195 Shares 1515 views

Prawidłowy tryb dnia dziecka w ciągu 2 lat

Istnieje wiele zawodów i czynności, ale jednym z najbardziej złożonych na świecie – praca z matką. Edukacja i opieka nad dzieckiem wymaga całkowitego poświęcenia. W ciągu dnia moja matka nie będzie znowu karmić dziecko, aby towarzyszyć na spacer, przeprowadzić szereg procedur higienicznych. Większość kobiet na urlopie macierzyńskim do prac domowych i marzy o czasie osobistego. Jak zdobyć to wszystko? Plan ratunkowy. Oferujemy Państwu przykładowy tryb dnia dziecka od 2 lat.

Mode – co to jest i do czego służy?

Każdy świadomy mama wie, że dwa lata należy karmić dziecko 3-5 razy dziennie, aby zmniejszyć spacer i uśpić w ciągu dnia. Jeśli wykonasz wszystkie kroki przypadkowa, dość łatwo się zagubić. Chcesz wszystko, aby dotrzymać kroku i spokój? Zrób codzienne dziecka w ciągu 2 lat, jeśli nie zostały wykorzystane przed planowania. Jest to zorganizowany ciąg czynności w ciągu dnia. Użyteczny tryb dnia i dla dziecka. Dzieci, które mieszkają „zasadom”, są coraz bardziej spokojny, zorganizowany. Takie dzieci nie mają problemów z apetytem, wstać wcześnie i terminowe snem. Jeśli przestrzegać reżimu od wczesnego dzieciństwa, dziecko z powodzeniem dostosowuje się do przedszkola, a potem do szkoły.

Indykatywny Plan Działania

Codzienne rutynowe dla dziecka powinny opierać się na ich potrzeby. W ciągu dwóch lat większość dzieci nie mają problemów ze snem. Dziecko śpi w nocy około 10 godzin, budzi się tylko w szczególnych przypadkach. Daytime snu jest bardzo ważne dla pełnego rozwoju dziecka. W ciągu dwóch lat wystarczy położyć dziecko na 1,5-2 godziny w środku dnia.

Teraz można wziąć kawałek papieru i spróbuj naszkicować szorstką codzienne dla własnego syna lub córki.

Najlepszy czas przebudzenia dla roczniaków uważane 7,00-8,00 rano. W związku z tym, że łóżko powinno być zainstalowane nie później niż 22.00 dziecka. Jeśli nie zamierzasz dać dziecko w przedszkolu, wzrost może być przeniesiona do 8.00-9.00. Należy jednak pamiętać, że przed snem ruszy na godzinę w tej sprawie.

W ciągu dwóch lat, dziecko jest karmione tabeli dorosłych zaleca się podzielić dzienną porcję na trzy posiłki i dwa dodatkowe. Oprócz śniadania, lunchu i kolacji, aby uczynić swoje codzienne obiad i planujemy drugą kolację. Podczas tych przekąsek są odpowiednie mleko i produkty mleczne i ciastka, owoce i inne zdrowe przekąski.

Konserwatywne pediatrzy i nauczyciele zalecają codzienny spacer na świeżym powietrzu przez co najmniej 2 razy dziennie przez dwie godziny. Nowoczesne moms trudno przestrzegać tej reguły przez cały rok. Starają się szkolić się wychodzić na spacer z dzieckiem dwa razy dziennie przez około godzinę w sprzyjających warunkach pogodowych.

Jakie inne elementy powinna zawierać 2 lata reżimu dziecka? Pozostały czas staramy się równomiernie rozprowadzać między działaniami rozwojowymi (artystycznych, sportowych i muzyki) i gier.

Moje codzienne dla dziecka 2 lata domu: próbka

Proponujemy przykładowy rozkład dnia dla dziecka, dwa lub trzy lata. W związku z tym, tam są wszystkie niezbędne zabiegi i zajęcia dla dzieci. Jednak codzienne jest inny i unikalny dla każdej rodziny. Na podstawie próbki, można łatwo stworzyć swój własny plan, niczego ważnego nie zapominając.

 • 8.00. Podnoszenia.
 • 8.00. ładowanie higiena rano.
 • 8.30. Śniadanie.
 • 9.00. Zajęcia edukacyjne / Gry.
 • 10.00. Chodzić.
 • 11.30. Gier.
 • 12.00. Lunch.
 • 12.30. Przygotowania do dziennej łóżku.
 • 13.00. Sen.
 • 15.00. Zajęcia edukacyjne / Gry.
 • 16.30. Snack (przekąska).
 • 17.00. Chodzić.
 • 19.00. rodzinny obiad.
 • 19.30. Zajęcia edukacyjne / Gry.
 • 21.00. Higiena wieczorem, przed snem rytuał.
 • 22.00. Sen.

Podobnie jak wiele współczesnych matek dni planingi może wydawać się zbyt nudny i „prawo”. Gdzie wolny czas dla rodziców, pytasz. Jest to cały czas, dopóki dziecko jest zajęty „opcjonalne” rzeczy, musi bawić i rozwijać? Pozycja „zajęcia edukacyjne / gry” wymaga połączenia z matką lub pojedynczej gry lub twórczej aktywności dziecka. Proponowana próbki w ciągu dnia służy tylko trzy szczeliny czasowe przydzielone do tego rodzaju działalności. Jednym z nich może być przeznaczone na rysunku, drugi – z projektantem gier i innych zabawek, trzeci – lekcji na AIDS. Jeżeli aktywność poznawczą gier i wyróżnia się na godzinę lub więcej czasie, oferują dzieciakowi kilka czynności. Niech pierwsze 10-20 minut dziecko bawiące się sam, wtedy proces dołączy mamę, a następnie razem można nauczyć się czegoś nowego.

Jak rozpocząć dzień?

Nawet jeśli dokonały codziennej rutyny z dziecka 2 lat na zegarze, nie spiesz się, aby włączyć do jego mieszkania na koszary wojskowe. Kochanie, nie uczęszcza do przedszkola, nie mam się obudzić budzik. Niech obudzić się 20 minut później niż w zaplanowanym czasie, lub godzinę wcześniej. Dotrzymanie terminu będzie zmniejszenie walking czasu lub „wolne” Godziny dla gier. Po przebudzeniu należy umyć i ubrać. Następnie nadszedł czas, aby zrobić proste ćwiczenie, po którym w dobrym nastroju, możesz iść na obiad. Czy Twoje dziecko grać trochę orzeźwienia. Zaraz po śniadaniu, wiele matek wolą dać sobie trochę czasu i realizację Spraw Wewnętrznych. Produktywnych godzin porannych można przeznaczyć na działania rozwojowe. Jeśli na twarzy dobrej pogody, jednocześnie relaksując się w domu po śniadaniu, przygotuj się chodzić bezpiecznie.

Spacer, kolacja i spać

Świeże powietrze i aktywność fizyczna to konieczne dla harmonijnego rozwoju dziecka są. Wybierz wygodne ubrania do chodzenia po sezonie. Co zabrać dziecko na ulicy? Połączyć pobyt na placu zabaw z aktywności poznawczej. Dyskusja na temat zmian pór roku, i zwrócić uwagę dziecka na świat.

Po ulicy jest czas, aby zmienić ubranie i zjeść. Jeśli czas pozwoli, można grać trochę. Następnie należy przygotować się do snu w ciągu dnia. Postaraj się karmić dziecko i położył się spać w tym samym czasie. Tryb dziecka musi być zbudowany w ciągu 2 lat, tak że nie jest przemęczony i nie czuć głodu.

Punktem wieczorem …

Co zrobić po przebudzeniu? Daytime snu pozwala dziecku odpocząć i nabrać sił do nowych zwycięstw i odkryć. W godzinach wieczornych, dziecko może grać, wykonywać pewne kreatywność z mamą, pójść na spacer i porozmawiać z członkami rodziny, którzy wrócili do pracy. Nie zapomnij nakarmić dziecko podwieczorek i kolacja. Ostatnim z głównych posiłków powinien posiadać nie później niż 2 godziny przed snem. Po to jest możliwe, aby zorganizować jeszcze jedną przekąskę, podczas którego oferta dziecko jogurt, kakao i jogurt i muffin. dzień i dieta dziecka 2 lat muszą być zgodne z jego wymaganiami. Nie jest konieczne, aby wymusić-karmić dzieci, nie chce zjeść obficie, ale dziecko nie może głodny wieczorem.

Pójściem do łóżka na czas

Wieczorny rytuał – specyficzna sekwencja działań wykonywanych na codzień. Wiele dzieci są trudne do szybko uspokoić przed snem. Ale jeśli prawidłowo zorganizować snem, problemy z nim nie występuje. Aby przygotować się na resztę nocy powinna wynosić około półtorej godziny. Poproś dziecko, aby oczyścić się ze wszystkich zabawek. Wymagane składniki wieczór rytuał przed snem – higiena i dziecko niosek w łóżku. Wiele dzieci chętnie do kąpieli w wannie pełnej wody. można umieścić na piżamę i idź do łóżka po uzdatnianiu wody. Najbardziej popularną częścią rytuału wieczornego – czytania przed snem. Bez względu na harmonogram i codzienne u dziecka może być 2 lat, starają się uczynić tę wspaniałą tradycję w nim.

Tajemnice odpowiedniego przygotowania codziennej rutyny

Codzienne planowanie – ważną częścią edukacji. Jeśli dziecko jest często kapryśny „bez przyczyny” lub wymaga stałej uwagi, warto pomyśleć, co robił przez cały dzień. Prawidłowe rozmieszczenie stresu fizycznego i psycho-emocjonalnego podczas jawie – klucz do dobrego samopoczucia i zdrowia dziecka. W jaki sposób można dokonać prawidłowej tryb dzień dla dziecka 2 lata? Fix dokładny czas na posiłki i sen. Wszystkie przedziały czasowe pomiędzy tymi punktami jest alokowana do aktywnej i pasywnej gry, gimnastyki i zajęć intelektualnych. Bądź przygotowany na to, że każdy dzień będzie odbiegać od planu. Nigdy nie zmuszać dziecka do zrobienia czegoś wbrew jego woli.

Jak nauczyć dziecko do codziennej rutyny?

Jeśli tryb przybliżonej dnia dziecka dokonane w ciągu 2 lat, to jest czas, aby zacząć go śledzić. Powiedz dziecku sekwencję planowanych działań. Jeśli wcześniej nie posiadał plany, być przygotowany na to, że na początku dziecko może aktywnie przeciwdziałać takiej innowacji. Staraj się delikatnie i dyskretnie zarządzać pielęgnacji niemowląt. Im mniejszy wiek dzieci, tym łatwiej są przyzwyczajeni do czegoś nowego. Im wcześniej wejść w tryb dnia, tym łatwiej będzie trwać przez nią. Można zrobić duży plakat z obrazem sekwencji działań w ciągu dnia. Zawiesić swoją pracę w widocznym miejscu, i niech to będzie jasne przypomnieniem dla dziecka.

Codziennie – od słowa „porządek”

Sama definicja „tryb dzienny” Wiele zaawansowanych moms wydawać się nudne i przestarzałe. Gdzie planingi wycieczki, aby odwiedzić znajomych i odwiedzić centra rozwoju, a także inne wydarzenia, „nie pasują” do odstawić na 2 godziny chodzenia? W rzeczywistości, co tryb dnia dziecko ma 2 lata, to do mamy. W związku z powyższym, jeżeli dziecko uczęszcza regularnie kilka klas, mogą bezpiecznie zrobić w codziennej rutyny. Jeśli chodzi o rozrywkę – nie je porzucić. Jeśli pójdziesz do teatru lalek, wizyta w zoo, lub – tryb dostosować. Nie zapomnij, aby karmić dziecko w czasie i, jeśli to możliwe, umieścić go do snu w ciągu dnia.

Korzystanie i ogólnego systemu dzień matki i dziecka

Stać się spokojny i uporządkowany, a najbardziej tryb mama dnia będzie pomóc dziecku w wieku 2 lata. Komorowski – pediatra najwyższej kategorii – Rada zorganizować poprawną kolejność dla dziecka rodzicom spokój. I to nie jest żart! Naucz dziecko do określonej sekwencji działań w ciągu dnia, moja matka zawsze będą wiedzieć wcześniej, czego potrzebuje, aby mieć czas. Dzieciak też będzie spokój i nikt nie będzie kłócić się z rodzicami i zepsuty bez powodu. Tryb dzień jest przydatna do każdej rodziny. Spróbuj żyć „zgodnie z planem” – i zdasz sobie sprawę, jak wygodne jest!