328 Shares 961 views

Zielone wino: Opis i zdjęcia

Zielone wino (Portugalia kolebką napoju) nazywany jest również Vinho Verde (Vinho Verde). Jest to swoista karta kraju. A wszystko dlatego, że zielony napój zrobiony tylko w Portugalii.

Historia napoju

Dokładna data, kiedy nie było zielone wino, a nie w Portugalii. O tym wspomina na początku I w. BC. e. O zielonych napojów pierwszy napisał filozofa Seneki. Według licznych źródeł, rozwój produkcji wina aktywnie przyczyniły się do mnichów z zakonu. W 1172 pojawiły się pierwsze zielone podatki dla producentów napojów. Dekret ten dał portugalski król Afonso Henriques.

W tamtych czasach ziemia została gęsto zaludnione, a ludzie próbowali uprawiać ziemniaki i inne warzywa. Winorośle zakręcony na obwodzie w miejscu, zamiast ogrodzeń. Zwłaszcza, że winogrona uprawiane na obszarach najbardziej nieproduktywne. Często winorośli sadzone w pobliżu drzew i ostatecznie sznurka jego pnia. Ale nawet oddział winogron dał dobre plony. Ale tutaj jest jakość owoców była słaba.

Z biegiem czasu, nie było wino. Napoje z winogron. I ten biznes jest coraz dobrym źródłem dochodu dla ludności. Pierwszy napój alkoholowy, który został wywieziony z Portugalii do Niemiec i Anglii, nazwał go zielone wino.

Skąd nazwa?

Zielone wino jest nazwany zgodnie z nazwą regionu Portugalii. Znajduje się w północno-zachodniej części kraju. Istnieją dwa stare prowincji Douro Litoral i Minho. Zbocza, na którym winorośle tworzą naturalny amfiteatr. Region, w którym zielone wino zostało wyprodukowane, ma wyraźne granice i zajmuje 21.000 akrów.

Jaki kolor zielony wino?

Wino nazywa się „zielony”, w rzeczywistości nie jest taki sam kolor. Nazwa napoju oznacza młodość, innymi słowy – krótki okres starzenia. Kolor wina mogą być białe, różowe i czerwone. Czasami napoje są słoma lub cytrynowy kolor. Zielone wino wydaje się tak ze względu na niebieskawo szklanych butelkach, w których w butelkach do napojów. Nabywa różne odcienie, z dwóch powodów:

  • różne odmiany winogron;
  • Sposób produkcji wina.

Czerwone, zielone wino – amatorem. Mają gęstą fioletowy kolor. Pić cierpki i nieco trudne. I powinny pitsya tylko okulary, podobne do miski. Dla szerokiego grona odbiorców produkowanych głównie musujące zielone i różowe wino.

Produkcja wina w dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach zielone wino jest produkowane z pomocą zaawansowanych technologii. Podczas uprawy winogron, jest on związany z udziałów w sposób szczególny. Berry nie rozprzestrzenia się po ziemi i wisi nad nim. Ze względu na chłodnym cieniu winogrona i nie koncentruje się nadmiaru cukru, i jest zdominowany przez kwaśnym tonem. Zielony nie jest jeszcze dojrzałe jagody, żadne substancje zapachowe i barwiące.

Z biegiem czasu, winogrona zmienia kolor. To zwiększa zawartość cukru. I w pewnym momencie, winogrona są zbierane. W tym przypadku, jagody powinny być wolne od wad zewnętrznych. Dlatego nie stosuje się do winogron z uszkodzoną skórę. Winiarni suchych obszarów o niskiej temperaturze oraz dobrą jakość powietrza. A także z dala od miejsc, które nawet najmniejszego zapachu.

W smaku przypomina pić szampana. Wino jest produkowane jako musującego napoju. Gaz w winie pojawia się w sposób naturalny, ze względu na wadliwą fermentacji. Ale z powodu tego napoju często stają się mętny. Dlatego coraz więcej producentów dodać dwutlenek węgla.

Ale nie wszyscy producenci zielonych win zgodzić się z tą nazwą. Według niektórych jest to mylące nabywców, którzy uważają, że napój z niedojrzałych winogron. Dlatego niektórzy producenci mają pochodzić z alternatywnymi nazwami. Na przykład: Vinho Regional Minho.

Ale jeszcze bardziej kłopotliwe, gdy wina ze szczepu z Alvarinyu jest określany kategorii „zielony”. Po pierwsze, różnica jest duża, nawet w napojach smakowych. A jeśli prawdziwa zielona butelka wina kosztuje tylko 2 do 4 euro, jej analogi Alvarinyu czasami sprzedawane w cenie od 18 do 20 jednostek konwencjonalnych.

Trzecia różnica: prawdziwe zielone wino pić tylko w pierwszym roku życia. Iz Alvarinyu napoje dobrze utrzymane w ostatnich latach. I przy długich czasach otwarcia migawki stają się jeszcze bardziej orzechowy i honeyed tony, co nie jest w tych zielonych win.

Jak pić zieloną wina?

Obecnie, zielone wino o owocowym smaku i dobrego gasi pragnienie. Napój dobrze komponuje się z sałatkami, owocami morza i białego mięsa. Przed podaniem, wino musi być schłodzone do 10 stopni. Zielone wino należy pić młode. Oni nie mogą być przechowywane przez dłuższy czas, zwłaszcza z otwartą pokrywką.

ciekawostki

W dawnych czasach nie było danie w Portugalii z ciekawą nazwą „zupa zmęczony koń”. To był często pożywieniem zwykłych ludzi. Miska wylano zielone wino, które jest po prostu maku, a potem jedli chleb. Napoju jest ocet i wino pić Bagaseyra alkohol.