438 Shares 8940 views

Ciśnienie wewnątrzgałkowe. Objawy i leczenie jaskry

Normalne działanie układu optycznego oka jest w dobrej turgoru błoną oczną, prawda kulisty kształt oka. Funkcje te zapewniają ciśnienia wewnątrzgałkowego. Płyn wewnątrz oka – ważnym źródłem zaopatrzenia narządów. Obiegowa, zapewnia metabolizm. Ciśnienie oka zmienia się okresowo. Wahania są rytmiczne i nieregularne. Związane z pulsu rytmicznego, oddychanie, zmian naczyniowych. Pojawiają się sezonowo, a także w ciągu dnia. Źle krople do oczu ton wystąpić z powodu nadmiernego ściskania wieku, nacisk na gałkę oczną, nagłe spadki ciśnienia tętniczego.


Ciśnienie wewnątrzgałkowe. objawy

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe ma negatywny wpływ na zdrowie ludzi. Należy zwrócić szczególną uwagę na następujące objawy: zaburzenia widzenia, silne bóle głowy w oku, świątynia, zaczerwienienie gałki ocznej, słabe widzenie. Wszystkie te czynniki mogą wskazywać na rozwój ciężkiej choroby – jaskra. Ciśnienie oczne powinny być monitorowane. W przeciwnym razie może nastąpić zniszczenie nerwu wzrokowego prowadzące do ślepoty.

Gdy zwiększone ciśnienie śródgałkowe, objawy spowodowane gromadzeniem dużych ilości płynu wewnątrz oka. W normalnym ciśnieniem oka w zakresie od 9 do 22 mm Hg. W tym samym zaokrąglony kształt gałki ocznej jest dobrze zachowana. Ilość cieczy przychodzącego powinna być równa wysokości wychodzenia płynu. Naruszenie krążenia prowadzi do gromadzenia się jej w oku, zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe, objawy nie trwa długo czekać. Odkształcenie cienkich kapilar i stanu zdrowia się pogarsza.

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Objawy.

Istnieją przypadki, kiedy choroba nie jest od razu. Pacjent nie może czuć ciśnienie śródgałkowe, objawy są „śpi”. Konieczne jest zatem przeprowadzenie badań okresowych przez okulistę. Szczególnie dla osób starszych (od czterdziestu lat i powyżej) wskazane jest, aby sprawdzić wzrok i ciśnienie co najmniej raz w roku.

Obecnie, ciśnienie wewnątrzgałkowe jest określana za pomocą specjalnego narzędzia. Ze względu na jej mały ciężar na oku, a co za tym idzie, zwiększenie ciśnienia normalnego rozważanego wskazania przedział od 17 do 26 mm Hg. W przypadku wykrycia wysokie ciśnienie krwi, objawy wskazują na to, to możemy mówić o niebezpieczeństwie zachorowania na jaskrę. Do tej pory nie znaleziono metody leczenia tej choroby. Jednak może ona zostać zawieszona na długi czas. Jednocześnie stosowanych leków.

Badanie pacjenta ujawnia formę jaskry. Jest otwarta i zamknięciu. forma zamknięcia charakteryzuje pokrywających kąt przedniej komory przesłony obwodowej. Występuje zaciskania kanały wylotowe płynu w kanalizacji oka. W formie otwartej jest zniszczenie większości kanalizacji. Ten jaskra jest najbardziej podstępna. To nie jest od razu widoczne. Bezobjawowy jego kurs prowadzi do identyfikacji późniejszych stadiach choroby. W tym czasie może wystąpieniem silnego bólu w oku w godzinach wieczornych. Skurcz daje świątynię, wizja mgławicy. Patrząc na światło, pojawiają opalizujące kręgi. Z takich objawów nie należy zwlekać w każdym przypadku. Pilna potrzeba, aby przejść do lekarza.

Ciśnienie wewnątrzgałkowe. leczenie

jaskra chory powinien przyzwyczaić się do myśli, że choroba będzie musiał żyć przez cały czas. Jest to przewlekła. Więc trzeba się uspokoić, przyjąć i kontrolować ciśnienie oczu, stosując leki i zgodnie z zaleceniami specjalisty. Zazwyczaj przepisane krople do oczu, które muszą być wpajane przez całe życie. Istnieją przypadki, w których jaskra jest zakończony na starość, stan oka jest znormalizowana i lekarz anuluje stosowania kropli.

Jaskrze Leki mogą być również podawane do użytku wewnętrznego: diuretyki; narzędzia, które optymalizują mózgu krążenie krwi, przemianę materii w tkankach oka. Operacja jest również pokazany na choroby jaskry. Nowoczesne metody są bardzo skuteczne w ich działalności. Dlatego konieczne jest, aby ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i nie zrezygnować z proponowanego sposobu leczenia.