126 Shares 9713 views

Reguły w języku angielskim czytać dla początkujących z przykładów

Pierwszą rzeczą, jaką dana osoba stoi, początkujący nauka języka angielskiego – trudność w czytaniu najwięcej słów. W tej kwestii wiele dowcipów między sobą nawet native speakerów, co możemy powiedzieć o tych, dla których nie jest rodzimy. Holenderski lingwista nawet napisał wiersz zawierający najbardziej trudnych i kontrowersyjnych przypadków angielskiej fonetyki – czytać ją bez żadnych błędów jest trudne nawet dla kogoś, kto dobrze zna język.

Ale żarty na bok, ale musimy nauczyć się poprawnie wymawiać słowa. Ta pomoc do zapoznania się z reguły w języku angielskim. Na początek są trochę skomplikowane, ale to po prostu nie jest przyzwyczajony. Zrozumieć ich i zabezpieczania dobrą teorię z przykładami, zobaczysz ile ułatwić Ci życie.

Jakie są te zasady?

Nie znając ich, nauka czytania będzie trudne. Oczywiście, możliwe jest, aby zapamiętać transkrypcję słów, które można spotkać. Ale w tym przypadku, możliwość odczytu będzie bardzo ograniczona. A jeśli spotkasz znajomą korzenie słowo, ale niezrozumiałe przeczytać przyrostek lub przedrostek? Lub własną nazwę? W takich przypadkach błędy są nieuniknione, jeśli nie znać zasady czytania w języku angielskim. Dla początkujących, są one szczególnie ważne, ponieważ pozwalają poczuć i zrozumieć logikę konstrukcji języka na wszystkich poziomach, począwszy od fonetyki.

Następny będzie można nauczyć się czytać różne dźwięki i ich kombinacje, jak w niniejszej sprawie prawa angielskiego dla dzieci i jakie ćwiczenia można użyć, aby nauczyć się czytać i zapamiętywać symboli transkrypcji.

czytanie spółgłosek

Zacznijmy od najprostszych i będzie przenieść się do kompleksu. Większość spółgłosek w języku angielskim nie różnią się znacznie od Rosjanina. Jednak istnieje różnica. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją takie cechy:

 • Zawsze mocno wyraźny;
 • Dzwonienie Dźwięki nie są oszołomieni na końcach wyrazów;
 • po dźwiękami [p, t, k] idzie aspiracji, który otwiera się na usta szybciej niż w wymowie w języku rosyjskim ..;
 • dźwięk [b] znacznie wyraźniejszy dwie wargi;
 • podczas wymawiania dźwięku [v], wręcz przeciwnie, jest zaangażowany tylko do dolnej wargi;
 • Wiele dźwięków [t, d, y, z, n, L, tʃ, dʒ] widoczne z końcówką wypustu dotknąć do pęcherzyków płucnych, a nie z zębami (jak w Russian wymowy).

Czytanie samogłoski: 4 rodzaje sylab

Nadal demontować zasady czytania w języku angielskim. Dla początkujących z przykładów lepiej służyć materiał. Wtedy będzie jasne, jak wymawia się konkretny dźwięk.

W alfabecie angielskim tylko sześć samogłosek, ale złożoność ich czytania jest związana z obecnością czterech różnych typów sylab:

 • na wolnym powietrzu;
 • zamknięte;
 • samogłoska + R;
 • samogłoska + r + samogłoska.

Rozważmy je wszystkie w porządku, nie zapominając o przykłady.

W otwartym sylaby samogłoski jest odczytywany jak mówi się w alfabecie: O odczyta jako „oh (EI)» U odczytywany jest długi «th», itp Jedynym wyjątkiem jest literą Y, który jest wymawiane jako «ah» … Jak ustalić, że sylaba jest otwarta? To musi kończyć się samogłoską, którym może być:

 • na końcu wyrazów jednosylabowych (ja, iść);
 • na początku lub w środku (gry, muzyka, czas);
 • w pobliżu innych samogłosek (garnitur).

W zamkniętym sylaby, które kończy się spółgłoski (czasami dwukrotnie), samogłoski ściętego następujący:

 • Aa [ć] przekształca się coś między rosyjski dźwięku [A] lub [E], na przykład: kota, jabłkowego.
 • Uu [ʌ] jest podobny do rosyjskiego dźwięku [a], takich jak: guma, skoku.
 • Ii [i] czyta się jak krótki dźwięk rosyjskiego [i], na przykład: siedzieć, palec.
 • Ee [e] w celu zapoznania się z dźwięku [e], takich jak: pióra, jaja.
 • Oo [ɔ] przeczytać krótki dźwięk [ON], na przykład: sklep, lisy.
 • Yy [i] pod naciskiem należy odczytywać jako krótkim dźwiękiem [i], na przykład: misterium, mit.

To jest minimum, które obejmują zasady czytania w języku angielskim dla początkujących. Z ćwiczeniami wszystkie 4 typy to lepiej nie spieszyć się, ale najpierw dobrze poznać różnice pomiędzy otwartym i zamkniętym sylab. Następnie można przejść do bardziej skomplikowanych przypadkach.

Wpisz sylaby „samogłoskę + R» brzmi następująco:

 • Ar wypowiedzieć dźwięku długi [AAA];
 • -OR odczytu tak długo [Ltd.];
 • -ur-IR, -er jak dźwięk [ON], ale tylko wymawiane gardła.

sylaby typu „samogłoska + r + samogłoska” dźwięk zamienia się w specjalnej dwuczęściowej zjawiska angielskiej fonetyki – dwugłoski:

 • Aa czytać [ɛə], na przykład: wyzwanie.
 • Ee czytać [iə], na przykład: sam.
 • Ii czytać [aiə], przykład: pożar.
 • Uu czytać [juə] Przykład: lekarstwa.
 • Yy czytać [aiə] Przykład: opony.

Wyjątkiem jest literą z oo, jest dyftong nie jest odczytywany w czwartym rodzaju stylu, ale tak długo [ɔ:]. Na przykład: więcej.

czytając kombinacje liter

Zasady czytania w języku angielskim (dla początkujących i zaawansowanych) nie może obyć się bez wyjaśnienia różnych kombinacji spółgłosek i samogłosek. Zacznijmy od pierwszego.

Połączenie WR na początku wyrazu: dźwięk [j] nie jest wymawiane. Przykłady: pisać, nadgarstek, źle.

Połączenie wh na początku wyrazu: dźwięk [H] nie jest wymawiane. Przykłady: dlaczego, co, biały. Ale tu jest wyjątek: jeśli dla WH -o literą, to „wypada”, gdy czyta dźwięk [W]. Więc są słowa: kto, w całości, którego drugi.

Kombinacja liter i gn kN na początku wyrazu: tylko dźwięk jest odczytywana [n]. Przykłady: węzeł, komar.

Połączenie ng na końcu wyrazu brzmi jak dźwięk [N], wymawiane przez nos (będzie), a środkiem wyrazu – tylko [NG], na przykład: głodny, piosenkarza.

Połączenie ch jest odczytywany [tʃ], jak rosyjski dźwięku [h „] miękkich. Na przykład: ser, trener.

Kombinacja daje dźwięku sh [ʃ], podobny do rosyjskiego [b] na miękkim wykonania wypowiedzi. Na przykład: ona naciskać.

Kombinacja liter czytać qu [kW], na przykład: królowa, całkiem.

Połączenie wykorzystanie płynnych -Nasz czytać [ə]: kolor, ulubiony.

Połączenie -ous na końcu wyrazów do odczytu [əs]: niebezpieczne, słynny.

Połączenie kolejnych liter spółgłoskę -sion wymówić [ʃn], na przykład: zadanie. I po dźwięku samogłoska chodzi o wyrażanie [ʒn] Przykład: decyzję.

Przed literami e, i, r: spółgłoski Wymowa C [s], G wymówić [dʒ]. W innych przypadkach, otrzymuje się następująco: – C [k], G – [G]. Porównaj: komórki – Kot, siłownię – grę.

kombinacje liter samogłosek: -ee i -EA uzyskując długi sygnał [i:], połączenie odczytanej -ai [ai], kombinacja długiej -oo wysyła dźwięk [m:]. Na przykład pszczoły, uszczelnienia, księżyca.

Jednak są czasami wyjątki. Na przykład, krew: słowo to jest odczytywane jako podwójnego O dźwięku [ʌ]. Ale takie przypadki trochę. Są łatwe do zapamiętania, a nie szczególnie komplikują zasady czytania w języku angielskim.

dla początkujących

Dla dzieci i dorosłych, wyjaśnienie zasad będzie inna. Young „brytyjski” dobrze nabył wiedzę, jeśli są one obecne z elementami gier i bajek. Na przykład, można wytłumaczyć typu 1 i 2 odczytywać jako „otwarty” i „zamknięty” Drzwi, gdzie w pierwszych liter czują swobodnie i krzyczeć moje imię (alfabetu) głośno, aw drugim – są prawie niespotykane. Podobnie można skomponować rodzaju gramatycznego opowieści i powiedz jej dziecka. Elementy interaktywne może być zadaniem, „zaklęcie” słowa, czytając je poprawnie. Więc to jest o wiele łatwiejsze i bardziej interesujące, aby pamiętać, zasady czytania w języku angielskim.

Dla szkoły podstawowej

poniżej oferowane mała tabela zawiera zasady czytania samogłosek w dwóch rodzajach sylab. Dla wygody dziecka, nowe do transkrypcji, obok dźwięku mówiąc o czytaniu, napisany w rosyjskich liter. W każdym przypadku, w tabeli muszą być odczytywane z osobą dorosłą, która zna język: konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak ta sama litera zachowuje się w różnych typach sylab i zrozumieć słów zaproponowanych przykładów.

Uczniowie szkoły podstawowej często zadawane uczyć w domu ikon transkrypcyjnych. Można zrobić zestaw kart i wyszło tak: można przeczytać krótkie słowo, gdzie istnieje pewien dźwięk, a dziecko pokazuje kartę z jego przeznaczeniem. Kiedy praca w grupach, z których każda miała swój własny zestaw.

czytać płynnie

Tak szybko, jak to możliwe i lepiej zapamiętać zasady czytania w języku angielskim? Dla początkujących, ćwiczenia będzie najlepszym rozwiązaniem. Dobrze, jeśli uda nam się połączyć te dwa rodzaje działań: słuchania próbek i czytać na własną rękę. Jednak takie podejście może wkrótce się nudzić, więc dobrze byłoby, aby połączyć elementy gry i konkurencji. Na przykład, weźmy dwie różne listy słów na różnych zasadach – jeden dla Ciebie, jeden dla drugiego – i sprawdzić, kto będzie czytać szybciej iz mniejszą ilością błędów. Wersja do gier może być: za pomocą karty mieszane ze słowami i ikony transkrypcji znaleźć i umieścić zgodności.

Dla kogo trzeba reguły w angielskiej czytania? Dla początkujących, aby go nauczyć (to oczywiste), aby kontynuować – aby sprawdzić się i zapomniane – do zapamiętania przez długi czas nie do wykorzystania wiedzy.