620 Shares 9811 views

krwotok podpajęczynówkowy

Krwotok podpajęczynówkowy jest uważany za zespół kliniczny. Ten przejaw innego chorobową niezależności i spowodowana przez różne czynniki. Nieurazowe krwotok podpajęczynówkowy jest uważany za spontaniczny charakter i odnosi się do różnych udaru krwotocznego.

Najczęściej, zespół wywołany przez pęknięcia tętniaka naczyniowego. Typowo, tętniaki występują u podstawy mózgu, w miejscu rozgałęzienia tętnic.

Czynniki ryzyka, powodując krwawienie podpajęczynówkowe, w tym nadciśnienie, zwłaszcza wraz dziennych wahań ciśnienia tętnicze, palenie tytoniu, doustne środki antykoncepcyjne doustnie, alkoholizm, stosowanie kokainy. W okresie prenatalnym i podczas porodu często istnieje możliwość przejaw syndromu klinicznego. Należy zauważyć, że bliskich krewnych pacjentów z rozpoznaniem krwotoku podpajęczynówkowego, często ze skłonnością do powstania tętniaka.

Przeprowadzenie leczenia tętniaka bez pęknięcia celowo w tempie ponad siedem milimetrów w historii zespołem klinicznym, w obecności objawowych tętniaków i innych czynników ryzyka.

Na ujawnienie w jednej rodzinie dwa przypadki krwotoku podpajęczynówkowym pierwszego stopnia w stosunku, jego członkowie powinni posiadać MR angiografii jako badania przesiewowego.

Najczęstszymi przyczynami spontanicznej zespołu nie związane z tętniakiem zawierać małe przerw w intradural tętnic grzybicze tętniaka tętnicy związanej z niedoborem odporności lub narkotyków. Jak pokazuje praktyka, występowaniem nawracających przypadkach jeden procent rocznie.

Krwotok podpajęczynówkowy w mózgu rozpoznano poprzez odróżnienie pojawienie się objawów klinicznych. Potwierdzenie diagnozy dokonuje się za pomocą tomografii komputerowej. Podczas przeprowadzania CT nie ma możliwości zbadania lub nie ma żadnego wpływu, powoływanych przez punkcję lędźwiową (LP).

Krwotok podpajęczynówkowy. objawy

Najbardziej charakterystyczne objawy syndromu to nagłe lub rozwój w ciągu kilku sekund lub minut do silnego bólu głowy. W większości przypadków pacjenci są w porównaniu go z ostrym uderzeniem w głowę. Po kilku sekundach, około połowa pacjentów utratę świadomości, która spontanicznie odzyskaną w większości przypadków. Obraz kliniczny może być porównywana z omdleń lub drgawek. Należy zauważyć, że napad padaczki często rozwija się w krwotoku podpajęczynówkowym, aw niektórych pacjentów wyrazem zaburzenia neurogenne rytmu serca. Umiejscowienie tętniaka można odbicie światła lub łagodny, ogniskowy deficyt neurologiczny. Po kilku godzinach po krwotoku podpajęczynówkowym często pojawia się w sztywne mięśnie szyi.

W łagodnych przypadkach pacjenci mogą odczuwać nudności, ból w szyi, który jest czasami błędnie zdiagnozowany jako osteochondroza szyjki macicy. Wystąpieniu nagłego bólu pomiędzy łopatkami lub w dolnej części szyjki oznacza krwotoku podpajęczynówkowego.

Rozpoznanie należy odróżnić od zakrzepicy mózgu, zapalenie opon i mózgu, migrena, zapalenie zatok, nadciśnieniem encefalopatia ostrego stopniu.

Obecne w przestrzeni podpajęczynówkowej z krwi nie mogą być wykryte przez TK pod koniec dnia, po pięciu dniach, że nie wykrył w połowie przypadków.

Potwierdzenie diagnozy i podejrzeniem związku z tętniakiem krwotoku podpajęczynówkowym wymaga użycia angiografii mózgowej i hospitalizacji w wydziale neurochirurgii w wykrywaniu tętniaków. Jeżeli wykrycie poważnego LP głowy i CT wykonane w pierwszych dwóch tygodniach choroby, są absolutnie normalne, mózgowy hagiografia nie jest przypisany.