617 Shares 8393 views

Penne arabyata: przepis ze słonecznej Italii

Co kryje się za elegancką nazwą „Penne arabyata”? Słowa te jasno usłyszeć włoski akcent. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest to słoneczny kraj dania domowe. Oczekiwany w przepisie – pasta.


We Włoszech, to danie jest bardzo popularny. Mieć go w menu każdej szanującej się restauracji dania kuchni śródziemnomorskiej. Jednak aby spróbować tego, że nie jest konieczne, aby przejść do jakiegoś drogiego i modnym miejscu – można gotować się. Nie tyle jest to trudne, jak zobaczymy teraz.

„Zły Makaron”

dish nazwa pochodzi od włoskiego słowa arrabbiato i penne. Pierwszy oznacza „zły”, a drugi to nazwa makaronu, z których przygotowuje się potrawy. W rzeczywistości, to jest wykonane z wielu różnych rodzajów makaronów, ale jest najczęstszą penne. Tak że dostał poszczególne tytuły. Jeśli spełniasz w menu o nazwie „Pasta arabyata”, można złożyć i muszle i spirale, a nawet spaghetti ze specjalnym sosem, natomiast arabyata penne – to zawsze penne.

Dlaczego Włosi nazywają to danie zły? Każdy, kto udało się jej smak, rozumie to wszystko o ostrość. Z tego powodu, czasami nazywają szczególnie pikantne gorczycy zła. Więc z arabyata sosem, w oparciu o – papryka chili, czosnek i pachnących przypraw.

Jaki jest penne?

Przez setki lat adoracji wklej Włosi wynaleźli ogromną liczbę różnego rodzaju, od bardzo małych do dużych. Różnią się one w formie. Cały świat dowiedział się od mieszkańców półwyspu formy i receptur, ale oryginalne nazwy w innych językach są rzadkie. Penne są bardzo powszechne i popularne, ale nawet one są dość łatwe do zapamiętania i wymowa tej nazwy nie jest tak dobrze znany. Na przykład, w języku rosyjskim często dla tego rodzaju pasty używane słowo „pióropusze”. Tak, to jest od nich, takie nawykowe i przygotowuje pyszne danie penne arabyata.

Przepis nie zawiera surowe przepisy dotyczące kształtu, wielkości i struktury „piór” na powierzchni, można wziąć każdy. Gatunek, nawiasem mówiąc, dużo. Niektóre z nich mają gładkie, niektóre żebrowany, niektóre dość duże, inne mniejsze. Oraz kolor mogą być nie tylko klasyczny mąka, ale także zielony, czerwony, żółty, dzięki dodatków, szpinak, pomidory, żółtek jaj.

składniki

Do posiłków, trzeba będzie następujący:

  • dojrzałe pomidory soczyste;
  • czosnek;
  • chili;
  • parmezan;
  • przyprawy.

Niektóre dodać do sosu na gęstość koncentrat pomidorowy, zieleni. Nawiasem mówiąc, nie wszystkie przepisy są wegetariańskie. Co do przygotowania innych dań kuchni włoskiej, to odbywa się przy użyciu oliwy z oliwek.

przygotowanie

Jak można gotować penne arabyata? Przepis ze zdjęciem pomoże zrozumieć zawiłości i przekonać się, że to nie jest skomplikowane.

Umieścić makaron ugotować (350-400 g). Dać pierwszeństwo produktom z pszenicy durum.

Obrać 400 g pomidorów, kawałki plaster. Grind czosnku (2-3 ząbki) i usmażyć na oleju.

Dodaj gorące pierścienie Papryka (1 mała strąków), a następnie pomidory. Gotować przez około 4 minuty, doprawić solą i dodać jakieś przyprawy, garść startego parmezanu. Przed podaniem wymieszać z makaronem.

Nawiasem mówiąc, przepisy kulinarne dania raczej konwencjonalne. Można zmienić proporcje pokarmów w zależności od ich preferencji.

Najnowsze notki w recepturze

Makaron penne arabyata często gotowane z dodatkowymi składnikami. Można dodać do sosu smażone lub duszonymi cebula, papryka, szpinak. O miłości włoskie sery słyszał na całym świecie, więc eksperyment z różnych odmian sera nie ma być złe maniery. Harmonijnie dopasować do receptury i oliwki – można ich używać do dekoracji.

Penne z kurczakiem arabyata

Tradycyjnie makaron wytwarza się bez mięsa. Ale to jest całkiem możliwe, aby dodać do sosu kurczaka, owoce morza, wieprzowiny, cielęciny. W tym przypadku, mięso gotuje się oddzielnie – w pierwszym pieczone, a następnie dodaje się do sosu (w pomidorach etapu gaszenia).

Na jedzenie jest doskonałe, jak piersi przetargowej i udach tłuszczowych. W wyżej wymienionej ilości produktów przeznaczonych dla dwóch porcji, potrzeba około 400 gramów kurczaka. Dla kuchni włoskiej charakteryzuje się wykorzystaniem małych kawałków mięsa posiekanego, więc jeśli zamierzasz korzystać z podudzia lub uda, wyciąć filety z kości.

Fry plastry w maśle aż do stanu al dente oliwy z oliwek. Przenieść na płytkę i kontynuować gotowanie w tej samej patelni – tak warzywa najlepiej moczone smaki kurczaka. Kiedy pomidory są miękkie, wrócić kurczaka i gotować przez jakiś czas wszystkie składniki razem. Nie zapomnij o parmezanem!

Dokładnie przemywano gotowanej pasty przesłać do patelni, mieszając, gotować kilka minut. To wszystko – dom arabyata penne z kurczakiem jest gotowy! można wnieść na stół, ozdobić zieleni. Do picia, można oferować do danie soku pomidorowego, lemoniady, białego wina.