763 Shares 4368 views

Jak obliczyć liczbę tapet?

Napraw w mieszkaniu – to jest kłopotliwe i kosztowne. I bardziej ważne jest, aby prawidłowo obliczyć wymaganą ilość materiałów budowlanych i wykończeniowych. Pomaga to uniknąć niepotrzebnych wydatków, a także konieczność ponownego zakupu tych lub innych materiałów jest mało prawdopodobne, aby pojawiać. Szczególnie dużo problemów może wynikać z tapetą, ponieważ istnieją pewne niuanse, bez których po prostu nie da się odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób obliczyć ilość tapet na sali.


Aby to zrobić, należy wziąć pod uwagę szereg parametrów, na podstawie których obliczenia są prowadzone. Przede wszystkim, trzeba znać obwodzie pomieszczenia. Oblicz to bardzo proste, wystarczy dodać wszystkie odcinki między ścianami. Na przykład, ma standardową wielkość pomieszczenia: 3×4 m W związku z tym mamy 2 ściany 3 metrów i 2 do 4, 3×2 + 4×2 = 14 m Poniższy rysunek, który wystarczy wiedzieć – jest obliczoną wysokość sufitu … Koncepcja ta obejmuje rzeczywistą wysokość kroku ornamentacji sufit czy tapeta nie jest zwykły lub z delikatnym wzorem, nazywa raport, i nie zapomnij dodać 10 cm segment sieci. Gdy sufity trzech metrów i duży obraz, oraz raport z 60 cm, rzeczywista wysokość sufitu jest równe 3 + 0,6 + 0,1 = 3,7 m.

Aby dokładnie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób obliczyć ilość tapet, trzeba znać nie tylko parametry pokoju, ale także rozmiar rolki tapety. Standardowe rozmiary rolek, są następujące: szerokość 52, 53 lub 60 cm i długości około 10,05 m Istnieją jednak inne wymiary .. Ponownie, na przykład przyjąć szerokość rolki 52 cm i długości 10,05 m. Teraz musimy dowiedzieć się, ile zebraliście koszów pełnych zespołów uzyskanych z jednej rolki. Długość rolek jest podzielona obliczonej wysokości sufitu: 10,05 / 3,7 = 2,7. Obrazy dostać tylko dwa, zaokrąglona figura zawsze w mniejszym boku, bo jesteśmy zainteresowani tylko w całej sieci.

Następnie należy obliczyć ile potrzeba malowidła na sali. Jest zrozumiałe, że jest to konieczne, aby podzielić na obwodzie szerokość rolki: 14 / 0,52 = 26,9. Ta postać jest zaokrąglona do góry, w innym przypadku pozostają neokleennye uchastochki. Oznacza to, że w naszym pokoju potrzeba 27 obrazów.

Jak obliczyć tapetę na podstawie tych wszystkich danych? Najwyraźniej, ilość łopatek, które są wymagane w pomieszczeniu owijania, powinien być podzielony na tej samej ilości każdego walca: 27/2 = 13,5. Ponieważ tapety sprzedać tylko cały zwój, liczba ta jest zaokrąglana w górę – 14 bułek. Ponadto, tapety lepiej jest wziąć z małym marginesem. Muszę kupić jedno – dwa zwoje więcej niż przyszedł w obliczeniach.

To jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób obliczyć ilość tapet. Istnieją jednak pewne niuanse, które warto wspomnieć. Przede wszystkim, to pewnie zauważyłeś, że nie liczy się okna i drzwi w tych obliczeniach. Odbywa się to na to samo, co dodaje dodatkową rolkę. W związku z tym możliwe jest korzystanie z jednego rzutu na etykiecie testowym być przeszkoleni połączyć rysunek. I zawsze istnieje ryzyko przypadkowo zepsuć pasek.

Zawsze lepiej jest wziąć zwój więcej niż potem szukać tego samego tapetę. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku koniecznie trzeba zapisać co najmniej jedną etykietę z tapetą, aby móc oglądać serię. Fakt, że jedna i ta sama tapetę w innej serii może się znacznie różnić w kolorze.

Jeśli uważnie przeczytać artykuł, staje się jasne, że kwestia sposobu obliczania ilości tapety, aby wybrać określony rodzaj tapet jest czysto teoretyczna. Po tym wszystkim, nie fakt, że wybrać tapetę określonego rozmiaru do konkretnego raportu. Tak, obliczenia mogą być niedokładne.

Jednakże, aby taka kalkulacja powinna nadal awansować mieć przynajmniej ogólne pojęcie o ilości tapet, które mogą być wymagane. Z tej liczby nadal będzie łatwiej poruszać. I wybierając konkretny rodzaj, można szybko dokonać ponownego obliczenia.

Mamy nadzieję, że masz pełną odpowiedź na pytanie, w jaki sposób obliczyć ilość tapet.