755 Shares 3804 views

Środki "Dufalac" dla dzieci. Funkcje aplikacji

Częstym problemem u noworodków, wraz z biegunką, jest zaparcie. Często, gdy wystąpi ten stan, rodzice panikują. Eksperci przypominają, że jeśli dziecko ma zaparcia lub jakiekolwiek inne zaburzenia, nie należy angażować się w leki samodzielne. Przed użyciem jakichkolwiek leków, skonsultuj się z pediatrą. Niewątpliwie jednym z najbardziej skutecznych sposobów eliminacji zaburzeń układu pokarmowego u dziecka jest dostosowanie sposobu karmienia matki karmiącej. Są jednak dzieci, które są na sztucznym karmieniu, więc są pozbawione możliwości uzyskania niezbędnych substancji z mlekiem. W takim przypadku lekarz przepisze leki. Jednym z takich środków jest Dufalac. Dla dzieci ten lek jest bezpieczny. Rodzice zauważają również wysoką sprawność obiektu.


Lek "Dufalac". Opis

Lek jest prawie nie wchłaniana. Działanie leku rozpoczyna się w jelicie, gdzie jest ono rozcięte przez mikroflory. Ze względu na działanie leku, perystaltyk jest znormalizowany i funkcje jelita są przywracane. Wraz z tym stymuluje się wzrost i rozprzestrzenianie patogennych drobnoustrojów. Niewątpliwą zaletą leku "Dufalac" (dla dzieci) jest brak uzależnienia od niego. Ponadto, lek nie wpływa na wchłanianie przydatnych składników i witamin, które wchodzą do organizmu z pożywieniem.

Schemat dawkowania

"Dufalac" jest zalecany dla dzieci do jednego roku w 2,5 mg, od 1 do 5 lat – 5 mg, od pięciu do dziesięciu lat – 10 mg na jeden wniosek. Podać lek dwa razy dziennie. Czas trwania terapii uzgadnia się z pediatrą.

Działania niepożądane leku "Dufalac" (dla dzieci)

Lek jest dobrze tolerowany przez pacjentów w różnym wieku. W niektórych przypadkach prawdopodobne jest wystąpienie niepożądanych konsekwencji. W szczególności może dojść do kolki, a tworzenie się gazu może wzrosnąć. Jednym z najczęstszych działań niepożądanych jest biegunka. Ten stan rozwija się, gdy dawka zostanie przekroczona lub jeśli występuje zwiększona wrażliwość na składniki leku. Reakcje alergiczne są rzadkie. Jak podkreślają eksperci, wysypka na skórze, podrażnienie i inne zewnętrzne objawy pojawiają się także z powodu nietolerancji. Płuc, delikatność w obrębie jamy brzusznej zazwyczaj przechodzi niezależnie po zaprzestaniu stosowania.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się stosowania leku "Dufalac" u dzieci z niedrożnością żołądka i jelit, galaktozemią, nadwrażliwością.

Dodatkowe informacje

Przy przepisywaniu terapii rodzice powinni być poinformowani, że laktuloza zawarta w lekach może obniżyć poziom pH jelita grubego. Dlatego leki, których uwalnianie występuje przy pewnej równowadze kwasowo-zasadowej, może zmniejszyć aktywność. Jeśli wystąpią objawy niepożądane lub przedawkowanie, należy zasięgnąć porady pediatry. Specjalista w takich przypadkach dostosuje schemat przyjmowania lub mianowania innego leczenia.