320 Shares 8111 views

Co zrobić, gdy odkrył, ukąszenie pająka?


Pająki – przedstawiciele świata przyrody, postawa, do której większość ludzi ma bardziej negatywny. Tak, ktoś boi się nimi, gdy ktoś brzydki pająk jest na ciele i nogi są w ruchu lub łaskotanie. Ale są tacy, którzy, przeciwnie, uwielbia pająki, a nawet zbierając swoje poglądy, rozłożenie całej rodziny w ich domu. Niektórzy mówią, że do cięcia pakietów, inni starają się je chronić. Po tym wszystkim, oni też są dziełem Boga. Ale dzisiaj nie idzie o zniszczenie lub zostawić rodzinę pająka. Przekonajmy się więcej, skutki ukąszenia pająka, co się dzieje w przypadku ataku tego zwierzęcia.

Pająki są bardzo ważne. Jeśli je zniszczyć, to zakłócił równowagę w przyrodzie. Jedzą szkodliwych owadów, zapisz roślinności. Na przykład, pająk zjada liść rolki, skoczogony mszyce niż zapisuje i kultury winogron i drzew owocowych, i pola kultury. Ponadto, te przedstawiciele natury są pokarmem dla ptaków. I ludzie poważnie zranić. Poison pająki są szeroko stosowane w medycynie. Leki przygotowane w oparciu o nią, chronić przed wieloma chorobami.

Jeśli ugryziony przez pająka, wiesz, ignorować powierzchnia nie może być pozostawiona. Wśród pająki są całkowicie nieszkodliwe przedstawiciele i zabójcze. Ponadto, są one uważane za drapieżniki. Ot tak bez powodu pająki zazwyczaj nie atakują. Tak, i nie atakują. Jeśli ktoś najechał na ich terytorium, zastraszony, że, podobnie jak wszystkich żywych stworzeń na naszej planecie, są chronione.

Nie wszyscy członkowie rodziny pająka są trujące i stanowią zagrożenie dla ludzi. Jednak, aby żyć blisko nich dla ludzi jest zawsze niebezpieczne. I to nie jest bardzo miłe. Wiele z obecności pająka powoduje panikę i terror.

Rozważmy kilka z tych rodzajów zwierząt i dyskutować, co zrobić, jeśli znalazłeś ukąszenie pająka na ciele.

Najczęściej w domu danej osoby można znaleźć pustelnik pająka. Dowiedzieć się, że nie będzie trudne. Z tyłu jego charakterystyczny wzór – skrzypce kształcie. On mieszka w ciemnych miejscach: w piwnicach, spiżarni, garaży. Aktywny odludek pająk w nocy. Nie gryzą go śmiertelna dla dorosłego, ale jest to bardzo bolesne. Na obszarze zagrożonym pierwszy pojawia się zaczerwienienie, a następnie lekkim pieczenie i swędzenie. Po 6-8 godzinach, osoba odczuwa ból w miejscu ukąszenia i ujawnia blister (jak oparzenia). Przez czas blister zastąpiony wrzodów imponującą głębię. Równolegle do pogorszenia stanu ogólnego mogą być obserwowane: wzrost temperatury, to jest reakcja alergiczna, nudności. Dla dzieci pustelnik ukąszenie pająka jest bardziej niebezpieczne. Organy dzieci nie mogą poradzić sobie z trucizną. W medycynie, istnieją przypadki, w których dzieci zmarły od jadu pająka porcje pustelnika.

Nieprzyjemne i będzie spotkanie z przedstawicielem. Krzyżak ukąszenie pająka, pociąga za sobą również poważne konsekwencje dla danej osoby. Szczególnie obawiano zgryzu kobieta, która jest w okresie godowym lub w czasie składania jaj. Gdy zgryz natychmiast istnieje niewielkie pieczenie i mrowienie. Pół godziny później, kiedy trucizna zaczyna działać, powiedzmy głowy, słaby stan, bóle stawów. W niektórych objawów choroby są podobne do grypy.

Co zrobić, gdy ugryziony przez pająka?

Po pierwsze, należy pamiętać, że kim jesteś atakowany i zaatakowany (o ile, oczywiście, jest to możliwe). Ważne jest, aby określić, jaki rodzaj pająk wstrzykuje jej jad do ofiary. Ponieważ ich jad jest inny, a dalsze leczenie zależy od prawidłowej diagnozy. Na przykład, ukąszenie tarantuli powinny być jak najszybciej wejść do surowicy antidotum.

Po drugie, gdy kęs pająka należy przemyć wodą z mydłem i zastosować bandaż maści, kojące swędzenie. Scratch nie jest wcale niemożliwe.

Po trzecie, jeśli istnieje podejrzenie, że trujący ukąszenie pająka, powinna ona wynosić powyżej obszaru dotkniętego zastosować bandaż ciśnienia. Pomoże to spowolnić rozprzestrzenianie się jadu przez organizm z krwią.

Po czwarte, jak najszybciej skierować do lekarzy. Zdarza się, że każda minuta jest cenna.