485 Shares 3431 views

Dobre miejsca na wakacje na Krymie: Wskazówki

Często ludzie, którzy zamierzają wyjechać na wakacje, proszeni są o dobre miejsce do rekreacji na Krymie. Jak można odpowiedzieć na to pytanie? Po Krymie – to nie tylko plaże Morza Czarnego. Razdolnaya to step i wycieczki górskie. Ten znakomity finezji i prostota Livadia Kazantipa maniery. Krym – Ten czarny i Morza Azowskiego. Salony w Krymie tak różnorodna, że każdy może znaleźć tylko, ulubione, niepowtarzalny.


Kilka słów o historii

Pierwsi ludzie żyli na terytorium Krymu ponad 100 tysięcy lat temu. Pozostaje Kemeriyskoy kultura nadal znaleziono podczas wykopalisk.

Chersonese, choć był niewolnikiem-gospodarstwo republiką, odegrał ważną rolę w historii cywilizacji.

Krypty drugi wielki państwowe starożytny, Pantikapajon, nadal może być postrzegane w lokalnych muzeach.

W 2014 roku zrezygnował z Krymu na Ukrainie i wrócił do Rosji, do której należał od czasów radzieckich.

South Beach

Krym – wyjątkowe miejsce. Niewielki półwysep na terytorium podzielone jest na trzy strefy, które mają zupełnie inne klimaty. Miłośnicy plażowania wolą South Beach. Jego punktem wyjścia jest w zachodniej części Cape Aya, i końcowych, na wschodzie – pasmo górskie Karadag. Wszystko wybrzeża między tymi punktami i terytorium, znikając w głębi 6-8 km, zwany południowym wybrzeżu Krymu. To tu skoncentrowany najlepszych (i najdroższych) cele, znane od czasów ZSRR. Nazwy miast, które znajdują się tu znane wszystkim. To Jałta, Sudak, Ałuszta, część regionów Feodosia i Sewastopolu. Opadające wzgórza łupków tu stromo do morza, zapach jałowca i sosny w głowie. Egzotyczne palmy i cedry Libanu tu obok siebie z wiekowych dębów i brzóz Rosyjskiej. Drzewa i krzewy sprawiają, że powietrze nie tylko niezwykle pachnące i czyste, ale również korzystne dla zdrowia. I istnieje rosnące figi, persimmons, brzoskwinie są wyjątkowo smaczne, czerwone, białe i różowe winogrona.

Klimat podzwrotnikowy typu Śródziemnego. W zimie temperatura rzadko ujemne, aw okresie letnim (od maja do października) często jest sucha i gorąca pogoda. Oto najpiękniejsze miejsca na Krymie na wakacje z rodziną i dziećmi.

Góry i Pogórze

Piesi będą mieli w górskich i podgórskich części Krymu.

Ta niewielka część (50 x18 km) obejmował trzy grzbiet górski rozciągający się od Cape Aya Cape St Elias. Wielu turystów, którzy uwielbiają wędrówki po górach, uważają, że jest – większość dobrych miejsc do rekreacji na Krymie. Dobrze, że mają rację. Aktywne wakacje często są skonstruowane tak, że zerwanie łańcucha górskiego płaskowyżu i zdobył kilka szczytów, turyści schodzą do morza. Tutejsze góry nie są na tej samej wysokości. I każdy, nawet najbardziej nieprzygotowani turyści będą mogli znaleźć swoją drogę.

Zewnętrzna pasmo górskie stopniowo wzrasta aż do 350 metrów. Jedna strona to jest płaskie, łatwe do zniesienia, a drugi – przedwczesne.

Układ domowe nieco powyżej górnej punktu umieszczonego na wysokości 750 m. To jest – najpiękniejsze miejsca na Krymie. Dla turystów i lepiej niż można sobie wyobrazić! Wspaniałe widoki, panoramy ekscytujące, unikalny charakter nie pozostawi nikogo obojętnym osoby.

Najwyższy punkt znajduje się w głównej grani. Vertex Romash Kosh znajduje się na wysokości 1545 metrów.

Klimat jest podobny do Morza Śródziemnego, ale chłodnicy bit. Zima w regionie górzystym zazwyczaj rozpoczyna się w październiku, a kończy w marcu. W zimnej pogody, więcej opadów niż w lecie. Szczyty są pokryte śniegiem. Ten spektakl, mimo zimna, przyciąga wielu. Nawet w zimie piękne Krym miejsce na relaks (zdjęcia prezentowane na swojej uwagi) są dostępne dla turystów, nie boi się przejść trudności zimowych.

step Krym

Na pograniczu Niziny Czarnomorskiej na północnej stronie półwyspu jest obszar stepowy z klimatem kontynentalnym. Łagodna zima krótka, długa gorąca lato – to charakterystyczne cechy tej części półwyspu.

Dobre miejsca na wakacje na Krymie można znaleźć tutaj. Być może najlepszym z nich – Bakal Spit. To miejsce przyciąga turystów z namiotami, wentylatory spędzić lato w campingu lub zrelaksować się w sektorze prywatnym. Tam na Krymie stepowy i hoteli, ale są one dalekie od efektowne luksusowe wille południowym wybrzeżu. Te miejsca odpoczynku na Krymie wolą studentów, młodych par, jeszcze nie zdobył pieniądze na luksusowe wakacje. Rozrywka jest przeznaczony dla ludzi aktywnych. Ta wycieczka na Wyspy Swan, Chin i innych, wędkarstwo, zwiedzanie plantacji ryżu. Ludzie w tej części półwyspu jest znacznie mniej niż na południowym wybrzeżu, a reszta jest tańsza.

Miłośnicy spędzić lato w wolnym, nieprzestrzegania konwencji świeckie sytuacji jak stepu Krymie. Najlepsze miejsca do rekreacji, wierzą, znajdują się tutaj.

Morze Azowskie

Mówiąc o Krym, wiele osób zapomina, że wakacje tutaj może być nie tylko nad Morzem Czarnym, ale również w Morzu Azowskim. Czysta woda w małych zatoczkach nagrzewa się bardzo szybko. Kąpać często możliwe nawet na początku maja. Dobre miejsca na wakacje na Krymie – Kercz jest Kazantip rezerwy. Kercz plaże są bardziej dostosowane do „cywilizowanego” reszty. Miasto jest dobrze rozwinięta infrastruktura, istnieje wiele zabytków. Mitrydates, krypta Demeter, starożytna kaplica, wulkany błotne – wszystkie Kerczu. Najbardziej popularne miejsca w młodości Krym – Kazantip rezerwy i gminy położone wokół niego. Wyjątkowy charakter, łagodny klimat Azowskiego, kąpiel w ustronnych przyciągnąć studentów, początkujących bardów, rodziców z dziećmi.

Aż do 2013 roku odbyła się w Kazantipe słynny festiwal, który przyciąga muzyków z całego świata. Dziś to nie jest przeprowadzane, ale nie „podróż”.

Krym: najlepsze miejsce dla rodzin z dziećmi

Dzieci w Krymie dobrze wszędzie. Łagodny klimat, niskie opady, ciepłe morze są korzystne dla zdrowia. Wiele atrakcji uczynić wakacje zróżnicowane. I to jest bardzo ekscytujące! Co można nazwać popularnym miejscem wypoczynku?

Z dziećmi na Krymie w górach nie wspinać, i wycieczki do zabytków dzieci nie są szczególnie interesujące. Ale morze – najbardziej to! Bardzo dobrze nadaje się do wybrzeża Azowskiego z małymi dziećmi. Jodowana Powietrze jest tu znacznie więcej niż części Morza Czarnego. Wybrzeże jest bardzo odległe od ośrodków przemysłowych, więc powietrze jest czyste i dobre oddychanie. I rebyatnya będzie korzystać z kąpieli w źródłach błota (dobrze, nawet wtedy, gdy rodzice pozwalają na brudne uszy, a nawet zachęcić to możliwe?), Parki wodne oraz plaża zabawy (koń „banany i tak dalej. N.).

Miłośnicy luksusowych i dobrze utrzymany reszty lepiej wybrać południowego wybrzeża. Tutaj można kupić dowolną wycieczkę i odwiedzić najpiękniejsze miejsca na Krymie. Dla rodzin z dziećmi, można wybrać sektor prywatny lub kupić bilet do jednego z wielu pensjonatach. Ałuszta, Saki, Eupatoria, inne dobrze znane miejsca będą interesujące nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Obecnie wiele ośrodków robią wielkie zniżki na wakacje dla dzieci, a niektóre place dzieci do lat 5 bezpłatnie.

wakacje dla dzieci: z rodzicami bez

Nie każdy rodzic może zostawić dziecko w lecie nad morzem, ale wciąż marzą o ich dziecku poprawić. Co robić? Najpiękniejsze miejsca na Krymie odpocząć, dzieci mogą znaleźć na własną rękę. Na półwyspie są dziesiątki obozów dziecięcych i ośrodków rekreacyjnych.

 • Uniwersalny wakacje. Większość pedagodzy i animatorzy będą zabawiać nastolatków, nauczyć je pływać, wyjąć na wycieczki. Jednym z takich miejsc – „Ai Obóz” (I & Camp) na Zachodnim Brzegu w pobliżu miejscowości Sandy. designerskie meble, 4 osobowe pokoje, własną restaurację i basen jest bardzo podobnie jak większość nastolatków.
 • Sport. „Radiant”, „goździk”, inne obozy są wyposażone w dobry sprzęt sportowy i tu pracować doświadczonych instruktorów sportowych.
 • Archeologiczne. Artesian ekspedycja archeologiczna oferuje dzieci, którzy lubią historię, aby wziąć udział w wykopaliskach we wschodniej Krymie.
 • Turystyczny. Mając kilkadziesiąt kilometrów na płaskowyżu, będąc na szczytach i mnóstwo nakupavshis nastolatków sami będą w stanie określić, co jest najlepszym miejscem do rekreacji na Krymie.

Opinie są zazwyczaj dzieci w pierwszej kolejności umieścić niewłaściwy obóz, który jest bardzo piękny, a ci, którym to jest bardzo interesujące.

Aby poprawić stan zdrowia słabych i chorych dzieci do rodziców jest lepiej wybrać Saki (Krym). Salony, które zwykle opinie są pozytywne, co najmniej, są w mieście i jego okolicach. Czyste powietrze, uznawane w całej rosyjskiej medycznej Saki błota, nowoczesne zabiegi w uzdrowiskach umieszczone na stopach dzieci z zaburzeniami układu mięśniowo-szkieletowego, częste infekcje, gruźlica, moczenia nocnego. Tutaj dobrze jest oddychać astmatyków.

Płaskie dno w dzielnicy Yevpatoriya, dużo słonecznych dni i dobrą infrastrukturą – najlepsza rekomendacja na wakacje z bardzo małymi dziećmi. Restauracje, place zabaw i plaże są „uwięzieni” w resztę najmłodszych gości. Zdrowy klimat, zabiegi spa, które można zwiedzać w każdym sanatorium, wzmocni zdrowia dzieci.

Reszta dla arystokratów

Bardzo często, mówiąc o luksusowego wypoczynku, wielu przypomnieć Krymie. Najlepsze miejsca do rekreacji dawnych elit partyjnych stają się przystępne dla większości. Ceny oczywiście nie najniższa, ale może być dość przystępne. Jakie są miejsca, najlepiej nadaje się do high-end wakacje?

Jałta

Były ośrodek dla rosyjskiej arystokracji i dzisiaj nadaje ton całej półwyspie Krym. Salony (fot obecny) charakteryzuje dynamiczny, elegancki, ale atmosfera zabawy i odrobiną arystokracji. „1001 Nights” Respect Hall następnie „Krymski wiatr”, dziesiątki innych luksusowych hoteli będą mieli najbardziej zepsute klientów.

Delikatność w tej części Krymu to nie tylko uzdrowisko, ale także prywatnej własności. Gdzie można wynająć dom lub duże luksusowym domu.

Livadia

Piękno dla każdego. Niektórzy ludzie wolą korzystać z przyrody i drugiego oka przyjemne utrzymanych parków. Livadia – miejsce, które rozgrzewa duszę i tych, i innych. W małym obszarze jest luksusem Livadia Pałac z zadbanych parków, unikalnych wodospadów, dziesiątki muzeów i parków historycznych. Salony z dziećmi w okolicy Jałty na Krymie (Liwadii i jest w bliskiej odległości od niego), to najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. Jednak arystokratyczne wille, zaprojektowane do wieszania tylko dorosłych, zbyt, pełne są przez cały rok.

Ałuszta, Foros, Teodozja

Ałuszta

Luksusowe wille stojące z dala od siebie w zacisznym kącie, będzie odwoływać się do tych, którzy są zmęczeni zgiełku wielkich miast. Naturalną wszechświat cisza, odpoczynek ciche ulice przyciągnąć intelektualistów. Mnóstwo miejsc do aktywnego grać jak dzieci. Nowoczesne kluby nocne przyciągają młodych ludzi. Każdy camper znajdzie pożądany niszę, bez trudności komunikowania się z innymi kategoriami wczasowiczów.

Foros

To samo zadbane urody panuje w Foros. Tutaj można znaleźć znanych postaci show-biznesu, politycy, gwiazdy filmowe. Oto unikatowy park z zagrożonych gatunków na całym świecie.

Teodozjusz

„Od Boga” demokratyczną miasto Foros i być może najlepsze miejsce do rekreacji na Krymie. Opinie turystów powiedzieć, że ludzie, jak i suche, ale nie gorący (+ 24 °) latami oraz łagodną zimą krótkie. Oto dobre plaże, które są idealne do kąpieli dzieci i dorosłych, wielu ośrodkach zdrowia, zabytków oraz doskonałą infrastrukturę.

szlaki turystyczne

Aktywni mieszkańcy Krymu oferuje kilka szlaków turystycznych, pozwala zobaczyć wiele pięknych miejsc na półwyspie.

 • „Woda i kamienie”. Na tydzień, turyści zobaczą dziesiątki „dzikich” atrakcji: jaskinie, klify, lasy bukowe, tysiącletniego ruin i nawet Doliny Duchów.
 • "Canyons". Trekking jest idealnym miejscem dla osób podróżujących z dziećmi (nawet małych), a osoby starsze nie są pewni swojej siły fizycznej ludzi.
 • "Miasta Cave". Sztuczne groty, gdzie ludzie żyli, rozłożyć wyobraźnię, nawet doświadczonych podróżników. Dla osób poszukujących sporty ekstremalne kompleks zapewnia wyjść promieniowe.
 • „Zaginiony Świat”. Przez trzy dni, który obejmuje przejście przez góry do wybrzeża, turyści zobaczą do niedawna niedostępne z powodu jego zachowania tajemnicy wojskowej, ale pociągający piękno miejsca: rock zawrotne urwiska Cape Aya, plaża z „Delicious” nazwa „rys”, Cembalo twierdzy.

Na Krymie, istnieją dziesiątki tras przewidziane dla osób o różnym stopniu sprawności.

Jak dostać się na półwyspie Krym

Najwygodniejszym sposobem, aby dostać się na wyspę dziś – na podstawie jednego biletu. Wszystkie rodzaje transportu nie odebrał i zadokowany na czas tak, że podróż trwa minimum czasu. Turyści, którzy nie chcą, aby kupić bilet, można spróbować w inny sposób:

 • Pociąg, samolot lub autobus do Anapa. Nie catamaran na Krym.
 • Od Krasnodar lub do wybrzeża Morza Czarnego autobusem do Port-Kaukazu (Taman Peninsula), dalej – promem do Kerczu.

Od Noworosyjsk do Krymu iść promów towarowych.

Kilka wskazówek dla podróżnych, którzy przybyli na Krym:

 • Pasażerowie wyjazdem na wakacje z dziećmi, to lepiej kupić tylko jeden bilet. Wtedy nie trzeba tracić czasu na dokowania an różne rodzaje transportu.
 • Ścieżka do prywatnego samochodu nie jest tak wygodne, jak się wydaje: w midstream czasami dzieje się dużej liczby pojazdów, nie może być „zatrzymany” na kilka dni.
 • Przed wakacjami, zwłaszcza maja i Nowy Rok, na przejściach często tworzą „wtyczek”, które mogą stanąć na dzień lub nawet dwa. W pozostałe dni, przeprawa trwa maksymalnie trzy godziny.
 • Idąc na Krymie, szczególnie „dziki”, warto pamiętać, że w sztormowej pogody przejście nie działa. Może to spowodować opóźnienia w pracy lub na wakacjach.

Kolejna wskazówka dla turystów pragnących Krymie. Zaciski na Krymie to banki są otwarte, ale można wypłacić gotówkę nie zawsze. Dlatego konieczne jest, aby mieć odpowiednią podaż nich.