831 Shares 7500 views

Jak zoptymalizować dysk SSD

Jednym z najwolniejszego komponentu większości komputerów – jest twardy. Jeśli zwiększyć wydajność komponentów elektronicznych może być stosunkowo łatwo po prostu przez zwiększenie częstotliwości (co sprawia, że jest podkręcania procesora i pamięci), z urządzenia pamięci masowej opartej na informacjach sytuacji dyski magnetyczne jest znacznie gorzej. Stacjonarne komputery prędkości obrotowej silnika wynosi od 5400 do 7200 obrotów na minutę. To niepisana norma. Bardziej efektywne rozwiązania, w których tarcze obracają się z prędkością 10.000 obrotów / min, jest znacznie bardziej kosztowne. Jednak kilka lat temu pojawiła się na rynku SSD mediach, w których nie ma żadnych ruchomych części. Zapisywanie danych w nich odbywa się w pamięci półprzewodnikowej – stąd nazwa. W zasadzie, można z grubsza przyjąć, że takie urządzenie – to pojemny, szybki dysk flash USB z interfejsem SATA. Wraz ze wzrostem liczby właścicieli sprzedaży coraz bardziej interesują się pytanie, jak należy zrobić, aby zoptymalizować SSD. Wielu szanowanych zasoby rozmieszczone są artykuły, które pośrednio wskazuje, że jest to konieczne.

Czy muszę mieć Windows 7 optymalizacji dysków SSD

Zaletą tych urządzeń ponad standardowych dysków twardych jest oczywista – to jest ich wydajność. Ale jak technologia jest wciąż zbyt nowe, istnieje szereg cech, które muszą być brane pod uwagę SSD podejmowania właścicieli. Najbardziej znany problem – ograniczenie liczby operacji kasowania / zapisu, które można przypisać tego samego bloku komórek pamięci. Innymi słowy, optymalizacja SSD zmniejsza zużycie żetonów, zwiększając ogólną żywotność. Zasada jest dość prosta – należy ograniczyć liczbę „ekstra” systemu obsługi do urządzenia.

Ponadto zaleca się korzystania z systemu Windows 7. SSD optymalizacji w systemie jest bardziej wydajny niż przestarzałego XP, który, szczerze mówiąc, na stałych nośnikach „nie wiem” coś, co jest całkiem naturalne, jeśli wziąć pod uwagę jej datę premiery – 2001.

Wyłączanie modułów pomocniczych

SSD optymalizacji zaczyna się od dezaktywacji funkcji indeksowania. Został on zaprojektowany w celu poprawy szybkości plików wyszukiwania. W zasadzie na tym przyspieszeniem należy zwrócić zasobu nośnej. Dlatego w „Komputer” jest konieczne od kategorii SSD wybrać Właściwości i odznacz, aby umożliwić indeksowanie.

plik pamięci wirtualnej jest zalecane, aby wyłączyć lub przenieść do sekcji konwencjonalnego dysku twardego. Ścieżka do ustawienia w następujący sposób: „Shortcut Properties – komputery – Opcje zaawansowane – Zaawansowane – Wydajność – Zaawansowane – Zmień”.

Wybór właściwości ikonę „Komputer” wybierz „Zarządzanie”, otwórz okno „Usługi”. Na liście znaleźć i wyłączyć SuperFetch, ale również preselekcji. Bez tej normalnej optymalizacji SSD nie jest możliwe. Chociaż wyłączenie tych usług, użytkownik lekko zmniejsza wydajność dysku, wydajność komórek pamięci półprzewodnikowy jest więcej niż wystarczająco, aby zrekompensować tę stratę.

Czasami to wskazano na potrzebę instalowania trybu TRIM. W tym celu konieczne jest naciśnięcie kombinacji Win + R i typ linii «fsutil zachowania ustawiony disabledeletenotify 0" (bez cudzysłowów). Ważnym punktem: potrzebujemy wsparcia zarówno dla systemu operacyjnego i samego urządzenia – starsze modele tego polecenia nie obsługują.