582 Shares 4851 views

Płaskla lub „poroże” – ozdobne kwiaty z magicznymi mocami

Jeśli wierzyć w magiczną moc roślin, nie będzie nieciekawe wiedzieć, że platsiterium (przez ludzi „rogów”) – kwiaty pokojowych. Ich rodzaje pokoi dać ich właścicieli pozytywną energię, korzystne i pozytywny wpływ na rozwiązywanie konfliktów, tworzy atmosferę spokoju i ciszy. Płaskla jest reprezentatywny egzotycznych paproci. Pochodzący z dalekiej Brazylii, to rośliny epifityczne w dzikie życie na pniach i gałęziach drzew. Kto nigdy nie widział w kwiaciarni płaskla, pozostaje pod wpływem swojego życia, bo to paproć tylko urzeka niezwykłym wyglądzie i rozmiarze. Rzeczywiście, wśród roślin doniczkowych, że nie ma analogów!


„Co jest niezwykłego w tym zakładzie?” – pytasz. Flower „rogi”, których zdjęcia przed tobą, przyciąga wzrok miłośników flory rozgałęzionych, zielonych liści – vayami. Te skórzaste liście, wstęg czasami może dotrzeć długości około jednego metra. Roślina ta ma inny rodzaj liści – są mniejsze brązowe i tworzą „kieszeń”, z którego czerpie składniki odżywcze i kwiat naliczonych wilgoci.

Płaskla lub „poroże” – kwiaty tajemniczy las deszczowy. Dlatego wysoki poziom wilgotności i temperatury w zakresie od + 14 … + 20 stopni – to podstawowe warunki do uprawy epifityczne w domu. Roślina toleruje dobre oświetlenie, ale najlepszym rozwiązaniem dla niego – półcieniu. Najlepszym miejscem w domu będzie Parapet dla niego, ale nie na południowej stronie domu. Oczywiście, zaleca się, aby usunąć z projektu kwiat, ponieważ jego głównym dekoracji – -nachinaet liście żółkną. Postawić zakład jest lepiej w koszu lub garnka i utrzymywane w stanie zawieszenia.

Kwiaty doniczkowe „poroże” są dość proste w uprawie. Wolą podłoże światła w postaci mchu Sphagnum mech i rozdrobnione kawałki kory. Część płaskla korzenie skierowanej do wylotu kieszeni, w razie potrzeby dla wzrostu, są absorbowane minerały i wodę. Dekoracyjne wyrwaniu liści, które przypominają rogi (dla której kwiat, ale jego drugie imię), mogą być kolorowe ramki, na przykład, duży mural lub malowanie na ścianie, tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Dla bardziej dekoracyjne blachy wymaga prawidłowego i terminowego podlewania. Nie dopuścić suszenia ziemnych śpiączki, ale pereuvlazhnyat gleba nie jest konieczne, ponieważ „poroże” – delikatnych kwiatów. Podlewanie powinno być umiarkowane. W wysokich temperaturach, zanurza się również w miękkich roślin wodnych (na jakiś czas) lub opryskuje się wodą o temperaturze pokojowej codziennie. W zimne dni, podlewanie powinno być zmniejszone, ale sprayu anulować wszystko.

„Poroże” – kwiaty wybredna, ale mogą być dotknięte przez szkodniki, takie jak wciornastków, przędziorków i owadów skalę, które osadzają się na wewnętrznej powierzchni liści. Różne choroby epifityczne występują głównie z powodu błędów w konserwacji.

Propagowanie przez sadzonki płaskla – pędów bocznych. Od tej rośliny paproci, liście tworzą zarodniki, ale pomnożyć „poroże” przez zarodniki pracochłonne. Pędy boczne są cięte za pomocą ostrego noża i sadzone w wilgotnej gleby w celu ukorzenienia. Przestrzeganie podstawowych zasad dotyczących uprawy tych tajemniczych epifity może być długi czas, aby cieszyć się ich zdrowy wygląd i nie martwić się o szkodniki porażki.