611 Shares 5172 views

Soczewki kontaktowe. Jak założyć i zdejmowanie soczewek z oczu

W dzisiejszym świecie, wiele osób woli soczewek kontaktowych zamiast okularów. Jest zrozumiałe, że jest o wiele bardziej wygodne i okularach nie prozovut. Jednak ci, którzy po raz pierwszy do czynienia z tym stwierdzeniem, pytając: „Jak się ubrać i jak usunąć soczewkę z oka” W tym artykule postaramy się odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania, które Cię interesują.


Jakie są soczewki do oka?

Obecnie nikt nie jest zaskoczony, że soczewki kontaktowe nie są wykorzystywane wyłącznie do korekcji wzroku, ale również tylko do dekoracji. Odpowiednio do celu są one podzielone na trzy rodzaje: optyczny, stosowany w naruszenie terapeutyczne stosowane do lepszej absorpcji leków i kosmetyków – zmianę koloru tęczówki. Ponadto, soczewki są twarde i miękkie. Każdy z tych typów ma swoje wady i zalety. Małe plastikowe talerze stały się bardzo popularne ze względu na jego wygodę. Po pierwsze, są one niewidoczne podczas noszenia, w przeciwieństwie do okularów, a po drugie, kąt widzenia nie jest zniekształcony w ogóle można powiedzieć, że jest to – twój drugi rogówki.

Twarde i miękkie soczewki

Względu na swą wielkość sztywne płyty z tworzywa sztucznego znacznie mniej miękka i mieć postać małych kawałków szkła. Wymagają starannego nastawienie do siebie, ponieważ są one łatwe do stracenia, zarysowania lub pęknięcia. Służą one tak długo jak oni praktycznie nie gromadzą tłuszcz, co skutkuje praktycznie nie występują reakcje alergiczne. Sztywne soczewki do jego ceny znacznie droższe niż nawet najdroższy miękkie. Jeśli chodzi o te ostatnie, są bardzo popularne, ponieważ są one bardzo wygodne i mają przystępną cenę. Soczewki te są również podzielone na dwie kategorie: „planowaną wymianą”, które wymagają praktycznie żadnej konserwacji (od 1 dnia do 1-3 miesięcy) oraz „tradycyjnych”, które są noszone przez kilka miesięcy i wymaga czyszczenia (od 6 do 12 miesięcy). Wadą jest to, że miękkie produkty muszą być zmieniane częściej niż sztywne. Należy pamiętać, że trzeba wybrać odpowiednie soczewki kontaktowe, w przyszłości czuć się komfortowo, a to powinien udać się do lekarza.

Jak nosić soczewki kontaktowe

Zazwyczaj ludzie, którzy najpierw włożyć soczewki do oka, jest to uczucie strachu, ze względu na brak doświadczenia strachu wydaje się jakoś zaszkodzić. Jednak eksperci twierdzą, że jest to mało prawdopodobne, ale wciąż muszą być bardzo ostrożne. Po pierwsze, trzeba dokładnie umyć ręce przed zabiegiem, a po drugie, aby upewnić się, że samo prawo płyta polimer czyste, i po trzecie, jest niepożądany mylić lewą i prawą soczewkę nawet z tymi samymi dioptrii.

Sam proces należy przeprowadzić przed lustrem, przechylając głowę lekko do przodu i patrząc w dal, nie palec, na którym soczewka. Najpierw trzeba usunąć ze szczególną ostrożność polimerowej płyty z blistra. Aby uniknąć nieporozumień, zaleca się, aby zawsze zaczynają się w tym samym okiem. Po dokładnej kontroli obiektywu, a jeśli jest on uszkodzony lub lekko pomarszczona, to lepiej nie zakładać i wziąć nowy. Następnie należy umieścić płytę w środku opuszki palca wskazującego i sprawdzić, czy nie jest skręcony. Jego kształt powinien być jak prosty miski. Po górnej powiece, podciągnąć lewą rękę tak, że nie zatuszować swoją uczennicę, nawet jeśli migać, a środkowy palec prawej dłoni, pociągnij dolną powiekę i wskaźnik umieścić soczewkę na rogówce. Obniżyć swoje oczy i upewnić się, że wzięła prawidłową pozycję. Podobne działania są wykonywane z drugim okiem.

Jak prawidłowo usunąć soczewki kontaktowe

Jak usunąć obiektyw po raz pierwszy? To pytanie interesuje wszystkich niedoświadczonych początkujących. W rzeczywistości nie jest tak trudne, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Istnieje kilka sposobów, aby wyodrębnić obiektywu. Pierwszy – jest wykorzystanie tylko jednej ręki, drugi – dwa. Jak wyciągnąć soczewki z oka z jednej strony? Aby to zrobić, najpierw trzeba umyć i wysuszyć ręce, to trzeba środkowy palec do odciągnąć dolną powiekę, i umieścić wskaźnik u dołu soczewki i przesunąć go w dół lub w bok. Następnie wycisnąć kciukiem i palcem wskazującym i wyciągnij z oka.

Jak usunąć soczewkę z oka z obu rąk? Aby to zrobić, należy umieścić palec wskazujący prawej ręki nad rzęsami i palec wskazujący lewej stronie na górnej części dolnej powieki i jednocześnie wsunąć dwa palce. W tym momencie, obiektyw musi wyskoczyć. Jeśli to wciąż istnieje lub został przeniesiony na gałce ocznej, a następnie musisz spróbować ponownie.

Kilka porad

Jak wspomniano wcześniej, konieczne jest, aby zobaczyć lekarza specjalisty okulisty, który wybrał dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Lekarz będzie nie tylko pomóc w wyborze, ale także dać kilka praktycznych porad na temat opieki nad płytami i powiedzieć jak usunąć soczewkę z oka i zużyte. Należy również pamiętać, że prawie wszystkie te akcesoria są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne. Praca przy komputerze, dymu papierosowego, a czasami nawet klimatyzacji może powodować suchość i przejściowe niewyraźne. Aby to zrobić, należy użyć specjalnych kropel nawilżających i oczywiście zmniejszenie wpływu bodźców. Wieczorem nie zaleca się nosić kolorowe soczewki, jak w ciemności źrenica jest zwiększona i zaciemnione część wpada w pole widzenia, które powoduje dyskomfort. Z czasem będziesz przestaje dręczyć pytanie „Jak usunąć soczewkę z oka”, bo po dwóch lub trzech dniach będzie to zwykły zawód.