306 Shares 2757 views

Stolica Litwy: Wilno niesamowite i wspaniałe

Jeśli mają Państwo ochotę na wycieczkę do kraju europejskiego z drobnym dawnej architektury, bogatej historii, a co najważniejsze – przystępnych cen, Litwa – dokładnie to, czego potrzebują. Tutaj są wysyłane miłości pary i wędrownych artystów, miłośników wycieczek poznawczych i sklepów, miłośników morskiego klimatu i wód mineralnych. W ogóle, Litwa – kraj wspaniały i wszechstronny, gotowi dać turystom wiele żywych wrażeń i pozytywnych emocji.

Pierwsze miejsce w szeregu atrakcji zajmuje, oczywiście, stolicy Litwy – Wilnie. Na podstawie swoich legend, z których wiele jest potwierdzonych w średniowiecznych kronikach. Dumą Wilnie jest Stare Miasto – pomnik kilku okresów historycznych, składający się z 74 powiatów i o tej samej liczbie starych uliczek i zaułków. On przyciąga podróżnych z jego atmosferą starożytności i tajemnicy, którego ściany są wykonane w różnych stylach architektonicznych, trzymane mądrość wieków i ich dotykać – krótko zanurzyć się w przeszłość. Tu jest niesamowicie piękne i majestatyczne Uniwersytet Wileński – unikalny kompleks budynków, gdzie 16 wieku do dnia dzisiejszego zostało przeszkolonych setki wybitnych uczonych i osobistości życia publicznego. Stolica Litwy ma swój własny symbol – dumną i niepokonany Wieża Gedemin. Jest to ośmioboczna konstrukcja, która uosabia wolnego ducha narodu litewskiego, położony w samym sercu Starego Miasta – na Wzgórzu Zamkowym, który znajduje się u podnóża majestatycznego Placu Katedralnym. W pobliżu stoi i Wzgórze Trzech Krzyży. Szczególnie wrażliwy turystów wydaje się tajemniczy i złowrogi. Być może nie jest ich strach, że nie jest uzasadnione, ponieważ w dawnych czasach był nazywany Bald Mountain.

Stolica Litwy – to także stolica muzeów i budynków sakralnych, które należą do różnych wyznań. Znajomy prawosławny, katolicki i kościoły protestanckie, kościołów i kaplic współistnieć obok staroobrzędowców dom modlitwy, synagoga, kinassoy i kilka meczetów. Oznacza to, że winę Wilna w religijnej nietolerancji i braku duchowości – jest to po prostu niemożliwe.

Nawet najbardziej intelektualny i dociekliwy podróżny nie jest w stanie odwiedzić wszystkie muzea w Wilnie – w rzeczywistości ich liczba przekroczyła daleko poza pięćdziesięciu. Ten Vilnius Picture Gallery i Muzeum Sztuki Użytkowej i Teatr Muzyki i Kina, i jeszcze wiele ciekawych eksponatów i wyświetlacze.

Stolica Litwy jest wyjątkowa przez fakt, że jego terytorium jest prawdziwy kraj Happiness – Zarzeczu. To jest – niezależny stan artystów, muzyków i innych osób kreatywnych. Jak każdy z pełną mocą, Zarzecze ma swój własny aparat władzy, symboli państwowych i święta, a co najważniejsze – unikalny konstytucję. Wśród jej punktów w całej absolutnie genialny oświadczenia i oryginalnych pomysłów filozoficznych, takich jak: dana osoba ma prawo do zaspokojenia ich małość i wielkość; On ma prawo wkraczać na wieki, ma prawo nie mają prawa … W ogóle, odwiedź tę wyspę pokoju, radości, wolności i bezpieczeństwa jest wymagany każdy szanujący się człowiek, który „ma prawo być szczęśliwy i nieszczęśliwy!”

Każdy szanujący mieszkaniec Litwy z wielkim szacunkiem i czcią należy do kuchni narodowej. Pomimo faktu, że jest prawdziwie autentyczny smak potraw litewskich wydają natywny dla niemal każdego mieszkańca byłego Związku Radzieckiego. Zeppelin smaczne i przyprawione kwaśną śmietaną placki ziemniaczane, słodkie zupy mleczne i obfite dania mięsne i rybne, miód leczniczy i pachnące napary ziołowe – tak proste, a jednak niezwykle smaczne i pożywne dania kuchni czeka na gości tego pięknego kraju.

Litwa – kraj europejski – a dowodem na to jest położenie geograficzne oraz liczne zabytki architektury i sztuki. Ale tu jest płaca minimalna na Litwie jest wciąż znacznie niższe niż sióstr Francji do Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Niemczech, a filmy Litwini wolą stare, sowieckie. Zadziwiające jest, że tych sprzeczności i paradoksy rosną tak piękny kraj jak na Litwie.