185 Shares 1609 views

Wydala hiacynt: kiedy sadzić

Większość cebulek kwiatowych można wyjechać do domu i dać do przyjaciół i rodziny jako wyjątkowy prezent na Nowy Rok i Boże Narodzenie. Jednym z najbardziej bezpretensjonalny do warunków uprawy roślin jest uważany hiacynt. Kiedy sadzić je do szybkiego zarodku sugerują doświadczonych ogrodników. Wybór tej rośliny jest łatwe do wyjaśnienia egzotyczny zapach i długotrwałe kwitnienie (do 3 tygodni). Jasny kwiatostan przylegające tułowia i pozwalają umieścić w jednym pojemniku, kilka żarówek.


W celu uzyskania roślina kwitnąca, trzeba zdecydować, kiedy sadzić hiacynty do danego święta. Wybrana na zmuszanie duża, gęsta i niekoniecznie zdrowe, zwłaszcza związane z gwałtownie materiał vshodyaschego odmian. Wraz z odpowiednimi bulw nabyć szczególną gleby odżywcze. W skrócie garnku lub rondlu, traktowane podłożem i gęsto rozmieszczone sadzonek. Jednak konieczne jest, aby pozostawić niewielki odstęp między żarówkami, górna nie mogą być pokryte ziemią, lub mogą gnić lub hibernacji aż do wiosny.

Tak więc, aby uzyskać flower od Bożego Narodzenia, kiedy sadzić hiacynty w spadku? Idealny czas będzie środku lub na końcu września, wielu ogrodników w tym czasie żarówki są wybierane na zimę, a może być dość tani zakup wysokiej jakości materiału rozmnożeniowego. Natychmiast po wylądowaniu trzeba umieścić zdolności w ciemnym pomieszczeniu o temperaturze około 5 ° C do dobrze zakorzenione młodego hiacynta. Kiedy roślina „zimowe” kolory wpadł na pomysł w mojej głowie mieszkaniec miasta, może on być stosowany do roślin konwencjonalnych lodówkę. Uwaga: w żadnym wypadku nie jest konieczne, aby umieścić płaską antenę w zamrażarce lub posiadają żarówkę na brudnych półkach obok niszczejących lub kiełkującego warzyw.

Pojemność utrzymane w ciemnych i zimnych około 6-10 tygodni, ciągle sprawdzając gleby do sucha. Gleba powinna być regularnie nawilżać z atomizerem lub chorują lub drobny hiacynt. Kiedy sadzić ma ona stałe miejsce? Gdy tylko osiągnięte pędy 3-5 cm miskę bierze się pod światło w pomieszczeniu, w którym utrzymywano temperaturę około 12 ° C, co ilość dni popycha bliżej okna i po 1-2 tygodniach oglądał pąków.

Jeśli celem jest, aby rozwijać domu hiacynt, kiedy sadzić żarówki zależy od dostępnych na zmuszanie termin. Na prezent na 8 marca, można umieścić roślinę w grudniu lub na początku stycznia, a dla świąt noworocznych – w połowie września. Aby hiacynt dał więcej kolorów, musisz upewnić się, że spodek nie było w pobliżu akumulatora i przeciągami. W tym samym czasie musi być stale utrzymywane w temperaturze 16-20 ° C gleba powinna być zawsze wilgotne, bez suszenia i gromadzenia się wody. Jako nawóz, można użyć dowolnego kwiat nawozu płynnego, który można łatwo kupić na rynku lub w specjalistycznych sklepach.

Pamiętaj, że w podobny sposób uprawiane rośliny umierają zaraz po kwitnieniu. Wyjątkiem są przypadki, gdy duża silny korzeń cebula w ogrodzie. Ale nadzieja na ponowne destylacji nie jest konieczne w domu, nawet podczas korzystania z nowej fangled nawóz lub specjalnych technologii ochrony materiału rozmnożeniowego. Jest o wiele łatwiej kupić świeżych cebul hiacynt na przyszłe święta i prezenty.