893 Shares 4144 views

Subkultura: lista od A do Z, a ich wpływ na społeczeństwo. Subkultury młodzieżowe: punk, emo subkultury, itd. USA i ZSRR.

Subkultury młodych ludzi współczesnego społeczeństwa charakteryzujące się własnymi specjalnymi zasadami i mają własne tempo rozwoju. Nastolatki są bardzo różni się od jej perspektywy, zachowaniu i zwyczajach. W procesie samopoznania próbują odnaleźć swoje miejsce w życiu, aby określić cele i zrozumieć siebie. Dość często takie pytania prowadzić do dość poważnych problemów, takich jak nastoletnie alkoholizmu i narkomanii początku. Dlatego wpływ subkultur na młodzież jest jednym z najpilniejszych problemów dotyczących każdego rodzica.


Pozytywne i negatywne aspekty wpływu subkultur

Niedawne studia przypadków wykazały, że wielu młodych ludzi identyfikuje się jako członek danej subkultury. W tej części młodzieży jest pod silnym wpływem subkultur, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. W pierwszym przypadku, nastolatki uzyskać niezbędne do życia w społeczeństwie, umiejętności społecznych, a druga – nabywać jakości, z którymi spółka próbuje za wszelką cenę walczyć.

Nastoletnie subkultury pomóc młodym ludziom realizować swoje życzenia i dostosowywać się do dorosłego i samodzielnego życia. Ale są też negatywne aspekty, takie jak okrucieństwo wobec pewnych grup ludzi. Na przykład, różne skinheadzi i rasizm są, zgodnie z ich ideologią, do popełnienia przestępstwa wobec osób innych narodowości. Dla nich w takich zachowań jest nic nielegalnego, a więc oni nie rozumieją, że są one odpowiedzialne za działania przestępstwa. W tym przypadku, subkultury nastolatków mieć negatywny wpływ na ich perspektyw, utworzenie młodego pokolenia wobec innych członków społeczeństwa.

Różnorodność subkultur

Wszystkie społeczności nastolatków istnieć nie tylko swoje własne prawa i reguły postępowania, które wymagają pewnej wygląd. Poszczególne prądy młodzież może szokować społeczeństwie dorosłych liczne kolczyki, nietypowy kolor włosów, dziwny styl ubrania, akcesoria. Dość często nieporozumienia między rodzicami i młodzieży pojawiają się właśnie na tej podstawie. Młodzi ludzie nie lubią być ingerowania w ich życie osobiste, a rodzice chcą, aby ich dziecko nie wyróżniać się z tłumu.

Subkultury młodych pracowników – Teddy-boy

grupy Teddy młodzież Social Chłopcy powstała we wczesnych latach 50-tych z powodu względnej poprawy standardów życia klasy robotniczej. Ta subkultura młodzieży stało się powszechne w okresie powojennym, składał się z potomków klasy robotniczej z wyższym wykształceniem niekompletne i nie mają płatnych zawodu. Ich styl został skopiowany od stroju i zachowania członków wyższych warstw społeczeństwa. W klasycznej wersji „Tedd” był następujący: spodnie-rury, luźny żakiet z aksamitnym kołnierzem, tie-string i buty z platformą gumowym. Obraz był typowy mężczyzna, pomimo swojej elegancji.

Przedstawiciele Teddy-boy starał trudno utrzymać oni stworzyli stan „wysoki”, które mogą stać się przyczyną konfliktów wynikających z innych sektorów społeczeństwa. Na przykład, były starcia z bardziej zamożnych ataku nastolatków na elitarnych klubach młodzieżowych. Były ataki na imigrantów.

Subculture wykwalifikowani sekcje klasy robotniczej – Moda

Grupa modów absented siebie nastolatków, którzy po ukończeniu studiów opanowali specjały, które wymagają wysokiego poziomu gotowości pracy. W rzeczywistości, w sensie idealnym mody musiałem żyć luksusowo, do udziału w prestiżowych i drogich klubów, restauracji i sklepów, ubrana w bardzo drogich rzeczy. Ale dla wielu takich przyjemności nie był dostępny, więc mógł tylko próbować odtworzyć idealny obraz. Istnieją cztery rodzaje modów:

 1. Agresywny rodzaj dżinsów i szorstkich buty.
 2. Właściciele skuterów też w dżinsy i kurtkę z kapturem.
 3. Moda w garniturach i wypolerowane buty stanowiły większość członków tej subkultury. Listy uzupełniającej dziewczynka mody, szorstka w wyglądzie i krótkie włosy.
 4. Uczniowie szkół plastycznych, studentów i tak dalej.

Subculture – rockers

Rockers pojawiła się w połowie lat 60-tych. Grupa ta składała się głównie nastolatków bez wykształcenia lub z rozbitych rodzin. Główne cechy tubylców tej subkultury mają skórzaną kurtkę, wytarte dżinsy, duże buty szorstkie, zaczesane do tyłu długie włosy i tatuaże. Oczywiście, wahacz bez tak ważnego elementu, jak motocykl. Szczególne miejsce w podeszłym subkultury obejmuje muzykę w stylu rock.

Skinheadzi lub skinhead

Członkowie tej grupy, jak również wahacze, korzystnie z medium niskiego poziomu umiejętności pracowników. Wśród nich wielu było bezrobotnych, słabo wykształcone i niski poziom kulturalny. Skinheadów były schowany dżinsy dolne, duże buty szorstkie i ogolone łysinie. Przez skinheadów bezpośrednio sąsiadujących pseudokibiców. Tego rodzaju subkultur są bardzo podobne pod względem składu społecznego. Są zjednoczeni i agresywne zachowanie, na przykład związane z meczów piłki nożnej.

punki subhodowli

Grupa ta składała się głównie z młodych ludzi z nisko wykwalifikowanych i nisko opłacanych sektorach populacji. Krytyczna sytuacja młodych ludzi doprowadziło do powstania tej subkultury. Lista stowarzyszeń, składający się słabo wykształconych członków społeczności dołączył do punków. Stereotypy z tej grupy zostały ściśle powiązane z agresywnym samostanowienia, ale inne niż to, w stylu punk w dużej mierze opiera się na widoki w opozycji do tradycyjnych zasad i wartości moralnych. Początkowo subhodowli punki wykorzystane do sprowokowania występ publiczny: Farbowanie włosów nietypowe, dziwne fryzury, skandaliczne postawę i inny styl ubierania się, ale w końcu zaczął być używany i bardziej wydajne metody oddziaływania poprzez tematów przemocy i śmierci.

Ruch hippie

Ta subkultura pojawiła się w USA w latach 60. i szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. W pewnym momencie, że powstała z beatników hippie, klasy średniej, które miały wpływ na tubylców grupie przez dłuższy czas. Te akcje amerykańskiej subkultury jednym wyróżnikiem – wyraźny słowa ideologia. Podstawowymi elementami stylu hippie lub filozofii był następujący:

 1. Spokój i łagodność. Pacyfizm był główną ideologią hippie. Dlatego członkowie tej grupy różniły lekceważenie władzy, apatii politycznej, ponieważ jest to rządzący podburzać wojennych i zmusić ludzi do walki.
 2. Samorozwój i indywidualizm. Elementy te mają być reakcją na otępienie społeczeństwa masowej.
 3. Celowe uproszczenie, czyli przejście od wygodnego życia z ubóstwem, wyrzeczenie się dóbr materialnych.
 4. Narkotyki, eksperymenty seksualne, podróże, festiwale, gmina – wszystko to jest najbardziej uderzających cech subkultury hippie społeczeństwa.
 5. Kohabitacja – cechą charakterystyczną subkultury hippie, jak inni nie podążają to zachowanie.

biodrówki

Było to subkultury młodzieżowe w ZSRR w latach 40-tych 20 wieku. W ten sposób młodzież radziecka wyraziła stereotypy protest społeczeństwa. Głównym kierunkiem modów były ślepe naśladowanie stylu Zachodzie iw Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy kolesie wygląda bardziej jak karykatura: szerokich spodniach jasnych kolorach, workowate marynarek dwurzędowych, buty z grubymi podeszwami i kapelusz z szerokim rondem i należy nosić jasne kolory, wystające spod spodni. Obraz był bardzo oryginalny i jasny kombinacja kolorów nikt nie martwi.

Ale z czasem, bliżej 50-go roku, małe dudes zmieniły swój wizerunek. Zaczęli nosić obcisłe spodnie i elegancki krój marynarki z szerokimi ramionami, cienki krawat na szyję i, oczywiście, nabriolinennymi „gotowanie”. Należy zauważyć, że pewien obraz był tylko dla chłopców, dziewcząt, kolesie byli bujny jasny sukienka lub spódnica wykonana jest węższe, spiczaste buty i jasny makijaż zrobić. Społeczeństwo nie pozwala na rozwój tej subkultury w ZSRR i zdecydowanie potępiła i ścigane członków tej kolorowej grupy.

subkultury społecznej

Proces socjalizacji młodzieży w subkultur społeczeństwa jest znacznie szybsze. Takie przykłady subkultur jak „zielone” lub „zwolenników zwierzęcych” uczyć młode pokolenie, aby pomóc charakter i dbałość o środowisko. Ale jedna informacja teoretyczna nie zawsze wystarczy, aby uczyć nastolatki odpowiedzialność. Musimy ćwiczyć, aby pokazać pracę „pozytywnych subkultur.” Młodsze pokolenie nie wystarczy tylko aksjomaty i twierdzenia, a ich działania konsolidacyjne i wyniki, w przeciwnym razie nie jest świadomy konieczności dobrych uczynków.

Subkultura, popularne w dzisiejszym społeczeństwie

subkultury Karny (Rockers punki, emo, skinheadzi, itd.) są już traci grunt w Rosji. Negatywność i agresja stopniowo wychodzić z mody. W poszukiwaniu nowych kierunków młodszego pokolenia wymyśla swój własny nowoczesny sposób. Na przykład subkultura futering nie niesie negatywnych objawów, więc firma jest postrzegana bardzo dobrze. Członkowie grupy młodzieży nie noszą buty na każdą pogodę.

Ze względu na szeroki rozrzut Internecie jest coraz bardziej przybiera na sile subkultury graczy. Dzisiejsza młodzież coraz częściej ukrywa się od rzeczywistości w wirtualnym świecie. Wiele małych dzieci są już pewnie zarządzać tablety, czytniki i telefonów komórkowych. Ale to głównie fałszywe wymiana prawdziwych namiętności, które nakładają rodzicom zaoszczędzić swój czas i wysiłek. Po tym wszystkim, kiedy dziecko jest zajęty gry gry komputerowe, to nie wymaga wiele uwagi i opieki. W rzeczywistości problem tej subkultury jest bardzo głęboka, a rodzice muszą mieć pewność, aby podjąć pewne środki, jeżeli dziecko ma lub grę komputerową uzależnienia.

Charakterystyczne cechy nowoczesnych trendów młodzieżowych

Subkultury młodzieżowe współczesnego świata charakteryzuje zwiększenie liczby działań stowarzyszenia. Ponadto dzisiejszej młodzieży są coraz bardziej zanurza się w otwartych przestrzeniach Internetu. Oni szukają w sieci podobnie myślących, zorganizować spotkanie, posiadają akcji. Istnieją trzy cenne społecznie orientacja współczesnych subkultur:

 1. Prospołeczne kierunek odniesienia subhodowli ruch i gry role-playing.
 2. Antyspołeczne kierunek: punk, metal, emo i hipisi.
 3. grupy antyspołeczne, podobne do dorosłych subkultury przestępczej: skinheadzi w swej radykalnej formie.

Kwalifikuje subkultury młodzieżowej i jak włączenie grupy w życiu młodego człowieka. Są zajęcia behawioralne i grupowe. W pierwszym przypadku, nastolatki trzymać charakterystykę wybranej grupie styl ubierania, zachowania i komunikacji. Obszary takie charakteryzują podejmować żadnego działania. Należą emo, biodrówki i gotowe. Innymi słowy, młodsze pokolenie zmieni tylko obraz zewnętrzny i styl zachowania.

Aktywności subkultury – te społeczności, które są oparte na pasji do konkretnej działalności, która wymaga pewnych działań. Ta grupa może zawierać parkurschikov, graffistov, roleplayers.

Co przyciąga młodzieżowych subkultur

subkultury młodzieżowe na poziomie osobistym – jest to sposób na osiągnięcie samoocenę i zrównoważyć negatywny stosunek innych ludzi do siebie. Niezadowolenie z własnego stylu zachowania, ciała standardów niedopasowania kobiecości lub męskości. Subkultury, których wykaz jest ogromny i zróżnicowany, pozwalają młodym ludziom dać sobie aurę szczególnie uderzające indywidualność.

przyczyny społeczno-psychologiczny uważany atrakcyjną nieformalny styl życia, który wymaga odpowiedzialności, wytrwałości i determinacji, w przeciwieństwie do ogólnie przyjętych w żądań społeczeństwa. Istnieją trzy możliwe konsekwencje wpływu na socjalizację subkultur młodzieżowych:

 1. Pozytywna orientacja, która przejawia się w społecznym i kulturowym samostanowienia, samorealizacji i twórczego eksperymentowania z obrazami, styl zachowania i tak dalej.
 2. Kierunek społeczno-ujemne, co występuje w łączenia subkultur karnych, ekstremista, narkotyki i alkohol.
 3. Indywidualnie, negatywna tendencja przejawia się w ucieczce od rzeczywistości, aby uzasadnić swoje infantylne zachowanie, unikanie tożsamości kulturowej i społecznej.

Które obszary dominują w danej subkultury określić dość trudne. Tym bardziej trudno zrozumieć, jak to wpływa na obraz życia ludzkiego. Współczesne trendy zaangażowania młodzieży w jej różnorodności i wyzywającym wyglądem i zachowaniem. Jednak warto zauważyć, że przynależność do określonej grupy społecznej – zjawisko jest zwykle przemijające. Zasadniczo hobby subkultury zaczyna się w wieku 13 lat i do 19 lat przechodzi. Przez tego wieku, człowiek zmienia swoje hobby lub nowo interpretuje wartości życia. Jednak istnieją wyjątki od tej granicy wieku, na przykład, Rockers subkultury nie ma ograniczeń czasowych. Można spotkać ludzi i dojrzewać wśród przedstawicieli tej społeczności, a czasem nawet starsze. Zostali wierny ich młodzieńczych pasji i nadal słuchać rocka grupy muzyczne lub zabawy. Jako zasadę należy przyjąć, rockers subhodowli są te osoby, które w dorosłym życiu nie są gotowe do odpowiedzialnego i samodzielnego życia.

Specjalne funkcje obejmują subkultury nastolatków i ich niestałości w zachowaniu. Wielu nastolatków są niestabilne psychika, która w dużej mierze zależy od tego, jak są ich relacje z rodzicami. Jeżeli związek z bliskich osób ma oddalenia, szanse, że dziecko będzie objęte wpływów zewnętrznych, są coraz częstsze. Po tym wszystkim, nastolatek potrzebuje dialogu, porady i zrozumienia. Jeśli rodzina nie otrzyma tego wszystkiego, będzie szukać wsparcia w kręgu osób bliskich w ducha i morale. Bardzo często zachowanie diviantnoe dziecka w okresie dojrzewania wiąże się ze złym przykład z zewnątrz. Może to być TV, złe rzeczy towarzysze w firmie i tak dalej. Aby uniknąć negatywnego wpływu na dziecko, rodzice muszą nawiązać kontakt lub remis w tym celu starszy młodzieży.

Źródła wygląd subkultur w Rosji

Rosyjska młodzież subkultur wygląd z kilku powodów. W ciągu ostatnich 15-20 lat, codzienne życie dzieci i dorosłego społeczeństwa uległa radykalnym zmianom. Otwartość kultur Wschodu i Zachodu silnie wpłynęły na światopogląd ludzi, roztwór wiele tradycji, stabilne relacje, wartość rosyjskich obywateli. Przynajmniej w znacznym stopniu wpływa na życie ludzi i nowej rewolucji naukowej i technologicznej, co jest związane przede wszystkim z pojawieniem się zjawiska takie jak komputery, telefony komórkowe, internet.

Zasadniczo subkultury młodzieżowe szerzyć spontanicznie. Chociaż często jest wystarczająca dla takiego rozszerzenia przyczynia się do mediów, partia, trendy, i tak dalej. Jest też inny sposób – organizacje komercyjne i młodzież są podstawą form wypoczynku młodzieży, spontanicznie istniejących oraz tworzenie zorganizowanej kierunek. Jako przykład tańca ulicznego. Jednak proces ten wymaga specjalnego podejścia. Eksperci uważają, że interakcja z potencjalnie pozytywnych informals powinny być prowadzone przez trzech zasad: trzeba skoordynować z liderami, zapewnić im wszystko, co niezbędne dla wydarzeń i koordynowanie ograniczenia zachowań i działań prowadzonych w trakcie działań.

Strategia działań młodzieżowych

Jeśli weźmiemy pod uwagę działania młodzieży z punktu widzenia edukacji społecznej, możemy wyróżnić trzy główne strategie pedagogiczne. Nie zwracają uwagi, nie wykluczają spontaniczne wnikaniu w życiu społecznym, a dopiero później do pracy, lub do analizy potencjału subkultur młodzieżowych w zakresie dodatkowych metod edukacyjnych i korzystać z nich w interesie osobistym rozwoju dzieci i młodzieży.

Potencjał subkultur młodzieżowych w zakresie edukacji jest to, że rodzaje i formy aktywności nastolatków i młodych ludzi, którzy, niezależnie od sfery edukacyjnej w środowisku wolnym komunikacyjnej młodzieży, mają społecznie pozytywne. Ale konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oprzyrządowania pedagogiczną.

W rzeczywistości, nowoczesne metody edukacyjne praktycznie żadnego kontaktu z tych wspólnot młodzieżowych i nastolatków. Ponadto, ten styk występuje głównie w obozach letnich, organizacji dziecięcych i rzadko w szkołach średnich.

Co do zasady, styl życia, zachowania i zewnętrznych oznak subkultury nastolatków i młodych ludzi, których w sposób negatywny, co przyczyniło się do aktywnego imitacja przedstawicieli tych społeczności pewna nieosłonięte części młodzieży. To z kolei doprowadziło do rozprzestrzenienia się tych subkultur poza jednym kraju. Niemniej jednak, zmienność i inne cechy charakterystyczne subkultury był pod ogromnym wpływem warunków etnicznych i społecznych. Na przykład, radzieckie hipisi trochę jak członków tej subkultury krajach zachodnich. Nowoczesne rosyjscy skinheadzi są bardzo różni się od pierwszych brytyjskich skinheadów.

Gwałtowne protesty młodzieży w krajach zachodnich w 60-70 lat, a w sowieckiej i postsowieckiej przestrzeni w drugiej połowie lat 90-tych doprowadziły nie tylko do zmniejszenia aktywności społecznej wśród młodzieży, ale służył jako rozwój pewnych tendencji do ucieczki. Charakterystyczną cechą współczesnego świata jest zwiększenie liczby protestu subkultur młodzieżowych, a także różne formy. Tak więc, można powiedzieć, że istnieją nowe subkultury których lista rośnie.