894 Shares 7862 views

Przystojny „Kia Rio” Właściciele Recenzje, zalety i wady zaktualizowanego modelu

Samochody Kia spółka wszystkim starsze i bardziej prestiżowy co roku, bo jeśli niedawno do „Koreańczyków” niewiele miały poważnie, że teraz mogą konkurować pod względem jakości oraz zestaw opcji z samochodów japońskich i niemieckich. W marcu 2011 roku w Genewie po raz pierwszy świat ujrzał nowe stworzenie z Kia, która stała się trzecia generacja numeru modelu Rio. Aw maju tego samego roku ogłoszono opracowanie specjalnego modelu na rynek w Rosji i na Ukrainie, którego produkcję rozpoczęto w dniu 15 sierpnia 2011 roku w fabryce w Petersburgu Hyundai. Atrakcyjne jasność wygląd zewnętrzny, świetne wyposażenie i doskonały ergonomiczny kształt – to wszystko charakteryzuje nowy „Kia Rio”. Recenzje właścicieli samochodów nie pozwala wątpić w te przemówienia, ponieważ samochód jest naprawdę wykonana bezpiecznie i europejski piękne.


projekt

Model radykalnie zmienił swój wygląd dzięki geniuszu projektanta Petera Shrayera. W przebraniu nowej „Rio” jest wyraźnie prześledzić pomysły fakt zaciągania pożyczek od deweloperów i projektantów samochodów europejskich, ze względu na miękkie i uległe przedstawiciel ostatniego pokolenia, „Rio” stał się rygorystyczny i przekonujące samochód, który emanuje sportowy i agresywny. Konstrukcja zaktualizowanego Kia naprawdę okazało reprezentacyjny: drapieżne światła uśmiechu przednie, nakładając krata, efektowne felgi, wyraźny profil boczny … Dodaj do wszystkich krzykliwe wloty powietrza na przednich błotnikach, pogrubienie mgły i wklęsłe kształty eleganckie drzwi – to wszystko niewątpliwych zasług, wyróżniając szybkiej avtopotoka "kia Rio". Liczba posiadaczy potwierdzi Ci doskonały wygląd wygląd maszyny, ponieważ większość z nich jest dumny z faktu, że są one za kierownicą tego przystojny koreański. W ogóle, trzpień firma rozrywka nie jest skąpy, ale co o wystroju wnętrz?

wnętrze

Dla samochodu z budżetu segmentu, nasz bohater wygląda bardzo, bardzo dobre. Może to wskazywać, eleganckie wnętrze, które pozwala na jego projekt, aby konkurować z Golf-klasie. Urządzenia do pakowania optitronnoy sport podświetlany, niektóre szczegóły łukowe wstawkami chromowanymi, siedzenia pokryte są odporne na zabrudzenia tkaniny, a silnik uruchamia się po naciśnięciu przycisku. Ogólnie salon otrzymała najwyższe uznanie dla materiałów, ponieważ nie tylko piękny wygląd i drogie, ale również bardzo wiarygodne. Umieść kierowca byłby wygodny dla każdego właściciela: fotel i kierownicę regulowaną w odpowiednim zakresie, kierownica jest wyposażona w różne zespoły sterowania systemem audio, w zimnie może być zawarte podgrzewane fotele przednie. W ogóle, Koreańczycy mają po raz kolejny zadowolony zweryfikowanych ergonomię i dobrej jakości, co nie jest obojętne dla kierowców krajowych. Co do opcjonalnego zestawu różni się znacznie od 3 kompletnych zestawów. Wersja podstawowa wyposażona jest w klimatyzację, centralny zamek, przyzwoitym nagłośnieniem, electrolifts przód luster i do komputera pokładowego. W ogóle, to jest całkiem przyzwoity jak na samochód tej klasy, ale na starszym wykończenia omówimy nieco później. Nie można ignorować dużą objętość bagażnika 500 litrów, które byłyby na tyle na dłuższy wyjazd rodzinny lub codzienne potrzeby.

Gama silników

Według dynamiki naszych Koreańczycy nie mają sobie równych wśród „kolegów”. Gorliwość, z jaką Kia Rio nabiera tempa, naprawdę nie wpisują się w sposób samochodowym budżet. Na naszym rynku jest dostępny tylko z silnikami benzynowymi, że unika się popularny w Europie i Ameryce „diesla”. Zakres silnik przedstawiony tylko dwie alternatywy: silnik 107 KM 1,4 litra i mocniejsze rodzeństwo, 123 zamiast „koń” w objętości 1,6 litra. Dla każdego z nich jest 5-stopniowa „mechanika” lub klasyczny 4-way „automatyczne”. W „Kia Rio” samochód przyspiesza równomiernie od dołu i grzywny przędzenia przed wycinek. Aby osiągnąć drogie „setki” urządzenia wymaga 11-13 sekund, a zużycie paliwa zmienia się w zakresie 6-6,5 litra zmieszane z jazdy. Ogólnie rzecz biorąc, „Kia Rio” charakterystyka dynamiki całkiem imponujące, że powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze przyszłego zakupu.

zarządzanie

Co naprawdę zachwyca koreański sedan, to obsługi, stabilność kierunkową i gładkość, z którym „Rio” wszystko w porządku. Samochód pewnie i konsekwentnie utrzymywane na torze i na zakrętach zachowuje się przewidywalnie. Plus, droższe wersje zawsze mogą zapewnić system stabilizacji kierowca. Zawieszenie jest bezpieczne, aby poradzić sobie z uderzeniami rosyjskich dróg, ale czasami zachowuje się nieco surowe. Nie penetrować inne dźwięki w kabinie samochodu, zachwycając pasażerów spokój i komfort.

komplet

"Kia Rio" jest dostępny w 4 różnych poziomów wyposażenia: Comfort, Luxe, Prestige oraz Premium. W podstawowej wersji Comfort już wspomniano powyżej, i dlatego teraz tylko wyjaśnić swoją cenę – 499 900 rubli. wersje pośrednie są wyposażone w dodatkowe akcesoria, automatyczne wyłączanie zasilania oświetlenia funkcyjnego, tylna szyba, przednie światła przeciwmgielne i kilka innych drobiazgów. Top modelka „Kia Rio”, przeglądy których właściciele są bardzo pozytywne, docenią szczęśliwy nadzór właścicielski panel instrumentów, klimat kontrola, organizator bagażniku, funkcją Bluetooth i potężnym nagłośnieniem. Cena z najbardziej kompletny zestaw sprawi, 680 tysięcy rubli. W zasadzie klasa w cenie jest dość wysoka dla samochodu, ale preferencje każdy swoje.

bezpieczeństwo

W związku z tym, koreańskie samochody nigdy nie pozwolić społeczeństwu, a zatem nowy „Rio” został zobowiązany do kontynuowania ugruntowaną tradycję. Według EuroNCAP katastrofie testuje samochód otrzymał 4 gwiazdki, co wystarcza na samochód tej klasy. Wszystkie urządzenia Kia Rio są wyposażone w immobilizer, układ ABS i dwie poduszki powietrzne. W najwyższej wersji jest dodatkowo wyposażony w poduszki powietrzne boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, system ESC oraz funkcja automatycznego blokowania drzwi podczas jazdy.

wymiary

Nowa Kia Rio ma stosunkowo niewielkie wymiary: długość sedan 4370 mm, szerokość – 1700 mm, wysokość – 1470 mm. Rozstaw osi osiąga 2570 mm i wyposażona w preparacie wynosi od 1115 do 1218 kg. Napęd samochodu tylko projekt przednie i podwozie jest dość proste, to nie wyróżnia się na tle swoich europejskich i japońskich konkurentów. Na szczególną uwagę zasługuje prześwit 16-centymetrową nowych produktów, które jest tak niezbędne w nasze samochody warunków jazdy. Z powyższego można zauważyć, że wymiary „Rio” nie jest szczególnie zróżnicowana od innych „kolegów”: nie jest gorzej niż oni, ale nie wykazują żadnych jakość odniesienia.

Konkurencja z Hyundai Solaris

Firma Hyundai Motor Group, która jest właścicielem marki Hyundai i Kia, dokonał prawdziwej rewolucji w dłuższej-gone 2012. Jest udowodnione, że samochody w klasie może być nie tylko tańsze, ale również doskonale wyposażone pięknem. rynek masowy zostały natychmiast zwolnione 2 modele koreańskiego koncernu Hyundai Solaris i „Kia Rio”. Recenzje właścicieli obu samochodów tylko pozytywny punkt na praktycznych, dobrze ergonomii i komfortu przemyślany. Zbudowany na tej samej platformie, o podobnych cechach technicznych, oba modele zaczęły pokazać imponujące sprzedaży. Jednak na planie samych twórców, „Kia Rio”, w przeciwieństwie do „Solaris”, skierowany jest do młodszych odbiorców. A cena samochodu bazowego była nieco wyższa (467,900 rubli 499,900). To prawda, że to zastrzeżenie: „Rio” ma minimalna konfiguracja wyposażona jest o wiele lepszy niż Solaris. Ale różnica w cenie nie jest faktycznie tam z tego samego zestawu opcji.