173 Shares 4480 views

Akupresura, jej stosowanie i przeciwwskazania

Akupresura jest starożytną orientalną metodą terapii wielu patologii. Opiera się on na wpływie na odpowiednie punkty na ciele, które są związane z narządami wewnętrznymi.

Ten rodzaj leczenia charakteryzuje się indywidualnym podejściem do pacjenta, stopniowy i złożony wpływ na patogenetyczne mechanizmy chorób poprzez działanie zewnętrzne na aktywne punkty ciała. Ponieważ od dawna wiadomo, że choroba jednego narządu powinna być traktowana tak, jakby całe ciało było chore, ponieważ wszystkie struktury ciała ludzkiego są ściśle ze sobą powiązane.

Akupresura jest nieco podobna do akupunktury, ale z nią do palców na odpowiednie części ciała, co prowadzi do poprawy stanu pacjentów i przywrócenia zaburzeń funkcji.

Te miejsca we współczesnej medycynie są nazywane biologicznie aktywnymi punktami. Muszę powiedzieć, że na ciele ludzkim jest 365 osób, a wszystkie mają pewne osobliwości. Są więc charakteryzowane przez niską oporność elektrolityczną, znaczny potencjał elektryczny i wysoką temperaturę skóry. Ponadto charakteryzują się zwiększoną wrażliwością na ból, przyspieszoną przemianą materii i zwiększonym poborem tlenu.

Jaki jest wpływ akupresury na ludzkie ciało?

W zależności od tego, na co należy działać, możesz pobudzać lub rozluźnić układ nerwowy, zwiększyć krążenie krwi i odżywiać tkanki w organizmie, wpływać na funkcjonowanie gruczołów układu endokrynnego, wyeliminować bóle różnych etiologii i usunąć skurcz mięśni.

Tak szeroki zakres efektów na ludzkim ciele pozwala na zastosowanie akupresury z następującymi patologiami:

• nerwic i stanów depresyjnych;

• choroby układu nerwowego, w tym zapalenie nerwu, nerwobóle, zaburzenia wegetatywno-naczyniowe, rwa kulszowa. Ponadto, akupresura głowy doskonale walczy nie tylko z atakami migrenowymi pochodzenia neurogennego, ale także może poprawić cały organizm;

• choroby układu krążenia, w tym nadciśnienie tętnicze, dusznica rezonansowa, ekstrasystol (jeśli nie jest związane z ciężkim uszkodzeniem mięśnia sercowego);

• patologia układu pokarmowego, a zwłaszcza zaburzenia czynnościowe.

Akupresura miejscowa jest powszechnie stosowana , co jest szczególnie często stosowane w przypadku zmian chorobowych układu mięśniowo-szkieletowego i tkanki łącznej. Ta technika terapeutyczna doskonale pomaga radzić sobie z zespołem bólowym w osteochondrozie, zapaleniu stawów pochodzenia reumatycznego lub alergicznego, zapaleniu radiculum, spondylozy.

Pomimo pozytywnego wpływu na ciało, stosowanie akupresury jest niemożliwe w obecności łagodnych nowotworów, raka, patologii krwi, ostrych chorób zakaźnych, zawału mięśnia sercowego, ostrej zakrzepicy lub zatoru, gruźlicy, ostrego wyczerpania, wrzodu trawiennego. Nie stosuje się do biologicznie aktywnych punktów wśród kobiet w ciąży, osób starszych i dzieci poniżej jednego roku życia.

Warto zauważyć, że przy każdej chorobie należy pracować tylko w odpowiednich punktach. Ciekawe, że w głównej części nie znajdują się na obszarze dotkniętych obszarów. Tak więc, z zaburzeniami czynności serca, wykonywany jest nie-klatka piersiowa i nieprzyszczona masaż akupresury, aw przypadku ciężkich bólów głowy zaleca się dokładny efekt w obszarze 2-3 kręgów lędźwiowych.