321 Shares 6644 views

Miliony Amerykanów wierzy, że mleko czekoladowe otrzymuje od krów z brązowym kolorze

Jeśli pójdziesz na stronie Centrum Innowacji Badań amerykańskich produktów mlecznych, można przekonać się, że jednym z najczęściej zadawanych pytań związanych z czekolady mlecznej. To brzmi tak: „Czy czekolada mleczna uzyskuje od krów z brązowym kolorze?” Przedstawiciele Ośrodka odpowiedział na to pytanie jasno i grzecznie: „W rzeczywistości, czekolada mleczna, jak również wszelkie smaku – jest krowie mleko kolor biały z dodatkiem środków aromatyzujących i substancje słodzące”.

Co Amerykanie myślą o pochodzeniu mleka czekoladowego

Czy ktoś naprawdę można zakładać, że krowy są w stanie produkować wielobarwne mleka, takich jak czekolada? Trudno w to uwierzyć, ale według statystyk, 7 procent Amerykanów wciąż wierzą w niego.

Proste obliczenia pokazują, że 7% – jest 16,4 miliona osób w całym kraju, którzy uważają, że czekolada milkshake potencjalnie można pić bezpośrednio z wymion krowy.

Te dane statystyczne zostały uzyskane za pośrednictwem krajowego reprezentacyjnego badania, a wyniki bardziej niepokojące. Okazuje się, że 48% respondentów nie są pewni, gdzie pojawia się czekolada mleczna. Jeśli te wyniki są ważne dla kraju jako całości, a potem okazuje się, że 154.272 milionów ludzi w Ameryce, nie ma pewności, jak będzie wyglądał znajomo cały produkt.

Kilka interesujących faktów

Niestety, nie jest to odosobniony przypadek, kiedy Amerykanie nie są świadomi pochodzenia żywności na ich stole. Badanie przeprowadzone na początku lat 90., wykazały, że 20 procent dorosłej populacji Ameryki nie wiedział, że hamburgery są wykonane z mięsa krów.

Co dziwne, Centrum Innowacji dla produktów mleczarskich wykazały również, że 37% ludzi potajemnie pić mleko prosto z pojemnika w lodówce, a kolejne 29 procent wykorzystywać swoje dzieci jako pretekst, aby kupić mleko czekoladowe i pić sam.

Badanie, w którym wzięło udział ponad 1000 dorosłych, wykazało również, że 95 procent Amerykanów zawsze mieć w lodówce każdego rodzaju sera. Mamy nadzieję, że specjaliści Centrum przeprowadzi kolejne badanie, aby dowiedzieć się, jak wytłumaczyć istnienie amerykańskiego sera pleśniowego. Być może niektórzy uważają, że jest on wytwarzany z mleka krów niebieski?