810 Shares 7669 views

8 oznacza, że nie można żyć bez telefonu

Czy możesz żyć bez telefonu? To pytanie wymagało od studentów w nowym filmie dokumentalnym stworzonym dla BBC Iplayer. To straszny pomysł, ale skąd wiesz, czy masz problemy z uzależnieniem od telefonu?


Oto niepowtarzalne oznaki uzależnienia od gadżetu, które pomogą Ci zidentyfikować problem. Jeśli przeczytasz ten artykuł z telefonu, możesz uznać go za dziewiąty znak.

Rano, najpierw sprawdź telefon

Pierwszą rzeczą, która Cię interesuje rano jest możliwość pominięcia niektórych ważnych postów w sieciach społecznościowych, a nie podstawowych funkcji Twojego ciała. I chociaż jesteś pewien, że nie ma nic złego w tym.

Nawet jeśli chcesz być w mediach społecznościowych i publikować nowe posty, nie powinna to być pierwsza rzecz, którą robisz rano. Sprawdzanie Facebooka przed wyjściem z łóżka to zły pomysł, ponieważ przez kilka godzin możesz utknąć w sieciach społecznościowych, zapominając o naprawdę ważnych sprawach.

Samice są dla Ciebie ważniejsze niż rodzinne połączenia

I nie rozumiesz, dlaczego nadal do ciebie dzwonią. Nie możesz odłożyć tak ważnego zawodu, aby rozmawiać z krewnymi.

Regularnie siadasz późno w nocy, przewijając linię wiadomości

O 2 nad ranem wciąż się śnię, bo nie możesz oderwać się od telefonu? Nie martw się, nie jesteś sam. Ogromna liczba osób zatrudnionych jest tak samo. Po pierwsze, sprawdź Instagram, a następnie przełącz się na "VKontakte", decyduj się zobaczyć, co nowego na Facebooku, a następnie powtórz to jeszcze raz. Wszystko co musisz zrobić, to po prostu przewiń wiersz wiadomości i spójrz na wspomnienia, aktualizacje znajomych i nowe zdjęcia. To w zasadzie trwa cały czas.

Wyrzucony akumulator jest najgorszym lękiem

Ponieważ gorsza szansa bycia poza zasięgiem przyjaciół online może być tylko własnymi myślami, które zaczynają się martwić, jeśli nie wiesz, co zrobić z samym sobą.

Twój telefon jest pełen filmów, które kręcono na koncertach

To irytuje każdego, nawet ludzi, którzy strzelają. Nie możesz przestać i nadal kręcić film, nawet jeśli wiesz, że nigdy nie zmienisz tego filmu. Ogromna liczba tych filmów zajmuje całą pamięć telefonu, ale nie można sobie wyobrazić, że można obejrzeć inny koncert bez konieczności usuwania nowego filmu.

Oczywiście wszystkie aplikacje w telefonie są otwarte

Wysłałeś nową wiadomość? A może nie? Nie masz pewności, więc najlepiej sprawdzić wszystkie aplikacje naraz. Nagle coś przegapiłeś, a w niektórych sieciach społecznościowych był post, który musisz zobaczyć?

Nie masz czasu na komunikowanie się ze znajomymi.

Spędzasz dużo czasu na Instagramie, ale nie masz nawet jednej godziny dziennie, aby spędzać czas z prawdziwymi ludźmi, którzy chcą z tobą rozmawiać. I chociaż szczerze wierzysz, że sytuacja ta wynika z Twojego wyjątkowego zatrudnienia.

Złapiesz wszystkie Pokémon, wygodnie usiadając na swoim łóżku

Nawet ta popularna gra nie pozwoli Ci wyjść i nadal spędzać czas w domu, razem z telefonem. Cóż, potrzebujesz jeszcze jakieś dowody na zależność?