897 Shares 3696 views

Naprawa swoje ręce: jak umieścić linoleum

Każdy raz w życiu myślał o tym, co robić w razie remontu mieszkania. Oczywiście, można zwrócić się do specjalistów i po prostu zapłacić za robociznę i materiały, ale jest o wiele ładniejszy z dumą powiedzieć odwiedzających że widzieli wszystko odbywa się ręcznie. W celu realizacji swojego marzenia, trzeba znać kilka szczegółów, które będą przydatne w przyszłości.


Co dziwne, ale ogromne znaczenie w tworzeniu domowa atmosfera odgrywa podłogi, jej wygląd i jakość montażu. Głównymi kryteriami wyboru są często praktyczność i przystępna, więc na pierwszy plan wysuwają się pytanie, w jaki sposób umieścić linoleum. Rzeczywiście, aby znaleźć lepszą opcją dla tych samych pieniędzy jest po prostu niemożliwe. Tym bardziej, że można zapisać i umieścić linoleum na własną rękę. Cena za koszty pracy są zwykle znacznie wyższe w porównaniu z kosztami pracy (w różnych regionach koszty mogą się różnić, ale średnia specjaliści r linoleum będzie kosztować 200 rubli. Na m 2 lub więcej).

W sumie istnieje kilka sposobów układania: brak klejenie, klejenie za pomocą kleju i taśmy dwustronnej. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Na przykład, pierwsza metoda jest najszybsza, ale jest prawdopodobne, gwałtowne pogorszenie materiału i pojawienie się fal. Glina pomaga pozbyć się tych wad, ale nie ma problemu z usunięciem pracochłonnym powłoki. Dlatego też, jeśli nie ma pewności, w jaki sposób prawidłowo umieścić linoleum, lub odwrotnie, istnieje zapotrzebowanie w ciągu roku, aby zaktualizować wnętrze, najlepiej jest użyć wariantu szkockiej.

Prace procedura

Prace powinny rozpocząć pomiar długości i szerokości pomieszczenia. Zawsze trzeba dodać około 10 centymetrów z każdej strony. Jest to konieczne, aby być w stanie skorygować własne błędy, tak jak umieścić linoleum raz pierwszy okazuje się wcale. Należy również wziąć pod uwagę wszystkie występy i wgłębienia.

Jeżeli powierzchnia powierzchnia jest nierówna, a wszystkie wykryte, powinny być najpierw poprawione. Odbywa się to za pomocą specjalnej zaprawy. Przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że podłoga jest czysta i sucha. Ponadto zwój jest zwijany i cięcia. Kiedy czas na to pozwala, linoleum liści dojrzewających w ciągu 24 godzin.

Łatwość użytkowania taśmy dwustronnej polega na tym, że może on być przyklejony na obwodzie całej powierzchni podłogi, pozostawiając górną warstwę ochronną, a po usunięciu raz położyć linoleum. Stosując klej, to nie zadziała to zrobić, należy stosować stopniowo. Metoda ta będzie również wymagać więcej czasu i uwagi.

Układanie linoleum na sklejce

Trzeba też mówić o tym, jak jak umieścić linoleum na sklejce. Metoda ta nie różni się od tego, co zostało opisane powyżej, ale ma kilka zalet. Więc jak umieścić linoleum może być tylko na płaskiej powierzchni i brudzą z moździerzy niechętnie nikogo, sklejka jest idealny do poziomowania. Ponadto, jest to świetny materiał izolacji termicznej i akustycznej.

Zawiłości procesu instalacji najwięcej fornir tylko dwa. Po pierwsze, najpierw musimy położyć na podłodze lub z patyczków taśmy celofan przygotować LGD. A po drugie, nie można użyć kawałka sklejki na całej sali, lepiej jest podzielić ją na 2-4 paski. Pozwoli to uniknąć skrzypienie podłogi i deformacji.