580 Shares 8709 views

Esicy: choroba, patogeneza, strategia leczenia

Esicy – ma wydrążony narządów w końcowym odcinku jelita grubego, które znajduje się z lewej strony brzucha. W tym przypadku dowody medyczne wskazują, że pochyla może osiągnąć właściwą podżebrowej lub środkowej. Formacja ta nie jest aktywnie zaangażowany w proces trawienia, to tylko ukształtowany stolec. W różnych chorobach esicy pojawić poważne zakłócenia w funkcjonowaniu jelit, a także mają wpływ na funkcjonowanie sąsiednich organów. Choroby część (na przykład nowotwór nabłonkowy złośliwy esicy) prowadzić do zagrożenia życia pacjenta.


Esicy: chorób o charakterze zapalnym

Ta grupa chorób jest umieszczony jak zapalenie i sigma formą grubego. Określone przez dwie postacie choroby – ostre i przewlekłe zapalenie. Objawy ostrego sigmoidita są uciążliwe w obszarze biodrowym, zmiana koloru i intensywności fotela. Postać przewlekła choroby okrężnicy esowatej powoduje ból w stolcu lub po nim, jest naprzemiennie biegunki zaparcia. W przypadku bardzo ciężkich przypadkach, pacjenci skarżą się na wymioty, nudności, wzdęcia. Jest to chirurgiczne objawy jako główny objaw zapalenia – niedrożność jelita. W przypadku, w którym zapalenie okrężnicy esowatej nadal jelita fuzyjne mogą pojawić się przy sąsiednich jednostek.

W przypadku takiej struktury, ponieważ esicy, choroba charakteryzująca się pomostowego, a w związku z tym obejmują obowiązkowe resztą złoża podczas zaostrzenia zgodności ze ścisłej diecie. Pacjent został przepisany spazmologicheskie, środki uspokajające i antybiotyki, używając opłat ziołowych. W przewlekłym stadium ostrość zaledwie zauważalnych objawów. W tym przypadku, bez względu na formę sigmoidita to można wyleczyć całkowicie, i powinien udać się do lekarza, ponieważ stały zapalny – jest czynnikiem sprawczym w rozwoju powikłań nowotworowych o charakterze łagodnym lub złośliwym.

Esicy: disembriogeneza choroba

Ta grupa chorób reprezentuje uchyłkowatości. Te choroby w młodym wieku jest bardzo rzadkie, ale główne objawy mogą być o 50 lat. Pacjenci coraz częściej zaczynają czuć się takich naruszeń jako opóźnione stolca, uczucie pełności w jamie brzusznej, wzdęcia. Choroba jest bardzo silny efekt na funkcje jelitowe, w szczególności przerywa naturalnego przejścia stolca. W przypadku uszkodzenia w celu zapewnienia odpowiedniego leczenia może rozwijać się ropnie, ropne zapalenie otrzewnej, krwawienie i innych procesów niszczących.

Jeśli choroba jest łagodniejsza, gdy pacjent nie musi być hospitalizowany. To byłoby na tyle leczenie w domu. Przepisane antybiotyki, zaleca się pić dużo płynów. Ponieważ zgodnie ze ścisłą dietą i leżenia w łóżku. Jeśli obserwuje się pozytywny wynik, pacjent zostaje wysłany do szpitala. Przewidywanie leczenia często zależy od stopnia zaawansowania choroby i wieku pacjenta.

Esicy: Choroby charakterze onkologicznym

W przypadku takiej struktury ciała ludzkiego, esicy, patologii charakteryzujących się pierwotnego etiologii, zwłaszcza w odniesieniu do zagadnień onkologii. Komunikacji ze stałej obecności cieczy zubożonej stolca i raka esicy całkowicie udowodnione. Objawy tej choroby są bóle brzucha, zaparcia, nudności, wzdęcia.

Leczenie tej choroby jest przeprowadzane po porodzie i kontroli wszystkich analiz i pełnego badania pacjenta. W diagnostyce poważnej roli zajmowanej przez wyniki badań laboratoryjnych i biopsji. Wszystko to ma na celu określenie wielkości polipów lub raka gruczołowego okrężnicy esowatej i dokładnej lokalizacji. Ponadto, oprócz tych popularnych typów patologie nowotworowe choroby okrężnicy esowatej klasyfikuje się na podstawie różnicy w genezie nowotworu. Warstwy nabłonkowej rozwija gruczolaków i podśluzówki nabłonkowej wyściółki – polip okrężnicy esowatej. leczenie nowotworu prowadzi się obie metody chirurgiczne i farmakologiczne. Chemioterapia jest stosowany jako środek wspomagający do usuwania komórek nowotworowych.