430 Shares 8590 views

Lek „bisakodylu”: analogi, synonimy, instrukcje użytkowania

Co tylko nie produkują leki w chwili obecnej. Do korekcji pracy ludzkiego ciała stworzonego przez różnorodnych środków. Na pewno w każdej domowej apteczce istnieją leki, które regulują pracę jelit, w szczególności akt defekacji. Podobnie, lek jest „Bisakodyl”. Analogi i synonimy leku zostaną opisane w tym artykule. Dowiesz się, jakie narzędzia mogą być zastąpione. Warto również wspomnieć, jest stosowany jako lek „bisakodylu” odpowiedników. Instrukcje dotyczące stosowania leków zostaną zaprezentowane uwagę.

Formularz uwalnianie leku

Medycyna „Bisakodyl” – świece. Analogi tego leku dostępnego w postaci czopków do podawania doodbytniczego są również. Jest to najbardziej preferowana forma leku. Ponadto, lek może mieć postać tabletek. Ponadto, producent oferuje kupić pigułki dla pacjentów.

Składnik aktywny leku jest związek chemiczny pod nazwą bisakodylu. Że dał nazwę handlową tego leku.

Synonimy lek

Co to jest lek „bisakodylu” odpowiedniki? Leki, które są złożone z absolutnie identyczny z oryginałem, zwany synonimy. Na tej podstawie można stwierdzić, że leki te mają taką samą drogę do działania na organizm człowieka.

Preparaty obejmują główne synonimy leku z następujących nazw handlowych:

  • "Bisakodyl Acre".
  • "Bisakodyl Altfarm".
  • "Bisakodyl Nizhpharm".
  • „Bisakodyl FPO”, a także wiele innych.

Jaka jest różnica między wszystkich powyższych kompozycji? W rzeczywistości nie ma istotnej różnicy. Głównym składnikiem tych leków jest bisakodylu. Jedyną różnicą jest to, że są one produkowane przez różne firmy handlowe. Należy zauważyć, że dawkowanie tych leków jest taka sama.

„Bisakodyl”: analogi narkotyków

Wśród analogów leku można określić wiele tabletki, czopki i inne formy kompozycji. Oni wszyscy mają taki sam wpływ na organizm pacjenta. Jednak skład są bardzo różne. Substytutami oryginalny lek może zawierać następujące leki.

  • Czopki doodbytnicze „Glitselaks” i „czopki gliceryny.”
  • Syropy "Duphalac" i "Gutasil".
  • Tabletki „Senade” i „Fitalaks”, a także inne leki.

Analog „bisakodyl” tabletki, syropu lub świecach obejmuje stosowanie różnych dawkach. Jest zatem konieczne, aby zbadać dokładnie zaleceń przed użyciem tego czy innego leku. skonsultować się również z lekarzem przed rozpoczęciem korekty.

Wskazania do stosowania tych leków

Medycyna „bisakodylu”, analogi, synonimy i substytuty są powoływani do korekcji krześle. Tak więc, stosowanie leków zaleca zaparcie stolca opóźnieniem więcej niż trzy dni, niemożności opróżnienia jelit po operacji. Często leki są powoływani souped mamusie po urodzeniu. Ponadto, lek można stosować w przygotowaniu do pewnych procedur diagnostycznych w jelitach.

Lek jest również wskazany do łagodzenia defekacji ze szczeliny odbytu, hemoroidy i innych zaburzeń. Jednak w takich przypadkach należy skonsultować się z ekspertami i otrzymać indywidualne wzorce użytkowania.

Czy są jakieś przeciwwskazania tych leków?

Gdy lek jest zakazane w użyciu „” bisakodylu analogów i synonimy? Instrukcje użytkowania informuje, że przeciwwskazaniem do tej korekty będzie różne procesy zapalne jelit i żołądka. Również nie zaleca się stosowania w kompozycji niedrożności jelit. Ostre hemoroidy, zapalenie pęcherza moczowego, krwawienie jest wyraźnym przeciwwskazaniem do korekty.

Niektóre analogi lek nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży. może to prowadzić do różnych powikłań, w tym przedwczesnego porodu. Lek nie jest zalecane dla osób z nadwrażliwością na składniki.

Sposób stosowania leki przeczyszczające

Reżim dawkowanie oraz sposób stosowania leków wybranych na podstawie wybranego kształtu. Na przykład, czopków doodbytniczych bisakodylu „analogi” ( „Glitselaks” i inne) należy wprowadzić do odbytu, naciska palec tak głęboko, jak to możliwe w jelitach. Dorośli pacjenci przypisane dwa czopki dziennie. Dzieci do lat 7 powinny 1 świecy. Jeśli trzeba stosować leku u dzieci poniżej 7 lat, to zaleca się, aby przed wprowadzeniem czopków pokroić na dwie części.

Drażetek i tabletki wziąć 1-2 kawałki przed snem. W razie potrzeby można stosować leku i rano, ale to musi być zrobione w ciągu pół godziny przed śniadaniem. Aby zmyć leki trzeba czystą wodę w nieograniczonych ilościach.

Mam lek „bisakodylu” analogi, które są emitowane w postaci zawiesiny. Takie leki należy przyjmować ściśle według instrukcji. Niektóre z nich wiążą się z użyciem jednorazowych w godzinach porannych. Pozostałe należy stosować kilka razy dziennie.

Sposób przygotowania operacyjnych

Jak działa lek pacjent „bisakodylu”, analogi i synonimy? Wszystkie te leki są przeznaczone do ułatwienia defekacji. Czopki doodbytnicze zwykle drażnić ścianę jelit i zwiększają wydzielanie śluzu. Parcia na stolec zachodzi w ciągu 10-20 minut po podaniu leku.

Tabletki i drażetki, pastylki i służą do wstępnego wniosku. Tak, zaleca się przyjmowanie leku na kilka godzin przed planowanym defekacji. Lekarze zalecają przyjmowanie procedurę przed każdym snem. Skuteczny lek średnio 2-4 godzin. Po tym wszystkim, lek musi przejść przez żołądek i całego jelita.

Syropy i tabletki do ssania, niektóre są na bazie naturalnych składników. Dlatego można je stosować przez dłuższy czas, co nie jest najbardziej oryginalny. Uzależnienie takie środki nie powodują, i na początek swojej pracy powinien wystąpić efekt kumulacyjny. Leki występuje około południa i nocy. Jednak efekt utrzymuje się przez długi okres czasu.

skutki uboczne

Większość substytutów i analogów „bisakodylu” narkotyków, jak również oryginalny sam nie powoduje negatywne reakcje ze strony ciała pacjenta. Jednakże istnieją udokumentowane przypadki, w których to czy tamto lekarstwo mogłoby powodować biegunkę. Zazwyczaj są to sytuacje, gdy pacjent przekracza dawkę leku.

Skutki uboczne mogą być przypisane do rozwoju reakcji alergicznej. Aby zapobiec jego wystąpieniu, jest to konieczne do dokładnego zbadania instrukcje i opisane przeciwwskazania do stosowania leku. Dopiero po tym można stosować leku. W celu uzyskania dokładniejszych informacji należy skontaktować się z personelu medycznego.

zamiast wniosku

Uświadomić sobie, że reprezentuje preparat „bisakodylu”. analogi syntetyczne są przedstawiane uwagę w tym artykule. Przed wymianą i wybrać inny lek do leczenia, konieczne jest, aby skonsultować się z lekarzem i uzyskać indywidualny program aplikacji. Życzę zdrowia i dobrego samopoczucia!