127 Shares 5169 views

Riga balsam: butelka zdrowia w swojej kolekcji


Popularnym napojem alkoholowym znany był już w XVII wieku, choć pierwotnie pomyślany jako lek. Było to pod przykrywką uzdrowienie balsam i napój był oferowany do carycy Katarzyny II. Lelyuhin rosyjskiego kupca, który zarządza również spróbować drinka zakupione od jej założyciela niemieckiej receptury i rozpoczął masową produkcję.

A od końca XVIII wieku w Rosji zaczęły być sprzedawane każdego roku około 300 tysięcy butelek ceramicznych, wypełnione pachnący napój. Czarny Balsam Ryga produkowane w zakładzie, który został zbudowany w 1900 roku. W czasie II wojny światowej, przepis został prawie stracił, ale w 1950 roku. Wysiłki tech struktura przedsiębiorstwo udało się ożywić.

technologia produkcji

Riga balsam mieć specjalną recepturę: w ich skład, istnieje aż 24 składników, a większość z nich – trawa. Lista członków składników roślinnych jest od dawna znana, ale część nadal jest utrzymywane w tajemnicy. Większość składników – lokalnym, ale istnieją privozimye odległość, na przykład, olej balsamiczny. Napój warzony w brzozowych beczkach aż 30 dni. Następnie Ryga balsamy się czerwonawy roztwór o wysokiej zawartości alkoholu. Butelka dostaje skoncentrowany napój niektóre ogromne bębny 300-litrowe są w stanie wypełnić prawie 3 mln butelek rocznie.

Pół wykończone suplement alkohol pić, palonego cukru, soki, brandy, po której znajduje się jego charakterystyczny kolor. Po butelkowanego napoju kolejne sześć miesięcy warzone w ceramiki, która chroni zawartość przed światłem słonecznym i ekstremalnymi temperaturami.

subtelności użytku

Riga balsam należy dodać do kawy lub napoju z nim. Jeśli mała ilość napoju alkoholowego, aby dodać do herbaty, masz rodzaj grogu. Jest to najlepszy balsam „ujawnił” w gorących napojów, ponieważ jego receptury został wymyślony właśnie w zimnym kraju. Ale w czasie upałów stos Riga balsam z soku z czarnej porzeczki z lodem i odrobiną cukru z pysznym gałką lodów jest prawdziwym odkryciem dla smakoszy.

Własności napoju

Duża liczba elementów – funkcja napojów: Ryga balsamy nasycone mineralne, kwasy organiczne, węglowodany, tłuszcze, białka, glikozydy, etc. Balsam pomaga uporać się ze zmęczenia, zmęczenie po wysiłku. Jako środka do stymulowania apetytu przed posiłkiem spożywane balsam.

Ponadto zaleca się, aby uspokoić ciało podczas snu drażliwość i zaburzenia nerwowe. Ale bogata kompozycja może być niebezpieczne dla osób z alergiami – przed użyciem należy się upewnić, że ludzkie ciało nie reaguje na którykolwiek ze składników.

koszt

Mimo że nie jest konieczne, aby zastanowić się nad kwestią, czy nie zakończyć swoją kolekcję alkoholu w taki godny przykład jako Riga Balsam: cena będzie mile zaskoczyć. Ten niesamowity napój prezentowane w sklepach w rozsądnej cenie – butelkę pół litra kosztuje około 700 rubli.