368 Shares 9856 views

drapieżnik domu – sum rekin

Akwarium ryba sum rekin dostaje swoją nazwę od jego podobieństwo do niebezpiecznego drapieżnika. Zewnętrznie ma wydłużony korpus, dużą głowę, duże oczy i wąsy. Dorośli czarne lub szare, narybek – niebieskawy. Kobiety zwykle rosną większe, ale mężczyzna ma jasny kolor. W domowym akwarium dorasta do 60 cm.


Przez naturę pangasiidae – bardzo aktywny i żywy, ale nieśmiałym ryb. Dlatego każdy ruch przeżywa trudne, a nawet drobne zmiany w wystroju akwarium. Pół godziny później przyzwyczaja i zaczyna zachowywać się jak zwykle. W chwili paniki może udawać martwego zestalanie do 15 minut w tym samym miejscu. Mieszka w domu do 10 lat.

Jednocześnie doprowadzić najwyżej do kilku osób, jednak w zasięgu ich zespół może być konflikty, które prowadzą do zranić siebie. Pangasiidae dobrze dogaduje się z innymi ryb akwariowych, ale jest to drapieżnik, więc z mniejszych gatunków ryb lepiej jest nie do kolonizacji. W przeciwnym razie mogą stać się żywności.

Home akwarium, aby była ona wystarczająco przestronny i zamknięta, mają dobrą filtrację i napowietrzanie. Woda powinna być często zmieniane, a 2 razy w tygodniu, aby zmienić część (30%). Temperatura, w której sum rekin czuje – 25-28 stopni. Obniżając ryb spada na dno i nie jeść. Preferuje się bardzo małą twardość wody, oraz zasadowy lub kwasowy czynnik (pH = 6-8). Jeśli jest to możliwe w akwarium mogą być organizowane dla, gdzie kochają pływać. Zasadniczo sum rekina Korzystne średnie warstwy wodnej.

Gdy gleba jest zalecane, aby użyć średnich kamyki lub piasku. Rośliny powinny być dobrze trzymać się go i być duże. Dekoracje do akwarium jest lepiej wybrać dobrze oznakowanych schronisk i nie mały rozmiar, ale powinno być wystarczająco dużo miejsca do poruszania się.

Do jedzenia sum rekin nie są szczególnie wybredne, ale zjada dużo, preferując żywy pokarm (małe ryby, wołowina, mrożone kalmary, Bloodworms). Jeżeli głównym dieta nadal obejmuje suchej karmy, powinna ona zawierać więcej białka. Pozwoli to ryba być zdrowy zawsze. Wszystkie rodzaje żywności powinna być średniej wielkości, które mogą zmieścić się w ustach. Młodzi ludzie potrzebują specjalnej żywności, które nie mają swoich odpowiedników.

Jeśli żywność opada na dno, sum rekin nie dotknie, to lepiej, jeśli znajduje się na powierzchni wody lub w jego toni. Apetyt poprawił się późnym popołudniem, gdy charakter tej ryby jest nocny drapieżnik. Z tego powodu, akwarium lepiej pritemnyat i unikać kontaktu z nim lub po prostu słoneczny blask.

Dojrzewanie pangasiidae do 3-5 lat, w czasie tarła ikra. W dobrych warunkach, smażyć mogą pojawić się w ciągu kilku dni. Jednak w akwariach domowych mnoży niezwykle rzadkie na sprzedaż jej specjalnie importowane z Azji Południowo-Wschodniej.

W ostatnich latach popularność tej ryby jest bardzo rośnie. To może być świetnym prezentem dla każdego akwarysty, ponieważ jego mobilność nie pozostawia nikogo obojętnym.