811 Shares 1269 views

Mięsne i mleczne krowy rasy

Nowoczesne zwierzęca zawiera około trzystu gatunki bydła ras, w tym ras krów mlecznych i mięsa. Istnieją trzy najpopularniejsze grupy krów mlecznych. Są to:

Holenderskie krowy rasy. One dały początek rasy czarnej i białej ludności, która jest popularna w Europie, Rosji, Japonii, Ameryce i Australii. Gatunek ten charakteryzuje się wysoką wydajność mleczną dziesięć tysięcy litrów na rok.

Duńskie i Angler krowy rasy wydał pochodzenie rasy czerwony kolor. Zwierzęta te są powszechne w krajach bałtyckich, Polski, Ukrainy i Mołdawii. Wydajność tej rasy do sześciu tysięcy litrów rocznie.

Rasa, zawdzięczają swoje właściwości przez współpracujące zwierzętom holenderski bydła rasy i lokalne. Rasa ta jest powszechne w Syberii i centralnej Rosji. Ich produkcja mleka sięga czterech tysięcy litrów rocznie.

Dla rozwoju bydła mięsnego, nasz kraj ma dość dobre warunki – dość łagodny klimat, dostępność różnych łąk i pastwisk. W lecie zwierzęta żywią się zielonki w zimie – nieporęcznych pasz wraz z koncentratów. Specyfika polega na tym, że krowy są dojone nie wołowiny. W ciągu sześciu do ośmiu miesięcy roku uprawiane są cielęta. Ten rodzaj rolnictwa ma swoje zalety: uzyskanie doskonałej nawozów sztucznych – nawóz do zwiększenia żyzności gleby. koszty pracy związane z opieką dla zwierząt, konieczne jest zimą i wczesną wiosną, kiedy praca rolna jeszcze się nie rozpoczęła.

Popularne mięso krów rasy

Aberdeen Angus hodowla bydła mięsnego. Powstał w XVIII wieku w Szkocji. Ciężkie warunki klimatyczne opracowali wysokiej zdolności przystosowania się do życia w pastwiska. rolnicy wolą tej rasy północne wszystkich innych za doskonałą zdolność do otrzymania wysokiej jakości mięsa, o dobrym zdrowiu i silną konstytucję. Rasa ta jest odporna na warunki klimatyczne, na początku formowania mięsa i tłuszczu, małej proporcji kości i ścięgien. Za przejaw największego potencjału produkcyjnego, rasa ta wymaga dobrego karmienia. Na przykład, w klimatach semidesert rasa ta traci swoje zalety i gorszy od innych, takich jak kazachskiego białym, Hereford lub Kalmyk. Kiedy selektywnej hodowli, rasa przekazuje Aberdeen Angus mięsa potomstwo cennych właściwościach.

Rasa krów: kazachski Whitehead

Jest to wynikiem selektywnych davnoosti hodowlanych pół wieku. klimat kontynentalny w stepach południowego Uralu i północnego Kazachstanu miało wpływ na nowej rasy, pochodzący łącząc krowy kazachskich z kanadyjską byków Hereford. Ten eksperyment hodowlany jest powszechna. Hereford wykazały swoją dojrzałość, wysoką wydajność mięsa, zdolność do płacenia za dobre jedzenie. Lokalna kałmucki rasy nadano wysoki stopień przystosowania do klimatu w regionach południowo-wschodnich i suchych stepowy. Istnieją pewne wady, takie jak niedostatek mięsa w obszarze lędźwiowym i tylnej części ciała zwierzęcia.

Charolaise rasy – mistrz wskaźników masy ciała, wśród innych gatunków. Kolor – biały, z lekkim kremowym odcieniu. Ojczyzną rasy krów – Francja. Nawet młode zwierzęta mają wysoką zdolność do szybkiego zdobycia dużo mięsa bez tłuszczu.

Limousin rasa została wyhodowana ponad stu pięćdziesięciu lat we Francji. Plama koloru – czerwony, od jasnego do ciemnego. Osobniki tej rasy krów wyróżnia wytrzymałość, płodność, dane mięso smak, bezpretensjonalność. Rasy Limousine zajmuje drugi najwyższy świata rozpowszechnienie, za jedyne rasy Charolaise.