ogólne zalecenia, ale post trwa siedem tygodni, co tydzień i każdy dzień tygodnia ma swoje osobliwości. Przepisy ściśle określają, co nie może być spożywane w poście tylko w tym tygodniu, w tym dniu.

W pierwszym tygodniu, środkowy słupek (czwarty tydzień), a ostatni tydzień (siedem) – najbardziej rygorystyczne.

W ciągu tych pięciu dni w tygodniu, można mieć tylko bardzo prosty, wegetariański bez oleju. Ten chleb, solone lub marynowane warzywa, grzyby, suszone lub mrożone jagody, różne sfermentowane (kapusta, kiszone jabłka), suszone owoce i orzechy. Żywność musi być zimno. Te surowe wymagania wolno łamać tylko chorych, ciężarnych i karmiących, dzieci i osób podróżujących. Zwolnienia te stosuje się do wszystkich stanowisk. Picie w dni ścisłego postu może być wiele: woda, herbata ziołowa, napoje owocowe jagoda, bulion z owoców, ale zimno i gotowane cukru.

W drugim, trzecim, piątym i szóstym tygodni w tygodniu można jeść gotowane jedzenie. Może to być zboża, wykonane na wodzie, ziemniaki, duszone (tylko woda) kapusty, zupy bezmięsne roślinne. Bardzo rzadko akceptowane w naczyniu dodać olej roślinny. Trzy dni można jeść gotowane na parze lub w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek) chude ryby.

W soboty i niedziele, przez wszystkie dni Wielkiego Postu (oprócz ostatniego tygodnia) można dodawać do diety ryb i trochę oleju roślinnego. Również niektóre koncesje są dopuszczalne w święto Zwiastowania i Niedzielę Palmową (ostatnia przed Wielkanocą).

W ostatnim tygodniu na czczo przed wielkim świętem Zmartwychwstania zaleca się obserwować ścisły post przez wszystkie dni, a na Wielki Piątek – w szczególności. Które nie mogą być spożywane w post przed Wielkanocą, więc to jest gotowane potrawy, ryby, olej roślinny, słodki chleb, nie można pić rozgrzewa napoje. Przepisywany tylko zimnej i suchej karmy. W sobotę przed Wielkanocą jest generalnie lepiej nie jeść nic – aż do pierwszych gwiazd.

W naszych sklepach są teraz produkty, które mogą znacząco tabeli wielkopostne. To owoce morza (krewetki, małże, mięso, małże, kraby), czasami z powodzeniem zastąpić ryby. Sprzedaż chudego majonezu (ale z oleju roślinnego), wielkopostne cookie. Dobre białko napełnienia strączkowe niedobór: groch, soczewica, ciecierzyca. Czasami można używać produktów sojowych.

Wiedząc, że nie można jeść na stanowisku, że jest możliwe, aby przygotować się do zmian w diecie, należy półfabrykatów. Ogórki i pomidory, pieczarki, suszone, solone i marynowane jabłka, suszone lub mrożone jagody, korzeni i ziół – wszystko to różnorodność stół wielkopostne. W czasach, kiedy można jeść ryby (poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę), bardzo chude obiad i dekoracji domowych w puszkach warzyw: kawior z cukinia i bakłażan, papryka z ryżem i warzywami.

Czteroletniego post – Wielki, Piotr, Wniebowzięcie i Boże Narodzenie. Wiele osób wie, że nie można jeść w poście i w miarę możliwości jej wykonania. Ale post – to nie tylko abstynencja jest również skupienie, pokuta, modlitwa.